Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nincs erőm...

Mit tegyek, ha nincs erőm élni már?

Figyelt kérdés

Az a durva, hogy nem szeretnék öngyilkos lenni, de se fizikailag, se lelkileg, se agyilag nem tudok már erős maradni. (Eddig sem voltam az, de élt bennem a remény...)

Mostanában kezdek megint lecsúszni...teljesen elhagyott az erőm.


Mit tehetnék?


Konkrétan a családomra is csak látszólagosan támaszkodhatok. Megvan nekik is a maguk baja. Nem igazán szoktam a lelki bajaimról nekik beszélni. Nem könnyű az ő helyzetük sem. (Van egy nagyon beteg testvérem, rá egész napos felügyelet kell, amit a szüleim oldanak meg. Ő már sosem fog meggyógyulni.)

Tehát őket nem szeretném terhelni.


Szakembernél voltam, de eléggé mellé választottam...Meg aztán őszinte leszek drága is volt. Azonban tisztában vagyok vele, hogy ilyenek az árak....


Ha belegondolok, hogy még 30-40 évet kell élnem, akkor belezavarodok. Mondjuk erre kevés esélyt látok, de ki tudja.



A megoldás egy másik városba költözés lenne és újból el kéne mennem dolgozni, azonban konkrétan felkelni sincs erőm már. Nincs miért felkelnem.

Nem lusta vagyok, hanem olyan mintha egy "köd ülne rajtam" és szívná az erőm valami.


Ha reálisan nézzük a dolgokat, akkor valószínűleg nincs is értelme élnem?


2023. júl. 1. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek depresszióra utaló jelek, bár sokan nem dicsérik, de tb alapon is van doki. A költözést nem értem, de motiválàsnak jó lehet.
2023. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Depresszió, én két éve mentem az utcán, mínusz 5-20 fokban és azt éreztem, hogy én ennyi fájdalmat nem bírok elviselni, és leülök ott és megfagyok.

Ez is egyfajta fáradtság érzet volt. Akkor nekem gyógyszert írtak fel és mellette terápiára jártam. Mára jobban vagyok.

Nekem az a fő tanulság, hogy az agyunkban több terület van, és ilyenkor az egyik túlságosan eluralja az embert. Annak ott igaza van, valamilyen módon, de ez egyfajta beszűkülés, vagy egyszerűen az agy többi része nem jut szóhoz.


Pesten vannak ingyenes terapeuták is. Én, vagy tizenöt éve ide jártam, sokat segített: [link]

Nagyon jó szemléletű könyv, szintén megvilágító erejű volt: Korb: Felfelé a lejtőn

2023. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó volna valakivel beszélni. Ha más nincs, így anonim módon ird meg privátban, lehet könnyítene. (Nem vagyok szakember, szóval nem helyettesíti)
2023. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!