Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt szerencsejátékfüggő...

Vannak itt szerencsejátékfüggő emberek?

Figyelt kérdés

Tippmix, félkarúrabló, rulett esetleg póker?

Ki melyik szerencsejátékot űzi?

Kíváncsi lennék pár történetre.


Mikor kezdtétek?

Mikortól lettetek függők?

Mennyi pénzt vesztettek el?



2023. júl. 12. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En eleg sokat jatszottam elmulr evek folyaman... rulett tippmix kaparos sorjegyek eleg sokat buktam
2023. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lottora költök.

eurojackpot

2023. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kb 1 éve függő lettem, nyilván nem sok pénzt pazarlok
2023. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az vagyok-e, de minden nap játszok valamit, de csak kis pénzzel.
2023. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

A poker csak annak szerencsejáték, aki nem tudja mit csinál, vagy tudja, de szarik rá, hogy hülyeséget csinál. A poker az egyetlen olyan "szerencsejáték", ahol a megfelelő tudással, stratégiával, fegyelemmel a szerencse faktor nem számít, csak rövidtávon, de a rövidtáv nem számít benne, mert nem teszed fel a tőkéd 1 lapra.


Amíg tudod mit csinálsz, és +EV döntéseket hozol többségében, nem baszod fel a tőkéd állandóan olyan téteken, ahol semmi keresnivalód sincs, akkor lehet pech szériád, túléled, és végül a matek kijön. Nem a ház ellen játszol, hanem a többiek ellen. A rake nyilván ott van, de az bőségesen legyőzhető. Olyan ember nincs, aki évtizedek óta bőségesen megél abból, hogy minden nap nyomja a félkarút, de olyanból tonna szám, aki pokerből él. Én is abból élek pár éve, nyilván te sem gondolhatod komolyan, hogy én vagyok a világ legszerencsésebb embere, és évek óta, több millió leosztás után is mindig szerencsém van :D


[link]


Nyilván van szerencsefaktor, és a szerencsejáték fogalma szerint oda tartozik, de olyan értelemben, ahogy az ember gondol a szerencsejátékra, na úgy nem az. Ha van 100 forint flopon a kasszában, van még előtted 30 forint, meg a kezedben egy alul-felül nyitott sorhúzó, plussz egy flush húzó, a board nem párosodott, és rádemel az ellenfeled egy headsup potban annyit, hogy a maradék 30-at be kell tedd, és all-in kell menjél, akkor számoljuk csak ki mi fog történni?


30 forint kockáztatásával nyerhetsz 130 forintot. Tehát 23%-nál kell jobb esélyed legyen ahhoz, hogy nyereséges legyen a megadás.


Az ellenfeled UTG emelt, és tudjuk róla, hogy UTG PFR range 16%. Legyen mondjuk egy 98c a kezünkben, a flop egy 7c10dAc. Ilyen esetben a nyerési esélyünk a range ellen 54%.


Szóval 100ból 54x nyerünk 130-at, 46x veszítünk 30-at. Ezt úgy hívják, hogy printing money. Ha ez neked szerencsejáték, akkor te ne pokerezz.

2023. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

+1, a póker NEM szerencsejáték.

Egy nyerő regular játékos.

2023. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pókerben kivéve, ha: tojsz a bankroll managementre, állandóan fél napokat játszol egyhuzamban, sokszor hullafáradtan, sokszor úgy, hogy már alig látsz. És persze ha ezt megfejeled egy idő után olyan játékforma választásával, ami a legdurvább varianciát adja - és utána ezt tolod hullafáradtan. 18 éve kezdtem pókerezni, egy idő után szerényen nyerő cashgames és jól nyerő tourney játékos lettem. Aztán ezekre nem volt időm (azt hittem), jött a variancás játék (meg eszetlen klikkelgetés nagy tétű cashgamekben levezetésként, szóval tulképp ugyanannyi idő mint a tourney, csak megszakítható). Egészen pontosan nem tudom mennyit, valahol 450 és 550 ezer euró között veszítettem összesen.
2023. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!