Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy nem tölt...

Miért van az, hogy nem tölt el megelégedéssel és miért vagyok szomorú, ha végre elmentem nézelődni és venni egy dolgot?

Figyelt kérdés
Szociális szorongásom van azt hiszem. Úgy gondoltam és eddig azt tapasztaltam, hogy ha megcsinálom amitől szorongok, akkor utána jó lesz, csak belekezdeni nehéz. De most borzasztó volt nézelődés közben végig szorongtam és mikor vettem valamit nem lett jobb, szerencsétlenek éreztem magam utána.

2023. júl. 18. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Magától a vételtől érezted rosszul magad vagy hogy emberek közt voltál?
2023. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled,nekem is szociális szorongásom van. 🥺
2023. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A nézelődéstől is,ahogy ott járkálok, de megvételtől jobban. De egyébként, ha buszon vagyok akkor nem.
2023. júl. 18. 17:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzed,hogy figyelnek?

Minden lépésedet,mozdulatodat figyelik? 🙁

En is sokszor érzem ezt.

2023. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4/4

Gondolom, gyerekkorodban volt egy kritikus szülőd, aki minden mozdulatodat figyelte, mikor szólhat rád, hogy nem jól csinálod. Én így voltam legalábbis, és ezért szorongok és érzem úgy, hogy kritikusan figyelnek az emberek. Tudom, hogy nem, hogy ez hülyeség, de ez bennem maradt.

2023. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

#5-ös igazad van. 🙁

Apukám volt ez a személy,de neki is ,,megvan rá az oka",mert neki elég rossz gyerekkora volt,és az édesanyja(az én nagyanyám)nem foglalkozott vele eléggé. Az apját( az én nagyapámat) meg jó,ha 1 évben egyszer látta,mert elváltak a szülei.

És kb. 15x költöztek ( hol másik városba,hol másik lakásba)

Úgyhogy ja

De szerencsére felismerte,hogy amit csinál,az nem jó,és mostmár igyekszik kedvesebb lenni,és megdícsérni. 😊

2023. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Sajnálom, hogy így telt a gyerekkorod. Nem menti fel a szülőt az, hogy neki magának is nehéz gyermekkora volt, de az előremutató, hogy képes belátni a hibáit és igyekszik jóvátenni.

2023. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, pszichológushoz szerintem érdemes lenne elmenned.
2023. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5-ös Hát én nem tudom pontosan honnan jön nekem, de inkább ez genetikából fakad az anyukám és az apukám is ilyen szorongó volt.
2023. júl. 18. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as lehet, de néha úgy érzem még tudom oldani anélkül is, mert azért nem csak kudarc van és sokat fejlődök szerintem.
2023. júl. 18. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!