Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez derealizáció lehet?

Ez derealizáció lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja nem érzem magam túl kellemesen, de egyszerűen nehéz behatárolni. Olyan mintha bamba lennék,szétszórt, mintha ilyen agyköd ülne rajtam. Volt már ilyen erősebb formában is anno velem, csak mivel 1 hónpaja új munkahelyen vagyok nem tehetek ilyen hülyeségekre hogy szabira megyek és a többi, meg tisztába vagyok mindennel kívűlről semmi nem látszik. Csak belül szorongat, és aggaszt ez a "félek hogy megőrülök" feeling. OCD-s vagyok, és arra szedek Brintellixet, egy hete még tök kiegyensúlyozott voltam, és jókedvű, de most borzasztó fosul érzem magam. Okozhatja ezt munkahelyi stressz, vagy változó alvásciklus? Majd beszélek a dokimmal is erről mindenképp, csak jelenleg rettentően le van terhelve, és telefonon is alig lehet elérni nem hogy időpont gyanánt. Xanax valamennyit javított rajta amikor vettem be, de tökéletes sem lett tőle. Gondoltam időjárás változásra is, mert múltkor a fájdalomcsillapító segített mintha elvágták volna, de lehet cak placebo volt fogalmam sincs bizonytalan vagyok :D

2023. júl. 4. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A derealizáció másféle élményekkel jár, pl. a valóság, a külvilág megváltozottságának, valószínűtlenségének, eltávolodottságának érzete.

A "félek, hogy megőrülök" gondolatod talán inkább az OCD-hez társítható.

Lehet, hogy az új környezet, az új munkahelyi elvárások által okozott stressz van a tüneteid hátterében, de persze még sok minden más is lehet. Ezt csak az kezelőorvosod fogja tudni megmondani.

2023. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek a brutál frontok nem állhatnak a háttérben?


Nekem ugyan ilyen betegségem nincs, nem tudom lehet-e ezzel összefüggésben, de a frontok tönkretesznek napokra.

2023. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Igen számomra is fura, mert amit írnak róla nem fedi teljesen a valóságot, de igen elég stresszes a meló a kollegák miatt, meg persze teljesen új környeet, és vannak problémák, bár én mindent túl aggódok ez is tény. Dokival mindenképp beszélek erről majd, csak sikerüljön elérnem.
2023. júl. 4. 15:48
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 De gondoltam rá, mert eléggé érzékeny vagyok rá, de ez ennyire durván kihathat mentálisan is? Lehet van köze, hisz azóta tart majdcsak mióta bejöttek.
2023. júl. 4. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen kihathat a front, mert az mindent felerősít. Mint ha valakinek van valami betegsége vagy panasza, a frontok felerősítik. A mentális betegségekre is lehet hasonló hatással.
2023. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!