Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként mennyire érdemes...

Felnőttként mennyire érdemes a diagnosztizálatlan ADHD-val foglalkozni?

Figyelt kérdés

Egészen biztos vagyok abban, hogy gyermekkorom óta ADHD-s vagyok. Minden tünetet produkálok, a tesztek is megerősítették, illetve követek néhány ADHD-s embert és ijesztően magamra ismertem bennük. Tovább ezt a részét nem is ragoznám, inkább az a kérdésem, hogy közel 30 évesen van értelme ezzel foglalkozni?

Olyanra gondolok, hogy pl

- van valami célzott terápia, ami ezen segít?

- gyógyszeres kezelés?

- bármi adókedvezmény?


Ilyenekre gondolok. Már régen elfogadtam, hogy ilyen vagyok. Nem mindig könnyűek a mindennapok, a munka vagy akár egy egyszerű bevásárlás is, de ez van.


Van értelme ezzel foglalkozni?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2023. júl. 17. 18:01
 1/5 Flagstaff ***** válasza:
38%
Szerintem nagyon érdemes, egy ismerősömet felnőttként diagnosztizálták, kapott gyógyszert is az ADHD-jára, és jelentősen javult az életminősége.
2023. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon érdemes!
2023. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
3. vagy 4. ADHD kerdes ma mar! Egyre jobb! Lassan az is ADHD-s aki nem.
2023. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 napok óta nem voltam itt fent, kérdéseket sem szoktam olvasni, de örülök neki, hogy te ilyen jól képben vagy


Nekem nincs adhd-s ismerősöm, legalábbis nem tudok róla, hogy lenne. Tapogatózok egyelőre, hogy s miként induljak el vele, de ne haragudj, hogy neked ez már sok! Remélem, te jó egészségnek örvendesz.

2023. júl. 17. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

En nem gyakorira jottem, hanem pszicihaterhez es ADHD-s diagnozist kaptam ugy, hogy nem is felteteleztem.


Nem tudtam mi van.


Te miert nem csinalod ezt? Miert fotel-diagnozis ahogy a tobbi?


Es nem az a baj, hanem az elmult 3 - 4 evben ketlem hogy a 20 - 30 evesek hirtelen ADHDsok lettek. Inkabb ritalint akarnak mert egyetem meg kovetelmenye meg melo es kell porogni es nincs mas a kaven meg par dolgon kivul ami porget. Igy maradtak a kabitoszerek, a ritalin M.o-n az egyetlen legalis ilyen fajta "porgeto". Ezert nehez hinni mar ezenek a kerdeseknek, mert eloben is ezeket a kifogasokat hallom.

2023. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!