Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságot tervező emberek...

Öngyilkosságot tervező embereknek mit tud tenni, tanácsolni egy szakember?

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy azok az embekek, akik megteszik az öngyilkosságot, hogy van bátorságuk rá. Az a legnehezebb, amikor megtervezte, eldöntötte és kimegy a helyszínre, de a legnagyobb bátorság az a pár másodperc, amikor végbeviszi. A múltkor január végén volt az, hogy egy huszonéves lány valamiért eltervezte, hosszú búcsúlevelet írt, ami facebook-on is fent volt és fájó volt olvasni, én is megsirattam a lányt pedig nem ismertem. Ezt követően kiment a helyszínre és megtette. Ez a nagykőrösi eset, amikor vonat elé vetette magát. Pedig az utólsó pillanatban, mikor közeljárt a vonat, és készült elélépni, még akkor sem késő, meggondolhatta volna magát. Ilyen esetekben a médiacikk végén mindig ott van egy telefonszám, hogyha bárki elszánja magát vagy rajta gondolkodik vagy a családtag, imsmerős van ilyen helyzetben, hívni kell egy telefonszámot. Ez szakember, aki meg tudja menteni az embert, jogy végbevigyen ilyen szörnyű tettet. Az érdekelne, hogy mit tud csinálni, mit tud mondani, javasolni, hogy tud segíteni egy ilyen szakember, hogy ne tegye meg ezt a borzasztó tettet az ember?

2023. máj. 1. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Én nem okfejtek, mert nem érdekel a téma.

Nagykőrösi az, akink jegyese volt?

Én abból a szemszögből nézem az esetet, hogy a lány, vagy ha nem konkretizálunk, akkor egy ember, arra hogyan képes, hogy ennyire kicsesszen a szeretteiel, környezetével?.


Bár ez már öngyilkost nem érdekel.

2023. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Borderline-os volt a lány. Beteg.
2023. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1!

Beszűkült tudatállapotban már nem érdekli semmi,csak az adott cselekedet. Nem fog a rokonaira gondolni, basszus... Ott már nem.

2023. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki veszi fel. Van, aki nagyon empatikus, ertelmes, tök jól el tudtok beszelgetni, miért jár ez a fejedben, miért nem ez a megoldás. A többség elég unott, először beszélgetnek veled, az élet jó oldaláról és arról puffogtatnak közhelyeket, hogy mindent rendbe lehet hozni.

Ha nagyon kritikus állapotban vagy és hajthatatlan, esetleg be is vettél valamit (pl egy doboz nyugtató) átirányítanak az OMSZ-hez és mint önveszélyes, mehetsz a zártra.

2023. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
És nem szakemberek dolgoznak ott, az egyik nő annyira sokat segített, mint egyik pszichológusom sem. Neki mindig nagyon hálás leszek! Megkérdeztem, hogy ő esetleg pszichológus-e, mondta, hogy nem,önkéntes alapon szakképesítés nélkül dolgoznak.
2023. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban empatikusan közelít felé és biztosít egy lehetőséget, hogy kibeszélje magából a fájdalmát. Vele marad, amíg csak kell. Arra bátorítja, hogy a környezetében kérjen segítséget. Ha nincs senki, akkor nyilván a lelkisegély szolgálatot felhívhatja bármikor. A lényeg, hogy kikerüljön ebből a beszűkült tudatállapotból, hogy elmúljon a vészhelyzet.
2023. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

2 szakemberhez mentem el március óta,mindkettő lepattintott.


Én kértem segítséget, nem kaptam. Több helyen,több módon.

Őszinte voltam, elmondtam mindent.


Mindenki egyedül hagyott.


És még csodálkoznak,ha valaki a vonat elé ugrik. Hát nem csoda.

2023. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
A 2es választ hiába pontozzátok 0-ra,attól még igaz. A borderline személyiségzavar betegség. Ez volt a baja.
2023. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7-es, milyen szakemberek voltak ezek, hol kértél segítséget?
2023. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9!

Pszichológus, klinikai szakpszichológus.

2023. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!