Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondtátok el a szakembe...

Hogyan mondtátok el a szakembernek az öngyilkossági gondolatokat?

Figyelt kérdés

Nem mertem még elmondani de mostmár nagyon rosszul vagyok lelkileg, nem hiszek benne, hogy valaha is jobb lesz. Nemrég az egyik gyógyeremből akartam bevenni egy dobozzal de végül nem csináltam.

Mit tehetnék?



2023. júl. 7. 18:08
 1/10 anonim válasza:
76%
Pfuuu ez rettenetes. Mielőbb keress fel egy szakembert! Ez nem gyerekjáték, kérlek mindig tudd, hogy van értelme élni és felkelni minden egyes nap. Még akkoris, ha úgy tünik, hogy nincs. Remélem mielőbb jobban leszel. <3
2023. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy leírtad, mondd el, ezt máshogy nem lehet.
2023. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom elmondani de félek mit fog gondolni vagy elítél mint mindenki más :(
2023. júl. 7. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Reszketve-remegve. És nagyon büszke voltam magamra, hogy sikerült elmondani.
2023. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű arra fog közben gondolni hogy hogyan segíthet rajtad. Ő egy szakember és érted van, nem ítélkezik. Én is elmondtam, azóta jobb… Bízom benne hogy neked is sikerül! <3
2023. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok ❤️

És akinek sikerült elmondani, hogy reagált rá akinek elmondtátok?

2023. júl. 8. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Nem kétségbeesetten, de nem is megvetően. Inkább látszott rajta hogy komolyan veszi amit mondok. Utána kérdezgetett is megoldást keresve és megnyugtatott. Nagyon nehéz és megterhelő tud lenni egy pszichológussal egy beszélgetés, főleg ha ilyen témákat feszeget, de muszáj mindig őszintén, magadtól megmondani, hogy mi a problémád és ha kérdez, akkor is őszintén válaszolni, mert csak így tud rajtad segíteni. Menni fog, nyugi :)
2023. júl. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mertem még elmondani, pedig úgy érzem, egyre nagyobb teher ez, ami mostanra már teljesen beborít, szinte fizikálisan érzem a súlyát - Hülyén hangzik, de mégis valami hasonlót érzek. A folyamatos aggódás a pénzen, feleségem sajnos nem tud elhelyezkedni, egészségügyi problémák, kevés alvás, mert folyamatosan ezek megoldásán pörögsz, de nem jutsz semmire. Mindeközben álljál helyt a munkában, felelj meg a családodnak, szülőknek, akik pedig általában csak leoltani tudnak, illetve ez a része nem érdekli őket; lelki segítségnyújtásra sajnos teljesen alkalmatlanok. Nincs kivel megbeszélnem dolgokat, az érzéseimet, pedig annyira jó lenne valakivel beszélni, aki megérti ezeket és nem ítélkezik. Akár olyannal is, akinek sikerült túllendülnie ezen. Próbálom nem elhagyni magam, mert nem tehetem meg, de ez egyre fárasztóbb, úgy érzem, mint aki egyre inkább "elfogy" :( 32/F
2023. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nálam már annyira elhatalmasodott az öngyilkosság gondolata, hogy szinte egyfolytában erre gondolok. Alig van "nyugott" percem egy nap. Abból kevesebb van. Ráadásul akiket a környezetembe ismertem és megtették, azok is folyamatosan bevillannak. Egy megmagyarázhatatlan fájdalom van az emberben. És minden nap gyötör. Csak ezt a fájdalmat szeretném megszüntetni. Ez már Elviselhetetlen. Már megvan hely hogy hova fogok menni és pontról pontra mit fogok csinálni. Igazából már többször voltam ott, hogy akkor most befejezem de amikor oda érek, ott vagyok, és tenni kellene azt amiért odamentem, mindjárt nem vagyok akkora nagy legény. akkor elkezdem lebeszélni magam, hogy minden rendbe jön mit keresek én itt normális vagyok ? és akkor csak ott állok és nézek ki a fejemből van hogy órákat is ott vagyok aztán beülök az autóba és haza megyek.
2023. júl. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9!

4es vagyok. Ugyanez nálam is. Október óta.

2023. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!