Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted letiltsam ezt az...

Szerinted letiltsam ezt az illetőt? 19F

Figyelt kérdés

Mindketten depressziósak vagyunk, kb 2 hete ismertem meg ez a srácot. Én Kaposváron lakom ő Siófokon, így a távolság nem olyan egetrengető. Én már dolgozom, ő most érettségizett, mindketten nagyon magányosak vagyunk, úgyhogy a probléma, a mentális betegség közös, valamint hasonló érdeklődési körünk van, így arról órákat is tudunk csevegni.

A probléma ott van, hogy állandóan akarok vele találkozni mert személyes találkozások száma nekem fontosabb lenne, plussz az hogy jól érezzem valakivel magam mint az hogy írjak vele, persze az is fontos. Mivel ő nem csinál semmit, egésznap iszik, ezért simán tudnánk, és meg is beszéljük de halogatja. Ebből látható hogy nem egyenes ember. Sokszor én vagyok a lelki szemetesláda, meghallgatom, segítek, én nem szoktam neki sírni pedig nekem is elég szuicid hajlmaom van. Nekem ez segítene ha nem lennék végre magányos, ahogy nézem neki is de nem tesz semmit. Lehet csúnyán mondom, de mintha csak leszívna.

Rajtam kívül elvileg senkivel nem beszél. Letiltsam?



2023. júl. 11. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenféleképpen
Nem kell, ne írj neki és kész (ghostingolást mondjuk én elítélem, leggerinctelenebb dolog)
Ne.
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem akar ő semmit, szerintem tiltsd..
2023. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Ne tiltsd még le. Először is írd le neki szépen megfogalmazva, hogy te ennél többre vágysz. Ha nem akar engedni, akkor írd le neki, hogy köszonod szépen, neked ennyi elég volt.
2023. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Letiltani azt érdemes, aki zaklat vagy leselkedik utánad, minden más eset egy dedós hisztije. Annyit pedig megtanulhatnál a depresszióról, hogy sok depis nem gerinctelenségből halogat és tünedezik el, ez a betegségük tünete. Van néhány válfaja a depressziónak, biztosan nem egyformák vagytok, hiába mondod, hogy közös a mentális problémátok.
2023. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3, velem ugyanezt tették már többször, most tok mindegy depis vagy nem. Időt b*sztam el rá, arra volt jó...
2023. júl. 11. 13:12
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Rengetegszer leírtam, leszrja
2023. júl. 11. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát kapcsolati dinamikában nem igazán optimális, ha két hasonlóan labilis és passzív társas életet élő személy majdnemhogy kizárólagosan egymásra hagyatkozik. Ugyanis így érzelmileg is teljesen ki vagytok szolgáltatva egymás felé, úgy, hogy alapvetően teljesen más igényeitek vannak. Sőt, a hangulatzavarotok és a betegség általi szenvedésnyomásotok is különböző: neked sokat segít a személyes kontakt és a bizalom, míg ő látszólag teljesen passzív és bezárkózó- nem feltétlen azért mert nem kíváncsi rád (hiszen akkor nem tartaná veled a kontaktot), inkább arról lehet szó, hogy gyengébb társas skilljei vannak mint neked, és a direkt kontaktok idegessé és szorongóbbá teszik, ezért is kerüli. Ugyanakkor feltételezhetjük, hogy sokmindent szeretne veled megosztani (hiszen csacsogásra nyitott)- ha tesztelni szeretnéd (annak fényében, hogy kíváncsi-e valóban rád és a te problémáidra (is), vagy csak lelkitrashnek használ-bár még az sem biztos, hogy mindezt tudatosan teszi) akkor figyelj arra, hogy a beszélgetések ne legyenek egysíkúak, tehát ha épp mond valamit/panaszkodik valamiről akkor ne csak empatizálj vele, hanem reflektálj is rá személyes élménnyel visszakapcsolva. Ha nem próbál egyoldalúan visszatérni az alap felállásra, hanem sután, de sikerül a párbeszédben kimutatnia, hogy érdeklik a közös tapasztalatok- akkor egyértelmű, hogy érdemes tovább próbálkoznotok.. Mivel az egész sztorit nem ismerjük, én inkább arra szavazok, hogy minden kezdet nehéz és inkább változtass technikát, mielőtt teljesen kiírod az életedből..aztán meg agyalsz, hogy jól tetted-e. Adj még időt az ismerkedésre, valószínűleg hamarosan az is ki fog derülni, hogy kettőtök esetében miben más a depresszió tárgya (tehát mihez kötődik inkább> rossz élmény, trauma, tanulás, párkapcsolat, szülők etc) és akkor rögtön jobban rá is fogsz látni, hogy miben lesz őt és miben lesz magadat nehezebb kimozdítani..Sok sikert!!!
2023. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2depresszios ember kapcsolata legyen az barátság vagy párkapcsolat de long term nagyon destruktív tud lenni és ez tapasztalat. tiltsd le, olyan embernek tűnik így első elmondás után aki magának sem akar segíteni, és így hogy tudna neked. +ha siofoki akkor 90% hogy cigány
2023. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!