Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sok borzasztó rémálom ellen...

A sok borzasztó rémálom ellen mi válik be nálatok?

Figyelt kérdés
Nekem eddig csak a virraszás. Nektek mi? Jó lenne már megnyugodni. :)
2023. júl. 21. 00:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

broder ezt a neurologusom es egyben pszichiaterem monta.


valaki meg 1 szer kiprobalt 0.00125mg-ot es 2 ev mulva visszaemlekezett ra almabol es egyre kevesebbtol euforikusabb az elmenye azt mondja.

2023. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

15 éves koromban rászoktattak a gyógyszerekre, örültem hogy 17 éves koromban elhagyhattam végre. Egyébként még a Frontin, Rivotril, Risperdal mellett is rengeteg rosszat álmodtam, plusz egész nap álmos voltam, úgyhogy nekem végképp nem kell antipszichotikum.

Orbáncfű tea jutott még eszembe, nem tudom megéri-e egyáltalán, főleg hogy utálom az összes teának az ízét, olyan mint a reggeli meleg húgy.


Egyébként nap közben nincs semmi rossz vagy szokatlan, jól telnek a napjaim, stresszelni is ritkán szoktam, könnyű életem van.

De az éjszaka mintha valami más világ lenne. Mikor elalszom mintha egy hatalmas, végtelen gödör nyílna meg a fejemben, amiben az éjszaka folyamán egyre mélyebbre zuhanok, miközben rémképek, rossz gondolatok gyötörnek. Majd reggel hullafáradtan és rosszkedvűen kelek, mert még mindig a hatása alatt vagyok a “történteknek.” Kikészít a tudatalattim.

2023. júl. 21. 09:46
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Valamilyen nem tudatos félelmek jönnek fel és ezért kellene pszichológus.

Erre nem tudom miért nem reagáltál, gondolom tudod hogy nem gyógyszerrel kezel.

2023. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Frontint dobd ki a kukaba marmint a gyogyszertarosnak add le, az egy magyar masolat generikum fos, a Xanax az eredeti gyogyszer, attol nem fogsz ilyeneket tapasztalni. Almossag elmulik 2 - 4 nap alatt. Rivotril picit hosszabb ido alatt de ott is elmulik a faradtsag. En 8 mg-ot szedek es engem elinkit peldaul. Mellette Xanax ami csak akkor almosit ha tobbet veszek be es idokozonkent. Ha egyszerre veszem be akkor sem faraszt. Volt hogy letettem szerdarol csutortokre es semmi bajom nem lett, meg ekkora dozisoktol sem es evek utan sem. A risperidone meg nem tudom mit keres ott? Az tudod mi? Antipszichotikum. Peldaul skizofreneknek, bipolarisoknak pszichozis/mania kozepette, azaz akik hallucinalnak esetleg major depressziosoknak nagyon rovid tavra mert ongyilkosok akarnak lenni. Mi ez a hulyeseg? Mar nem eloszor latom ezt hogy szorongasra meg nem alvasra antipszichotikum a megoldas, nekem clozapinet nyomtak a kezembe hogy ettol majd alszok nezz utana mi az a clozapine es lass csodat. Ezt adjak alvasra egy Xanax helyett ami csak nyugtat es attol elalszol. Annyi mas megoldas van risperdalon kivul, ami biztonsagosabb es nincs belole extrapiramidalis gond, tardive dyskinesia (nezz kepeket hogy milyen gyonyoru, na ilyen a risperdalod is), dystonia, antikolinerg mellekhatasok, QT intervallum megnyulas (szivproblema) es 1000 millio dolog. Egy Xanaxtol, vagy Rivotriltol meg? Max faradt vagy 3 napig. Es ugy beszeltek ha veletlen raszoktok ami nem is fix, de ha megis, akkor le lehet rola jonni es nem a kozhiedelem szerint, hogy belehalsz. van pl Xanax SR azzal ugy jossz le rola hogy eszre se veszed. Max visszaternek a regi szorongasaid es ennyi ami termeszetes mert mar nem szedsz semmit.
2023. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

Ne bíztass mást is gyógyszerfüggősgére, minden ember más és más.

Az agresszivitásból is vissza kellene venni és nem kell más helyett döntéseket hozni hogy mi jó neki vagy mi nem.


Kérdező: a lelki problémák megbeszélése segíthet, a nyugtató gyógyszerek tompítanak és egy idő után majd egyre több és több kell.

2023. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

15


15


Egeszsegesebb farmakoterapiara biztatok barkit akit lehet mert en mar ezen atmentem, es lattam, es tudom mert ez a szakteruletem egy resze. Ismered a farmakodinamikat? Kinetikat? Statisztikai p-erteket? szignifikancia? konfidencia intervallum es ertekei mit jelentenek? Ha egy tanulmanyban annyit latsz hogy 0.0001 az mit jelent zarojelben? STDEV? Gauss gorbe? Kurtosis meg Skewness? Poisson eloszlas? Maga az eloszlas/matematikai disztribucio? Szerintem most pukiztal egyet, lehet kis barna is jott. Ezek mind fontosak egy farmakologiai terapia es klinikai placebo meg paciens klinikai nagyobb vizsgalat konkluzio levonasanal, metodus megallapitasanal, absztrakcio bemutatasanal megallapitasanal, terapeutikus hatas felmeresenel. Nem dontok mas helyett mi jo mi nem, ezek farmakologiai tenyek amiket kinalok, nezz utana ha nem vagy lusta es tanulj tanulj tanulj, hogy neked is jobb legyen.


De azert vicces hogy engem cseszel le hogy ne mondjam meg mas mit csinaljon, 3-mas kommentedben meg te mondod neki hogy mit kellene tenni. Es ne gyere azzal a szoveggel hogy az mas, mert ugyanazt nyomod, ugyanannyi pipa.


Es ne jatszadozz szemantikaval majd, hogy a kellene az nem ugyanaz mint megmondani mit csinaljon, a te irasod uszitas egy cselekvesre. Az a kellene szo.


Ha nem tetszik az en velemenyem pontozz le, kesz. En sem szoltam be neked hogy ne ugass bele mas dolgaba mint egy kutya. Neked az a velemenyed nekem ez. Ismerem a gyakoris csak az en velemenyem jo a mase szar mert az en tapasztalatom a legtisztabb, szerintem nyugodj le ezek alapjan mert rad illenek.

2023. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
97%

A barátnőm egyszer azt mondta, rémálmok ellen igyak este kamillateát. Mondom, na, ez vicces, de mit veszíthetek? Érdekes, de bevált. Annyira megnyugtatott, hogy nem ébredtem meg allandóan éjjel valami rémálom miatt, hanem végigaludtam az éjszakát. Igaz, nem filteres kamilla volt, hanem szálas és elég erősre csináltam (ha nagyon kesernyés, akkor hígítsd picit, ihatóra).

Egyébként meg én is pszichológus felkeresését javaslom, mert lehet, hogy valamilyen probléma/trauma lehet a dolog mögött, amit nem dolgoztál fel.

2023. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

A lenyugvás rád férne inkább, aki trágár szavakkal tűzdeli meg kommentjeit.

Ne vizionálj, hogy én valószínűleg "miket csináltam" írássod olvasása során. :)

Nem állítottam olyat sem, hogy csak az én véleményem lenne a jó.

Youtube-n számos videót találhatsz, ahol x éve Xanax-függők szenvedéseit lehet meghallgatni, mindegyik úgy kezdte: "jajj csak x időnként egyet", "az még nem árthat"


Téged meggyógyítottak a gyógyszerek az unipoláris depressziódból?

2023. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%

18


Engem nem, mert kezeles-rezisztens.


De rohadt sok embert meg igen. Xanaxxal egyutt meg nelkul.


Youtube... oke.


Tudtam szemantikazol: "Ne vizionálj, hogy én valószínűleg "miket csináltam" írássod olvasása során. :)"


Nem tragarkodtam, csak amennyire te most is.


Na mar kezdesz farasztani, meg ugy latom masokat is. Tobbet nem valaszolok neked. Ugyis dolgom van.


Jobbulast.

2023. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2%

Jobbulást és teljes gyógyulást Neked, de mielőbb.

Gyógyszer nélkül probáld a lelki problémát megoldani mert ezek szerint a gyógyszerek nem segítettek ahogy írod is.

2023. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!