Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is nehez az elet...

Szerintetek is nehez az elet vagy mi tesszuk azza es csak elni kene? Ti hogy leheltek magatokba eletet ha mar nincs motivaciotok semmihez?

Figyelt kérdés

Motivalatlan es eletunt lettem huszonevesen..nem tudom merre induljak mihez kezdjek az eletemmel.

Munkateren nem talalok olyat ami tetszene,tudnek benne fejlodni, erdekelne, jonak ereznem magam benne..hulyenek erzem magam mindenhez. Pedig suliban voltak nalam hulyebbek is jobban leszartak a dolgokat, mostanra meg megis sikeresebbek mint en pl.

Mar a melokhoz sincs kedvem kifizeted az albit veszel kajat egy honapban elmesz vmerre es elis fogyott a penz. Egyszeruen nem lehet 1-rol a 2-re jutni.

Parkapcsolatot sem lehet kialakitani, amelyik no mar atlagosan nez ki azoknak is magas elvarasaik vannak es megismerni is nehez oket..de megha osszeis jonne par ev es ugyis elvaltok. Barati kozegek ugyanez..par ev utan mindenki megy a sajat utjara tovabb..csak egy ideig "kihasznaljatok" egymast.

Full fogyasztoi az egesz.

Nem latom azt,h hosszutavon barmibe is megerne fektetni. Pedig evekkel ezelott meg motivalt voltam es konnyen valtoztattam dolgokon..de mivel nem jott ossze semmi amiben sikert eltem volna meg igy mostmar motivalatlan es melankolikus lettem, nem akarom,hogy depresszioba forduljon at, de fogalmam sincs mihez kezdjek. Jelenleg munkanelkul vagyok es probalom magamban keresni a valaszt mit csinaljak..gondolkoztam uj kepzeseken is, de felnott kepzesen nem is nagyon tanitanak semmit meg padban ulve is teljesen mas mint gyakorlatban csinalni aztan mivanha megse tetszik vagy nem vagyok jo benne.

Vagy kikene menni kulfoldre vmi kozvetito cegen keresztul alja melora szalassal aztan legalabb nyelvet tanulsz meg uj ingerek?



2023. júl. 4. 15:08
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:

A motiválatlanság abból fakad, hogy egy akkora célt tüztél ki magad elé, ami elsö ránézésre lehetetlen. Mert az is.

Nem leszel a világ ura, ez már tuti, elégedj meg kevesebbel.

Tüzz ki apró célokat és mindig a következö lépcsöfokkal törödj, ha mindig egy lépést haladsz úgy észre sem veszed milyen magasra másztál.

2023. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig olyan általam ismert emberekre szoktam gondolni, akinek nálami is szarabb élete van, pl. valami súlyos betegsége, hajléktalan, stb. Ez szokott segíteni, hogy "legalább én még nem tartok ott, mint XY".


Lehet, hogy nem túl szép módszer, de hasznos

2023. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy vélem, de lehet nem nekem van igazam, hogy mi tesszük nehézzé. És nem alkalmazkodunk elég gyorsan, a változó körülményekhez. 40 évvel ezelőtt kerültem ebbe a helyzetbe, amikor bejött a színes technika, én meg fekete-fehér fotós voltam. Hasonló hangulat kerített hatalmába, mint most téged. Sajnos éppen akkor egy családtagom lerobbant, így nem volt lehetőségem depizni sem. A családtag ápolásához szükséges többletenergia segítségével lábaltam ki végül a személyes válságomból.
2023. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!