Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián ki fognak írni...

Pszichiátrián ki fognak írni Rivotrilt?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy elmegyek a pszichiátriai gondozóba ingerlékenység, és kényszergondolatok miatt. Amikor az autóját szereltem, apám cseszegetett, hogy lassú vagyok, akkor előjött egy gondolat, hogy fejbeverem kerékkulccsal. Nemrég a nagyszülők is felbosszantottak, akkor ismét gondolat, hogy bemegyek egy dohányboltba, és megölöm az eladót. Ilyen OCD jellegű gondolatokra írni fognak fel Rivotrilt, ha kérek? Eddig mindig csak Xanaxot kaptam, de az kevés ideig hat.

2023. júl. 20. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát broder itt nem nagyon lesz rivotril szerintem hanem clozapine ahogy látom minimum. Kielégítve téged egy kis Ketileptel vagy olanzapinnal...


Voltam osztályon, pszichotikusoknak szerinted mit szoktak adni?

2023. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szabó.Jani ***** válasza:
69%

Akik a Rivotrilra hiánycikként hivatkoznak: tegnap a nejem a vidéki kisvárosban, ahol lakunk, minden nehézség nélkül váltotta ki a 0,5mg-os Rivotrilt.

(Receptre, természetesen)

Előtte odatelefonált a patikába, azt mondták, h jöjjön nyugodtan, van elég.

2023. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szabó.Jani ***** válasza:
52%
12.vagyok. 60-Ft volt egy doboz rivotril, közgyógy és egyéb kedvezmények NÉLKÜL.
2023. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13


Ezt nem kedvezmenynek hanem a helyes nomenklatura jogcim kategoria, majd %-os tamogatas amit kiszamolsz Ft-ra hogy mennyit fogsz fizetni ha a dokello felirja ilyen vagy olyan jogcimre a gyogyszeredet. Ezt a NEAK intezi. Sok "nem tamogatott"-nak nevezett gyogyszer van sok aminek ket fajtaja van, sok orvos szerint a normativ tamogatas az minimalis ezert ok is nem tamogatottnak hivjak, es van ahol meg normativ sincs tehat totalis fogyasztoi aron veszed meg ami allandoan valtozhat. 60 Ft igen emelt jogcimmel az 50x kiszereles. Ha haziorvos irta fel akkor o nem jogosult emelt/kiemelt tamogatasra irni max pszichiater, igy tobb szaz forintot kellett volna fizetned ha jol latom o irhat normativra es 400 forint korul fizetned. Teljes fogyasztoi ara meg 530 Ft korul van most. Ezert hivjak nem tamogatottnak az orvosok a normativ tamogatast sokszor mert 530 vagy 400 ft csak 130 Ft a kulonbseg. Ugyanigy egyik gyogyszer 8300 ft normativ jogcimmel meg 8120. Alig van kulonbseg.

Azt aki erre jogosult szakorvos irta fel emelt jogcimen irta fel 90%-os tamogatassal es igy 60 Ft. Mert emelt jogcimes gyogyszerfelirasbol van 90% 70% es 50%. A rivotril 90%. De neha csalnak azert az orvosok is, felirnak kiemelt jogcimre olyan gyogyszert amit nem lehet arra a diagnozisra ami jo, csak o tobbe nem praktizalhat ha elkapjak - de szerencsere az egeszsegugy total kaosz es senki nem nezi ezt. Szemelyes tapasztalat. Tobbszori. Haziorvos max javaslatra irhat talan normativon kivulre, de ebben sem vagyok biztos. De neki Rivotrilra onkenyesen nem irhat tamogatast max normativat. Mindenesetre nekem sem volt problemam kivaltani 140 - 170 forintert a 2mg 100x kiszerelesu Rivo-t egy olyan helyen ahol 1 - 2 honapja hianycikk volt. Es nekem a pszichiaterem 90%-os emeltre irja fel. Kezd javulni a helyzet mar, de neha neha azert meg vannak fennakadasok ahogy latom egyelore.

2023. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!