Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs jövőképem, nem tudom...

Nincs jövőképem, nem tudom mit kezdjek magagammal. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

30as éveim elején vagyok...

Nincs párkapcsolatom. Sajnos van rajtam pár plusz kiló, de amikor nem volt, akkor sem ment az ismerkedés. Az utóbbi években (5-6) egyáltalán nem foglalkozom párkereséssel. Barátaim vannak, elvagyok, nem érzem, hogy a szociális életemmel gond lenne , lényegében 1-2 hetente van baráti programom, évi több utazás stb.

Viszont az utóbbi években, ezek mellett csak a munkámmal foglalkoztam már-már betegesen. Sajnos.

Viszont mostanában egyre többször eszembe jut, hogy amúgy mit akarok az élettől. Körülöttem többen házasodnak, gyerekük lesz stb. Nekem semmi célom nincs, nem tudom mit akarok az életemmel. Egyáltalan itthon akarok-e élni. Pár éve még nagyon nem éreztem ezt, visszatekintve még gyerek voltam, és azt hittem mindig így lesz, hogy nem akarok majd mást. A gond, hogy most sem akarok mást (vagy hát lehet nem gond) nekem jó még így, de azt érzem elmennek az évek...


2023. júl. 15. 19:13
 1/6 anonim válasza:
100%

Egy hobbi nagyon sokat tud segíteni pl kondizni eljárni, gyalog/kerékpár túrákra elmenni, kutya vagy valami állattartásba belekezdni


Ha látszódik rajtad hogy boldog vagy sokkal nagyobb eséllyel találhat nőt az ember, hajrá!!

2023. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

1


Hajra!!! 2 lab amputalt gyereket kuldd el focizni amire keptelen (mert nincs laba?) a tobbiekhez akik kirohogik hogy milyen bena. Hajra broder !!!


Ez egy analogia. Ez az atlag magyar felfogas a major depressziorol, skizofreniarol, a tobbit meg nem is ismerik. Es ekkor jonnek a szavak "semmirekello" "tarasadalmi teher" "lusta" "nem akar dolgozni" meg ilyenek.


De o hiaba mondja hogy nincs laba meg ok is latjak, valamiert szemet hunynak es csak szidjak.


Igazi nyers empatia a magyar emberekben.

2023. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok boldogtalan, nem erről van szó.
2023. júl. 16. 04:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, hogy keress hobbit, pláne mozgással járó és téged boldoggá tevő szabadidős tevékenységet, az beindítja a boldogsághormonokkal járó termelést a testedben, tán még le is fogysz, dupla csáberő a másik nemnek (vagy a sajátodnak, ha arra vágysz inkább).


Egyszerűbben szólva, ha nincs célod, keress! :)


Örülök, hogy nem érzed magad boldogtalannak, de a céltalanság nem túl vonzó egy másik ember számára, leszámítva, ha szintén céltalan. Nem kell túl nagy célokra gondolni, gondolom, te is így képzelted: elég a karrierbeli és a magánéletbeli céljaidat definiálni szerintem, ami lehet akár csak a boldogság is, aztán jöhet a hogyan tudnád elérni kérdés.

2023. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkád le tud foglalni az nem baj. Nem minden ember igényli a Családot és a gyerekeket! Még van időd àtgondolni az egészet és eldönteni mit is akarsz a jövőben.
2023. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így, ahogy az előttem lévő 5. is írta!!! Nem is ismételném őt, csak támogatom, hogy egy zöld hüvelykujjnál hangosabb legyen a rövid, tömör és pontos válasza!!!


Iszonyat nehéz mind a saját belső hangjainkkal szemben, de pláne olyan külső hangokkal szemben jól érezni magunkat, amelyek pont az ellenkezőjét mondják, legyen az akár kormánypropaganda, vallási előírás vagy genetikai szaporodási kényszer, az amúgy sem akkor jön, ha az ember szanaszét van esve, mert ha jönne is, az a kapcsolatnak is ártana, előbb rakja össze magát mindenki, hogy egy egész ember tudjon egy másik egész embert bevonzani, de egyedül is tudni kell lenni. Összességében meg én hiszek abban, hogy nem jó az embernek egyedül, hiszen társas lények vagyunk. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy minden áron és bárkivel és bármilyen élethelyzetben kell valaki, mert ha épp magunkkal vagyunk elfoglalva, akkor nem érünk rá másik emberre, az csak bántaná a másik embert, hogy még magunkat építjük...

2023. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!