Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önmagâban a szenzoros integrac...

Önmagâban a szenzoros integracios zavar autizmus nèlkül okozhat -e kommunikàcios zavarokat ,kèsöi beszedfejlodest vagy az màr csak is autizmus lehet?

Figyelt kérdés

#Szenzoros integracios zavar
2023. júl. 11. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kommunikációs zavar és késői beszédfejlődés simán lehet autizmus nélkül és bármi más nélkül. Hogy a szenzoros integrációs zavarral összefügghet-e, azt nem tudom, de nem lepne meg, ha igen. Autizmussal is összefügghet, de egyáltalán nem következik belőle az autizmus.
2023. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod
2023. júl. 11. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem, hogy azota mi hogy alakult veletek? Remelem jol vagytok, koszi, ha irsz. egy aggodo anyuka
ápr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia igen persze.Óriàsit fejlődött mindenben hàl Istennek.

Az összes nyelvtani elemet elsajátította ,nagy a szókincse.

Hosszú összetett dolgokat mond ,kèrdez miért korszak is eljött kb miután kiírtam a kérdést.

Oviban jól viselkedik(ettől függetlenül aggódunk), itthon meg kis 7 ördög.

Remélem nàlatok is alakulnak majd a dolgok.

ápr. 17. 01:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ohhh de jo. , hogy irtal es ilyen szuper dolgokat. Es mikor kezdett el vegulis beszelni? Es jartatok valahova azert fejlodik ilyen jol es a beszed vagy ugymond “magatol” alakulnak a dolgok?
ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hàt ,hogy is mondjam szerintem idejébe elkezdte a szavakat meg kétszavas dolgokat de valahogy a mèrföldkövek egy èvvel eltolódtak.

Egyszerre tanult kérdezni,ragozni,Nem egyenletesen fejlődött hanem utána ilyen robbanásszerűen és már valasztekosan meg bonyolultan is tud fogalmazni.

Szóval a mi az miért meg az összes kerdoszo egyszerre jött

Az ovi segített a nagyszülők a napi 3 mese meg vittük külön foglalkozásra is.

ápr. 17. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj de joo, nagyon orulok tenyleg, hogy ilyen jol beindult minden. Es nalatok mennyi idos most a gyermeked? Vagy amikor ezt a kerdest kiirtad valaki mondta, h ez van nala vagy akkor mennyi idos volt? Bocsanat, h ennyit kerdezek, csak olyan sok erot ad a pozitiv torteneteket olvasni. Koszonom megegyszer, h irtal
ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond szívesen válaszolok, tudom milyen ez a dolog ,egy gyermekről van szó persze,hogy vàlaszolok.🥰

Most 4 és fél éves ,ovis kis csoportos.

Nagy betyár lett belőle.

Megkérdezhetem mi van a kicsivel?

ápr. 17. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg csak a napokban lett 18honapos, de a beszedben ugy erzem le vagyunk maradva. Egesz kiskoratol neccesek voltak a statuszon a beszeddel kapcsolatos kerdesek, sokszor nem volt a valasz, mondjuk kesobb “behozta” mert a ciklizalas is megjelent. Amit mindig ugyanarra hasznal szot. , az jo indulattal is olyan 3-4szo, hat ugye tobb kellene azert. Nem jelent meg az a jelenseg sem, h az elejet vagy a veget mondja, sokszor szolok neki es mintha nem akarna figyelni, sokszor mintha direkt csinalná, mert szolok neki es ad ki ra hangot kb hagyyaalmaar , neha meg csak telefonalok mlndom a nevet, hogy mit csinalunk ma vele es odafordul…viszont volt hogy a mama is mondta, h nem figyelsz? Viszont nagyon sokmindent mutogat, elmenymegosztassal is, ha lat egy galambot mutatja es nez ram, h lattam e, hoz oda kavicsokat pl, tep le viragot odaadja, ja es pont tegnap odahajolt megszagolni teljesen ugy,m es azt a bokrot, amit en tegnap itt a lepcsohaznal, ha pl mondok valamit, hogy na ezeket elrakjuk a hutobe, szalad oda nyitja ki az ajtajat, vagy latja, h veszem a cipom, megy hozza a cipojet, odaadja, odaul, hogy adjam ra, nagyon sokmindenben ugyes, bubifujot fujja, telefonnal telefonal, taviranyitot iranyitja a tvre es nyomkodja, kavargat cseszeben es sokmindent ert, viszont neha latom, h mas gyerekek hogy figyelnek a szuleikre, hogy szeretik a kozos jatekokat, mondokan olben jatek pl , az enyem meg odamegy a cipomert es odahozza h kb menjunk inkabb😆jelen van nagyon meg mindig a dobalozas, jatekok, targyak, ami nala van, egyebeknt sokminden dooog jott es ment, egy idoben forgott korbe parat, elmult, vagy ment hatrafele, elhagyta, szoval ilyen vegyes, deeee ez a beszed dolog elegge zavar, meg neha neha egy ket dolog, amin aggodok, de remelem beindul majd jobban. Maszik sokmindenre, csuszdahlz odaul, egyedul lecsuszik, Jjaa es kicsit zavar, hogy nem egy haverkodos. Bolcsis nyilt napon sem. Lattam tobb gyerrket, h megjottek es szaladtam jatszani, adtak egymasnak ezt azt jatekot, az enyem el sem mozdult mellolem, sot le rakni is alig lehetett, csimpaszkodott fel, sot odajott egy kislany, megfogta, iggaaaz hogy marokkal a ruhajat, o meg megfogta a kezet es kb levette magarol pedig jarunk ringatora is pl. Mas reszrol tegnap is a konyvtaros holgynek nyujtotta a sajat kis innivalojat, engem is etet, itat, apukajat is. Egyebkent arckifejezeseket is utanoz, bar azt sem mindet, pl merges fejet nem es ezt is kesobb kezdte , van babas csoport az ugyanabban a honapban szuletett babakkal, es amikor ott olvastam valamit, Ő nem csinalta, de kesobb igen, szoval talan valami lassabb eres vagy ilyesmi van csak remelem. Durva dolgai nincsenek amugy jelenleg, szoval nem is tudom. Neha aggodok, de remelem csak elso gyerekes aggodas, semmi komoly. Oh bocsanat , h hosszu lett most nezem.

Es te mire irtad vegulis, h ettol fuggetlenul aggodtok?

ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jjaaa es neha latom, hogy huzza a ruhajat, hogy most zavarja e es le akarja venni vagy melege van es azert, ja es neha, mintha nem is orulne nekem. Felebred es mar menne is lefele jatszani, semmi osszebujas odabujas. Mondjuk fiu, talan ezert. Szoval nem tudom ilyesmi dolgok hirtelen
ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!