Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos xanaxot írt fel,...

Háziorvos xanaxot írt fel, nem ért semmit, pszichiáter rivotrilt attól meg zombi vagyok?

Figyelt kérdés

0,25, rivobol 0,5öst próbáltam.

Már nem eszek a stressz miatt szédülök. Fáj a hátam, feküdni se jo de állva se jo.


Pszichiáter szorongásos depressziót állapított meg.


Azt mondta átmenetileg kell a gyógyszer. De nem érzem magam tőle jobban. A legjobb kifejezés hogy nyugodtan érzem magam szarul, rossz a kozerzetem.


Össze vissza alszok. Hajnali 3 ig fent vagyok dél körül kelek.


Ez a 2 legjobb szorongasoldo de ha nem lettem tőle jobban akkor mi lehet a megoldás? Pszichoszomatikus tüneteim miatt semmibe se tudok belekezdeni


2023. júl. 2. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem azért egy pár hétig kitartani, amíg beáll a gyógyszer hatása, de a pszichoterápia is elengedhetetlen, mert a közérzeted nemcsak szervi eredetű, hanem annak az élettörténetedből eredő oka van, és azt kell letisztázni. Egyedül élsz? Nem dolgozol? Mi a stresszforrás? Azért egy véranalízis és egy reumatológiai vizsgálat is kéne.
2023. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorongásos depresszió akkor miért nem antidepresszánst adott? Nekem csak addig hatott a két fent említett nyugtató amíg szedtem. Nagy a függés veszélye.
2023. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én meg pont rivot akartam a xanax helyett
2023. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es írta, antidepresszáns lenne a fő gyógyszered és amíg az nem kezd hatni, addig kellene csak vagy a xanax, vagy rivo. De csak pár hétig, mert rászoksz és aztán iszonyatosan nehéz letenni ezeket.


Az a helyzet, hogy van, akinek a xanax jön be, van, akinek a rivo. Nekem pl. a xanax. Sokszor leírtam már itt, mindig lepontoztak, de ez az igazság: nekem a kezdő adag xanax 3 x 0,25 mg volt, aztán 3 x 0,5 mg, aztán 3 x 1 mg, végül a 3 x 1,5 mg-nál éreztem azt, hogy már nem fogok megdögleni a szorongástól. Ez így 4,5 mg, évekig szedtem ennyit. Aztán egyszer sikerült letennem másfél évre, nem voltam jól, újra elkezdtem szedni. Most "csak" 2 x 1 mg az adagom.


A lényeg az, hogy antidepresszánst kellene szedned, nem is értem, hogy a pszichiáter ezt hogy gondolta, hogy csak rivo-t ad...

2023. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De az antidepresszáns is oldja a szorongást ezek szerint?
2023. júl. 3. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:

4,5 mg-vel nem tudom hogy lehet embernek maradni

Én 4 éve szedem, talán annyi a szerencsém hogy elég 0,5 mg naponta… és nem kell több


De ettől is teljesen másképp látom a világot, a pánikrohamokat vette el, de a depresszió megmaradt

Es duhrohamaim vannak azóta meg ptsd-m

2023. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5


Van, akinek igen, van, akinek nem. De csak benzót (xanax vagy rivotril) nem szoktak adni szorongás és/vagy depresszió esetében.


6


"4,5 mg-vel nem tudom hogy lehet embernek maradni."


Simán. A 4,5 mg-nál volt az, hogy nem égett folyamatosan a mellkasom a szorongástól. Más gyógyszerekből viszont (antidepik, antipszichotikumok, hangulatstabilizálók) általában a szokottnál jóval kevesebb kell (szubdózis).

2023. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
keresek egy pszichológust, engem nagyon leszedálnak ezek a gyogyik
2023. júl. 3. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól teszed.
2023. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!