Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen, ADHD,...

Miért vagyok ilyen, ADHD, hiperaktív, vagy fejben nem oké valami?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan fajta voltam, aki kapkod, mindig siet valahova, gyorsan megy, gyorsan csinál mindent, és emiatt ront és tör-zúz maga körül. Próbálok lelassítani, lassan mozogni, lassan menni, de valahogy mindig neki megyek valaminek, vagy eltörök valamit,leejtek mindent.

A koncentrációm is kuka és ezt már a munkám is megsínyli. Nem értem, hogy miért van bennem ez az érzés, hogy gyorsan be kell fejeznem bármit, amit csinálok. Hadarok is egyébként.

Leejtek eltörök , elrontok, mindent és nekimegyek dolgoknak.

Ha nincs meg a biztonság érzetem ez felerősödik.

Ki tudna erre választ adni, pszichológus?



#hadarás #kapkodás #ADHD #motoros kézségek
2023. júl. 10. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
76%
Szerintem menny el pszichológushoz! Tudom, hogy nem akartál azért kérdezed, de egyszerűbb szóban, mint irogatni.
2023. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Hányszor kérdezed ezt még meg?


Menj már el pszichológushoz...

2023. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Még egyszer sem kérdeztem meg, linkeld már be a kérdést, hátha ott van válasz
2023. júl. 10. 15:25
 4/22 anonim ***** válasza:

Pszichológusból is valami spécibb, klinikai szakpszichológus mondjuk.

Vagy pszichiáter, van aki bármennyire is hiú csak a gyógyszer fog segíteni.

2023. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

És egy újabb ADHD kérdés hogy "ADHD-s vagyok?" vagy "ADHDs vagyok ezt láttam a neten és sok pont rám illik"


Nem elég már? Ez 2015 ben miért nem volt divat? Utóbbi 2 - 3 évben megőrültök az ADHD diagnózisért pedig kva szar...


Vagy csak ritalint akartok? Mert az sokkal elképzelhetőbb.


Csak az ne legyen hogz "Te hülye nem én tényleg ADHD-s vagyok meg van papírom"...


Mindegyik kérdező ezt írja, akkor miért nem mész orvoshoz vagy pszichológushoz ember?

2023. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

5-ös, első napomon egy kolléganőm azzal indította a bemutatkozást, hogy ő ADHD-s.


Utána mindenféle szarral betalált, hogy segítsek már neki, mert ADHD-s.


Semmi külső jelét nem láttam sose. Végül olyan dolgokkal is betalált, aminek még a munkahelyhez se volt köze, hanem volt neki vmi mellékállása vállalkozóként és a pénzügyes kérdéseivel is hozzám fordult, de mindig jött ezzel a dumával.


Tényleg ez van, hogy már minden második az, mert annyira tág a halmaz aki beletartozHAT, hogy mindenki magára húzza és utána ezzel védekezik, ha valamit elkúr, hogy ADHD..

tököm tele van már velük.

2023. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

5,6


Nekem is ez a bajom, hogy ebben a kategóriában kb. minden héten van 1-2 kérdés, ami nem is kérdés, hanem kijelentés csak a mondat végén egy kérdőjel van.


És akkor a leírásban csak annyi szerepel hogy kihez menjen gyógyszerért meg diagnózisért.


Hát eléggé egyértelmű mi a cél...

2023. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"És egy újabb ADHD kérdés hogy "ADHD-s vagyok?" vagy "ADHDs vagyok ezt láttam a neten és sok pont rám illik"



Nem elég már? Ez 2015 ben miért nem volt divat? Utóbbi 2 - 3 évben megőrültök az ADHD diagnózisért pedig kva szar...



Vagy csak ritalint akartok? Mert az sokkal elképzelhetőbb.



Csak az ne legyen hogz "Te hülye nem én tényleg ADHD-s vagyok meg van papírom"...



Mindegyik kérdező ezt írja, akkor miért nem mész orvoshoz vagy pszichológushoz ember?"


Az ADHD Magyarországon súlyosan aluldiagnosztizált. 20ból 1 ember ADHD-s. Miért olyan meglepő számotokra, hogy rendszeresen vannak ilyen kérdések? És miért gondoljátok, hogy divat? Szerinted az? Szerinted bárki ADHD-s akar lenni? Ha én ma lennék 21 éves, és ma tenném fel ide azt a kérdést, amit akkor tettem fel, nekem támadnál. Azóta diagnosztizált vagyok, és a napnál is világosabb, hogy ADHD-s is vagyok. Rettentő káros ez a komment amit írtál.

2023. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7%

"Tényleg ez van, hogy már minden második az, mert annyira tág a halmaz aki beletartozHAT, hogy mindenki magára húzza és utána ezzel védekezik, ha valamit elkúr, hogy ADHD..


tököm tele van már velük."


Ez a komment pedig tökéletesen mutatja be, hogy mennyire fogalmatok sincs az ADHD-ról. Az az ember, aki segítséget kér azért, mert pl. nem tud figyelni, összetör, elejt dolgokat, annak az életében ez valószínűleg olyan szinten okoz már problémát, hogy az nem normális. A dolgok elejtése pl. dyspraxia jele, ami 50%-ban komorbid ADHD-val. Szörnyűek vagytok :D

2023. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, te pedig ne itt akard megtudni ADHD-s vagy-e, ehhez ebben az országban 18 év felett speciális orvos kell, sima pszichiáter nem jó. A pszichológusok sem diagnosztizálhatják. Pár hely van, ahol ezt meglehet oldani, oda pedig vagy beutaló kell, vagy olyan magánklinika, ami fizetős. Facebookon van felnőtt ADHD csoport, ott fognak tudni segíteni, hogy mely helyek léteznek, és hogy juthatsz el oda. Az ADHD diagnosztizálása csak úgy történhet meg, ha minden más, valószínűbb magyarázatot kizártak (pl. bipoláris zavar, borderline sz.zavar, szerhasználat, szorongás, glutén érzékenység, stb.). Az itt lévő Gipsz Jakaboktól semmilyen segítséget nem fogsz kapni, mint azt sikerült is prezentálniuk.
2023. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!