Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Vagy csan szimplá...

Ez mi lehet? Vagy csan szimplán megőrültem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-1,5 hónapban még szarabb dolgokon megyek keresztül mint eddig (pedig eddig se volt könnyű) nagyon felerősödött az önutálat bennem, mostanában alig eszek, gyűlölöm magam. Emellett ha ismeretlen emberek (de akár ismerőseim) vannak körülöttem nagyon szorongok, mindig azt hiszem rajtam nevetnek, nem szeretnek...stb. Félek hogy idegesítő vagyok, hogy rosszat mondok, hogy túl sok vagyok, vagy épp túl antiszociális, hogy szar a stílusom, hogy csúnya vagyok, beképzeltnek tartanak vagy barmi...stb Az elmúlt 1 hétben viszont már olyanokat is megfigyeltem hogy van hogy pár naponta jön egy ilyen 10-15perxig tartó érzés, ilyenkor ilyen menekülési vágy van bennem, meg nagyon felerősödik ez a szorongás, olyan mintha gombóc lenne a torkomban alig birok nyelni, meg még egy ilyen nagyon furcsa érzés társul hozzá. Általában ilyenkor nagyon hangosan kezdem hallgatni a kedvenc zeném meg mély levegőt veszek, mert ez néha segít, de már kezdek félni hogy megőrültem.

Sajnos mostanában az sem ritka ha bántom magam, de ezt most ne keverjük ide.



2023. júl. 10. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Feldolgozatlan traumák, stressz, szorongás, szociális fóbia. +Kezdődik a pánikbetegség?

Ez valószínűleg nem pszichózis, de ha nem rendeződik a helyzet záros határidőn belül, akkor érdemes lesz felkeresned a szakorvost a gyógyulás érdekében.

2023. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Hát amit a végén leírtál, az egyértelműen pánikrohamnak tűnik. Ha ilyen rohamod van, próbáld azt csinálni, hogy beszívod a levegőt elég lassan, és utána dupla annyi ideig fújod ki, tehát hosszan és lassan. Ezt próbáld ismételni egy párszor, ez helyreállítja a felborult szén-dioxid szintet a vérben és az agyban. A zene is jó ötlet lehet.


Amit az elején leírtál, az szerintem "sima" szorongás, social anxiety-re keress rá, ha még nem hallottál erről.


A szüleid nem nagyon mutatták ki a szeretetüket feléd gyerekkorodban? Ha sírtál, anyukád meg tudott vigasztalni? Általában ezek a depis gondolatok meg önutálat a kisgyerekkorban gyökereznek, rossz szülői mintákból, vagy a szülők toxikus viselkedéséből.

2023. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16L anyámra nem szamithatok lelkileg, inkább ő rám


A panikrohamnak utánaolvastam, az sokkal rosszabbnak tűnik mint ami nekem van, bár igaz hogy hasonlít rá

2023. júl. 11. 12:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2023. júl. 16. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem rosszabb a pánikroham, sőt tök olyan, mint ahogy leírtad.

Amúgy ki az a bolond itt (már bocsánat), akik lepontozzák a válaszokat ennyire?

2023. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én mindenkinek zöldet adtam, mert minden értelmes válasz fontos számomra
2023. júl. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!