Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek stressz okozhat...

Szerintetek stressz okozhat mind a négy végtagban erős érzéskiesést?

Figyelt kérdés

Egy honapja kezdtem erezgetni, hogy mintha alig érezném a kezem. Aztan ket hettel ezelott olyan szinten felerosodott ez az erzes, h ha nem mozgattam őket olyan volt , mintha nem lenne kezem. De szo szerint. Aztan alig tudtam mar vele fogni, vagy olyan dolgot csinalni, amihez erőt kell kifejteni. Legyen az egy fogmosas, hajmosas, barmi. Mar a telefonomba se tudtam potyogni, mert annyira erzeketlen volt minden, egesz az ujjaimig.


Aztan ket hete hetvegen, eletem legdurvabb napja kovetkezett. Nyaktol kiindulva, hàtba sugározva, egész a karig, làbig, olyan szintű izom merevséget és feszítést, fàjdalmat éreztem, hogy megmaradni nem tudtam, de szo szerint. Mozgasra elviselhetobb lett az erzes, de nem mult el, ugyhogy szó szerint vonaglottam az ágyban. A végén màr azt éreztem, hogy pisilni se tudok rendesen, annyira be volt minden izmom feszulve. Ekkor eletemben eloszor ugy dontottem lemegyek az ugyeletre. Ahol persze semmit nem tudtak csinalni , csak valami izomlazitot irtak fel.

Masnapra jobban lettem, es szepen lassan ez a brutal izomfeszites, merevseg enyhult, elmult.

Viszont a kez erzeskieses, megmaradt, es mar a labamban is erzem.


A haziorvos irt beutalot tobb helyre is. (Nyaki rontgen(ott vannak eltérések), neurologus)

Hàt el is mentem sztks neurologushoz. (Bàr ne tettem volna) Aki szohoz se hagyott jutni, mindenbe amit mondtam kb belekotott, hipochondernek nezett, es konkretan par reflexem megutogetese utan adott egy beutalot a pszichiaterhez……mindezt olyan stilusban, hogy mar banom nem vettem fel hangrogzitovel a telefonomon…. De ez mellékes…


Szoval a tuneteim tovabbra is megvannak, es fogalmam sincs mit csinaljak…

Gyogyszert nem szedek. Beteg nem voltam.


Szerintetek ilyen akut tunetegyuttest tud stressz okozni? Vagy barmi hasonlo? Nem inkább egy reumatologushoz kellett volna irányítani? Felhaborito ez az egesz, hogy ezert fizetem a tb-t.


2023. júl. 6. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
a léyneget nem írtad le.. stresszelsz görcsölsz valamiért? van ok ami miatt rádtörhetett valami? túlhajtod magad? MErt akár stressz is produkálhat erős fájdalmat vagy érzéskiesést.. A "Csak stresszbe" is bele lehet halni szóval menj el szépen szakemberhez ha tényleg ez az oka
2023. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem, egyaltalan nem hajtom tul magam. Nem görcsölök. Persze ez az erzeskieses eleg ijeszto, de nem gondolok semmi komolyra, inkább csak az bosszant fel, hogy mindent a stresszre fognak az orvosok.

De mindegy is, mert ha azt vesszuk rákot is okozhat hosszan tarto stressz, elvileg. Akkor a rákot nem kezelik? Hanem elkuldenek pszichiaterhez azzal is?

Mi van, ha van egy idegbecsipodesem vagy barmi ilyen jellegu dolog, de nem reumatologiara kapok beutalot, hanem a pszichiaterhez… hát nevetseges.

2023. júl. 6. 11:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Anyukam anno belgyogyaszati kivizsgalasok utan, korhazban, mas, de orvosok altal komolyan vett testi tunetekkel pszichiatrian kotott ki, ahol vegul az antidepresszans lassan, de biztosan elmulasztotta a pszichoszomaikus tuneteit.
2023. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Ok, menj maganba koponya MR-re. Ha sclerosis multiplex vagy mas, latni fogjak. De ha valoban tesztelt, vizsgalt az orvos, latta, hogy mi nem okozza.
2023. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem feltétlen veszed észre magadon hogy stresszelsz, sokaknál csak testi tuneteken jon ki eloszor. Simán lehet egyebkent. Probalj meg progresstív izomrelaxaciót, vannak fent youtuben videók. Ha észreveszed hogy az segít, egész biztosan a stressztől.
2023. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezek elég ijesztő tünetek, amelyeket gondosan ki kell vizsgálni és nyilvánvalóan itt a GYK-n látatlanban senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi okozza, továbbá a távolból azt sem lehet megmondani, hogy mennyire volt alapos és szakszerű a neurológiai kivizsgálás. Ezt előrebocsátva két megjegyzésem lenne:

1. Az általad leírt tünetek (végtag zsibbadás, izommerevség) a konverziós zavar tüneteinek is megfeleltethetők. A neurológus bizonyára kizárta a szervi eredetet, ezért konverziós zavart feltételez, ezért küldött tovább a pszichiáterhez.

2. Nem volt szerencsés dolog, ha a neurológus foghegyről beszélt veled és hipochondernek nevezett, ui. a konverziós zavar nem hipochondria, hanem terápiát igénylő lelki betegség.


Itt olvashatsz bővebben a konverziós zavarról:


[link]

2023. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A neurologus a konyok, es terd reflexemet nezte, valamint , hogy csukott szemmel meg tudom e erinteni az ujjammal az orrom. Ennyi tortent. Meg a leugatas, lekussoltatas, lekezelés, lenézés. Semmi tobb.


Tehat akkor, ha valaki barmifele komolynak tuno akut tunettel megy orvoshoz (ami nem egy fejfajas, torokfajas) azzal elkuldik a pszichiaterhez? Ez normalis? Nem kéne eloszor kizarni tenylegesen esetleges szervi okokat , es ha ott nincs semmi, akkor irany a pszichologus/pszichiater?

En sem daganatra gondolok, hanem akar egy banalis reumatologiai / gerinc eredetu semmire, amire mondjuk kiirnanak egy gyogytornat es talan megoldodna a problemam…

Az orvos hozzaallasa,stilusa meg felhaborito volt. Nem is feltetlen maga a diagnozis. De ezt inkabb nem reszleteznem itt.


Volt mar kozeli ismerosom, aki eros fejfajassal jarkalt orvoshoz, es kivizsgalas hijan migrenre kezelték, aztan kesobb kiderult, hogy sajnos agydaganata van, ami aztan szetszorodott es kb 4 honap alatt meg is halt.

Csak ugye keson kuldték koponya mr-re, mert nem voltak az elején a fejfajason kivul mas tunetek… kesobb jott a hanyas, fogyas, lataskieses stbstb.


Na mindegy persze ez egy eleg szelsoseges pelda.

2023. júl. 6. 11:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdés (#7): "Tehat akkor, ha valaki barmifele komolynak tuno akut tunettel megy orvoshoz (ami nem egy fejfajas, torokfajas) azzal elkuldik a pszichiaterhez?"

Válasz (#6): "A neurológus bizonyára kizárta a szervi eredetet, ezért konverziós zavart feltételez, ezért küldött tovább a pszichiáterhez."

2023. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
8-as: nem làtod, hogy írja, hogy csak megveregette kalapáccsal a reflexeit, meg csukott szemmel megkérte, hogy fogja meg az orrát? Na, ez aztán vizsgálat… 😅 arról nem is beszélve, hogy attól mèg mert nem neurologiai a probléma, nem jelenti azt, hogy pl egy reumatológus ne találna valamait, ami ezeket a tüneteket okozza…
2023. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
37%

Nevetséges, hogy mindent a stresszre fognak az emberek, orvosok. Én egy ilyen jellegű problémával nem merném csak a pszichiáterhez irányítani a betegem pár reflex vizsgálat utàn.

Nem megijeszteni akarlak, de ez lehet komolyabb baj is. Még, ha fel is merül az orvosban, hogy ez egy pszichés baj okozta tünetegyüttes (ami a te tüneteidnél szerintem majdhogynem kizárt.) igenis küldjön tovább más vizsgálatokra, hogy mindenképp ki legyen zárva szervi elvàltozás.

Mègis mire fizetjük a TB-t, ha nem erre?


Az meg, hogy az orvos milyen hangnemet , stílust enged meg a betegeivel szemben egyenesen felháborító, ha hipochonder az illető, ha nem. 5 perc “vizsgálat” -ra vàrunk hosszú hónapokat teljesen értelmetlenül.


Írod, hogy a nyaki röntgeneden is vannak elváltozások, arra pl. mit mondott?


Ha teheted menj magánba, hátha ott emberszámba vesznek. Ne hagyd annyiban!

Nagyanyámnak fél oldalas érzéketlen kar miatt koponya CT-t is csináltak.

Mindenképp járj utána, mert inkább vaklárma legyen, mint valami komolyabb dolog. Ha meg banális mozgásszervi probléma, az meg simáb kezelhető. De azt is kezelni kell, különben az is rosszabb lesz!

2023. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!