Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték-függőség...

Szerencsejáték-függőség torzíthatja a személyiséget?

Figyelt kérdés

Régen alapvetően kedves és segítőkész voltam az emberekkel, most bunkó vagyok és már nem figyelek rájuk ha beszélnek. Általában sötét gondolataim vannak. Régen nem szerettem megbántani az embereket, most kifejezetten "jó" érzéssel tölt el.


Jópár éve vagyok függő és már sok-sok milliót elvesztettem.


2022. aug. 24. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert az elméd csak a függőségre van ráfókuszálva, és minden más idegesít....
2022. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden függőség torzítja.
2022. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen furán is hangzik a szerencsejáték is olyan hatással van rád lelkileg mint a drogok és ez a rosszabb része, azt mondom keress egy jó szakembert vagy Rehabot és pár hónap minden oké lesz csak az a baj ritka az ilyen hely az országba
2022. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Meg olyan is van, hogy előbb lesz a személyiség torzulás, pl egy tartós szorongás miatt, amit a beteg pl szerencsejátékkal próbál oldani. Vagy alkohollal, drogokkal.
2022. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, torzítja is

Gamblers Anonymous (GA) nekem sokat segít

Maga a tudat, hogy nem egyedül szenvedek ebben a betegségben és a sorstársakkal tudok a megoldandó feladatokról beszélni, ez engem képes játéktól mentesen tartani.

Vannak nagyon jó terápiák, általában 8 hetesek, a budapesti Nyírő Gyula Minnesota-modellt javaslom, az kifejezetten alkohol betegeknek és szenvedélyes szerencsejátékosoknak van kitalálva, lelkileg át programoz, megtanít arra, hogyan élj a játék nélkül és mikkel helyettesítheted azt

2022. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!