Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kezd egy nagyobb trend...

Miért kezd egy nagyobb trend lenni az "ADHD-s vagyok" kérdés?

Figyelt kérdés

Szinte már majdnem minden 2. - 3. nap átlagban érkezik egy ilyen kérdés, hogy hol lehet kivizsgáltatni meg pszichiáterhez menni gyógyszerért, meg papírért, hogy neki aztán az van.


És ez kb. csak az elmúlt 2 - 3 evben kezdődött el lineáris gyakorisággal kb.


Aztán amikor latom, hogy már megint ritalin gyanus a kerdes mert az legális "kokain" ami marginálisan igaz mert kb. csak 30 percig porogsz utana kesz, szedheted ujra ha az a celod.


- Csak az árulja el őket, hogy rögtön ADHD-ra gyanakodnak, ha pl. nagyon energikusak - aztán depressziósak (véletlen sem Bipoláris).


- Vagy ha nincs motivációja, alig bír kikelni az ágyból nem major depresszió, hanem ADHD


- Fél az utcára kimenni, emberekkel beszélni -> mi más lehet mint ADHD


- Vizsgák nem sikerülnek mert nagyon izgul és hamar letelik az idő és nem tudja megtanulni az anyagot 1 nap alatt természetesen ADHD az oka.


- Pszichológushoz akar menni, ADHD gyanúval egyenesen, ez a legjobb, hogy aztán továbbvigye egy másik pszichológushoz, aztán egy másikhoz, másikhoz, másikhoz. Amikor felhoztam neki ezt a baromságot és egyből láttam hogy csak ritalint akar, nem kaptam választ.


- Haverom is azt mondja unatkozik melóhelyen, szeret táncolni meg aktívkodni meg a karrierjét építeni meg bulizni és irigyel engem hogy ADHD-s vagyok figyelemhiányos vagyok mellette unipoláris depressziós és személyiségzavaros.


Nalam több mint 4 fuggetlen pszichiáter állapította ezt meg és több mint 3 pszichológus (voltam kórházban egy pár hétig) a semmelweisen ADHD klinikan.


Szóval mi ez a sok ürügyes ADHD mánia? Azt hiszik csak ritalint lehet feliratni és majd pörögnek?


Guanfacin, atomoxetine-t is felírnak az meg meghánytat meg bealtat kb. 2 - 4 hétig. En is probaltam, nem hatott, masok is probaltak nekik sem hatott es a ritalin a leghatekonyabb ADHD-ra barmely tipusara.


De szerintem a ritalin egy fos.


Én magam sem szedem csak ritkán havonta 1 hétig, nyáron nem. Egy ideig hat, utána átfordul az ellentétbe ha az előírásnak megfelelően használod (nekem 1-1-0). És csak ideges leszek tőle.


Totál nem olyan mint amit elképzelnek.


A dokik is tudják ezt a trendet.


Olyan hosszú sor van és olyan könnyen kiszúrják a ritalin keresőket mint a reggeli wc szarás utáni ablaknyitást és kidobnak.



2023. jún. 23. 08:57
A kérdező szavazást indított:
Ritalint szeretnének, eufóriát, pörögni - legális kokain-szerűt szerezni
Amerikából szivárog a trend, mert ott kb. minden 2. gyerek már 12 évestől kapja az anyagot és ők is akarják
Tényleg ennyi ADHD-s van Magyarországon - de eddig meg nem volt (vicces egy picit)
Unatkoznak
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Én inkább azt nem értem, miért kezd trend lenni ez a "xy mentális zavar kezd trend lenni" dolog. Pl. a múltkor megkérdezi valaki, hogy szerintünk mi lehet a baja. Mivel azt olvasom, hogy az illető egyszer energikus, máskor az ágyból is alig tud kikelni, leírom, hogy talán bipoláris zavar. Erre jönnek a válaszok, hogy "ja, mert most a bipoláris a trendi". Nézem, hogy mi a f*sz, nem is tudtam ilyen trendről...


Aztán ők kezdenek el ADHD-zni.

2023. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sok esetben azt sem tudjak az illetok, hogy mi az a mania, ha meg bipolarist kerdezel azt sem tudjak hogy van I meg II.


Utana jon az ADHD foteldiagnozis.

2023. jún. 23. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok jól, de nehezen tudnám összeszedni, hogy mi a gond, egyesével talán nem is mondanák betegségnek. Olvasok valamiről, ami több pontban passzol. Hát ez lehet az és erre van gyógyszer is, nem kell többé szenvedni, juhé. Elmegyek az orvoshoz, drogosnak néz. Ahogy fentebb olvasható, a sorstárs is annak néz. Hát itt dögöljek meg akkor.
2023. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elinflálódik ez a fogalom is. Ha valaki ADHD tüneteit tapasztalja, az el is hiszi.

Az lesz mint a depresszióval. Én magam is mondtam, hogy depressziós vagyok, és nem a mentális betegségre értettem, hanem a szomorúság szinonímájára.

Adhd kicsit figyelemfelkeltőbb modernebb szexibb mint azt írni mondjuk figyelemzavaros. Jobban esik bemesélni magadnak, hogy igazi mentális betegséged van és gyógyszereket szedni mint amit írtál, vagy antidepresszánst vagy altatót, mint összeszedni magad, átmenj a problémáidon és szembesülj velük, önismeret útján kirágni magadat ebből.

Én is ebben a szituban vagyok, úgy írom. Nincs mentális betegségem, de ezek tünetei jelentkezhetnek, és komoly lehet egy átlag nem igazából adhd-s bipoláris depressziós vagy akármilyen embernél is

2023. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
71%
Divat lett.
2023. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a gyakorisok jó része az.. a valóvilágra nem ez a jellemző.
2023. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bennem a munkahely keltette a gyanút, mindenhol megkapom hogy nem figyelek eléggé, lassú vagyok.

És mindezt, miután a száz bőrt azért már lehúzták rólam. De hamar rájöttem, nem bennem van a hiba, csak én nem vagyok igásló, de van, aki meg az és így jó is neki, oké.

De szerintem figyeld meg az összefüggéseket... Mindenkiből igyekeznek igáslovat csinálni. Az iskolák, munkahelyek vezetősége vastagon benne van a lakosság mentális tönkretételében, szervezetten.

2023. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ugyanezt hallom csak egy ket mas szoval "a munkahely keltette a gyanút".


Mindig. Az, hogy a melohelyet nem birod, lehet valtani kellene. Miert mentel el interjura egyaltalan ha tudtad miket kell majd csinalnod, miert maradtal probanapon miert nem mondtal fel?


Es legelso sorban, miert nem mesz el pszichiaterhez ha mar fotel-gyanu van?


En pszichiaterhez mentem eloszor, nem is ADHD gonddal, hanem major depresszioval.


Utana derult ki hogy ADHDs is vagyok. Meg sem emlitettem a dokcsinak az ADHD szot meg tuneteit igazabol.


Gondolom annak a kva sok 300 oldalas tesztnek "koszonheto" a fogyatekossagom megtalalasa a neurozisom pontositasa mellett.

2023. júl. 18. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!