Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám ezt kiverni a...

Hogyan tudnám ezt kiverni a fejemből?

Figyelt kérdés

Van egy hang, amitől már gyerekkorom óta félek, viszont az érdekes az benne, hogy csak a képzeletemben, illetve az álmaimban létezik. Ha valami rémálmom volt, sokszor ezt hallottam a végén, erre riadtam fel. Nemrégiben néztem egy horror filmet, és úgy teljesen véletlenül pont ugyanez a hang volt egy ilyesztés közben, mint amitől már kb 7-8 éves korom óta félek, hogy csak nehogy halljam megint, mert annyira szörnyű. És amióta hallottam ezt a hangot teljesen véletlenszerűen eszembe jut az a film amiben volt, és késztetést érzek hogy újra meghallgassam. Tényleg nem tudom mi történik velem, de ilyeneket találok ki, hogy "most meghallgatom 6x teljes hangerőn, és utána már soha többé nem kell." De valahogy mindig eszembe jut újra és valami hasonló baromság indokot találok ki rá hogy meghallgassam a hangot. Egyszerűen nem hagy nyugodni, nem tudom elfelejteni, és fogalmam sincs miért hallgatom meg újra meg újra, ha utálom azt a hülye hangot. És az igazság az, hogy már 1 hónapja láttam ezt a filmet, de azóta, ha eszembe jut felmegy a pulzusom vagy 130 ra, leginkább akkor ha már eljutottam oda, hogy megint meghallgatom. Hogy tudnék ennek véget vetni?


17/F



2023. febr. 26. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Tippre: csomószor hallgasd meg a hangot, és a végére már megunod/idegesítő lesz. Akkor könnyebben elfelejted majd.
2023. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Van még pár ilyen fura dolgod?
2023. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lázas, meg semmi, nem lenne sok értelme
2023. febr. 27. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus-ra vagy pszichiátere gondoltam
2023. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Imádom amúgy, hogy ezen az oldalon mindenre ez a megoldás... Nem fogok mindenre hatalmas pénzeket kiadtni, egy ilyen kis apróság miatt, hogy nem tudok elfelejteni egy hangot. Különben is elegem van ebből a hülye pénz irányítja világból, ahol minden annyira drága, hogy lehetetlen megfizetni. Egyedül egyes tudott egy félig hasznos választ írni normálisan, bár nem sokat segített, mert nagyon félek attól a hangtól, nem fogom folyamatosan hallgatgatni. Épp elég akkor, ha kitalálok egy ilyen hülyeséget. A többiek bölcsebbek lettek volna ha meg se szólalnak...
2023. febr. 27. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Azért ajánlottak szakértői segítséget, mert egyáltalán nem normális az, hogy van egy hang, amitől kvázi rettegsz.

Leírásod alapján ez valamilyen kényszerbetegség nálad, dehát én nem vagyok orvos vagy pszichológus, szóval csak tippelni tudok. Mivel befolyásolja azt, hogy normális életet élj, így úgy gondolom nem lenne hülyeség magasabb szintű segítséghez fordulnod. De ha sajnálod rá a szüleid pénzét akkor ez van, itt senki sem fog tuti házi praktikát/trükköt mondani, amivel a hangtól való rettegésed elmúlik, ezt garantálom.

2023. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Kettes igaz nem láttad mit írtam, arra, amit te írtál, mert moderátor törölte, de szeretnék elnézést kérni. Tényleg furcsa nálam ez a dolog, csak egyszerűen ma szörnyű napom volt, és rajtad vezettem le az idegességem. Ha olvasod ezt nagyon sajnálom.😔 Illetve egyes, tőled is elnézést kérek, lehet tényleg beszélnem kéne egy pszichológussal, nem sajnálom rá a pénzt, csak felcseszett egy valami is, ami pénzzel kapcsolatos, szóval emiatt voltam ilyen kiállhatatlan ezalatt a kérdée alatt. Bocsánat tényleg, ha felhúztalak, már sikerült lenyugodnom.
2023. febr. 27. 23:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Kérdés***
2023. febr. 27. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!