Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális egészségemre...

A mentális egészségemre kihatással lehetett mindez?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éves korom óta nézek képeket, videókat holttestekről, emberölésről, kínzásról stb., bizonyos függőség is alakult ki iránta. Évek múlásával észrevettem, hogy sokszor nem érdekelnek már mások. Anno egy osztálytárs elájult, csak poénkodtunk rajta. Amikor vezettem, és elémszaladt egy állat, valamiért nem reagáltam semmit rá (de szerencsére nem ütöttem el). Az agyműködést ennyire tönkretették ezek a dolgok?

2023. júl. 6. 10:04
 1/3 freecylons ***** válasza:
77%

Az általad leírt tünetek és élmények alapján ajánlom, hogy fordulj szakemberhez, például pszichiáterhez vagy pszichológushoz. Ők megfelelő képzéssel és tapasztalattal rendelkeznek ahhoz, hogy értékeljék a helyzetet, és segítsenek megérteni és kezelni az érzéseidet és reakcióidat.


Az általad leírt függőség és az állandóan erőszakos vagy kegyetlen tartalmak nézése hosszú távon hatással lehet az agyadra és az érzelmi reakcióidra. Az ilyen tartalmak folyamatos exponálása befolyásolhatja az agyi kérged működését és az érzelmek szabályozását.


A szakember segítséget nyújthat az érzelmi szabályozás, az empátia és az érzelmi kapcsolódás területén. Terápiás módszerekkel, mint például a kognitív viselkedésterápia, az érzelmi terápia vagy a traumával foglalkozó terápia, segíthetnek a gondolatok és érzések kezelésében, valamint az empátiás készség fejlesztésében.

2023. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mindegy, csak ne koltozz a szomszédomba
2023. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

Ha még aktuális,nekem iehatsz privátot ha akarsz róla beszélni.

febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!