Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen ha egy ember egyszerre...

Milyen ha egy ember egyszerre autista és pszichopata, illetve mennyivel veszélyesebb ez mintha csak közönséges pszichopata lenne?

Figyelt kérdés
Ismerek egy furcsa és ijesztő embert gyerekkora óta, és az ő esetében felmerült hogy a kettő együtt lehet. Azért gondolom autistának, mert nem nagyon voltak barátai csak ritkán és kevesen. Hallottam, hogy az iskolában volt amikor szekálták őt, de ő is hajlamos volt mások szekálására, tehát át is élte de ő is elkövette. Az iskolai szünetekben azt mesélték róla, hogy nem sokszor játszott másokkal helyette az udvaron csigákat taposott és rongálta a berendezést. A saját testi épségével sem törődött, állítólag tüskebokorban mászkált és csalánban is, másokat meg vert vele. A suliban sokat maszturbált is állítólag. Agresszív volt, volt amikor késsel is fenyegetőzött, a végén elvágta a kezét az osztálytársának. Egyszer egy beteg galambot a házunkban a lift oldalának csapkodott, és a padlót feltörölte vele, de nem ölte meg. Most már 30 év körüli és az anyjával él. Soha nem láttam hogy barátnője lett volna, viszont utcalányokkal láttam. Néha piál is. Egy elég nagydarab kigyúrt ember, és agresszív. Ha valaki házibulit tart akkor kiüvölt rá az ablakon de nagyon trágár stílusban. Ha nem halkulnak el akkor feljelentést tesz, de volt olyan is amikor szétverte az ajtaját a bulizóknak, egy másik társaságnak meg téglával bedobta az ablakát. Ezeket nem tudták rábizonyítani mert éjszaka történt, de mindenki őt gyanusítja, el is költöztek miatta. Ismerősei panaszkodtak, hogy facebookon szexuális üzenetekkel zaklatja őket, azt is rendkívűl gusztustalan formában. Trollkodik is facebookon, szándékosan bántó dolgokat ír. Viszont ha akarja, eljátssza a normálist, amikor másnap beszélik hogy éjjel ki ordított ki az ablakon akkor ő is beszáll a beszélgetésbe és találgat ki volt az, hogy elterelje a gyanút magáról. A legtöbb dolgát a saját anyja sem tudja, csak felszínesen tudja hogy baj van vele, de azt nem hogy ennyire szörnyű. Ezek alapján inkább pszichopata lehet, de vannak benne autisztikus vonások. Az anyja egyszer valakinek mesélte hogy gyerekkorában megfogták bizonyos témák, játszott valamilyen játékkal a számítógépen és egész nap arról beszélt. A Lost vikings volt egy ilyen. Metrókat is nézegetett, az oldalukon a három lámpát. Néha repkedett ami szintén autista dolog. Ezenkívűl ocd is jellemezte, számolgatott dolgokat. Vannak kényszerképzetei is, az hogy lenézik őt a nők és ezért is ellenséges velük anélkül hogy ismerné őket, facebookon van amelyiknek olyanokat kíván hogy rákban meghaljon. Viszont egy prostituáltat állítólag megkedvelt, és mivel körtealakú mellei voltak, ezért folyton körtét evett, és vásárolt körtés cuccokat mint pl. szivacsot, pólót és egyebeket, mert a fejébe vette hogy ezzel jót tesz a prostinak. Évekkel ezelőtt a fodrásznőjét meg zaklatta szintén facebookon szexuálisan, és telefonon meg hónapokig csinálta hogy csengette és lerakta megállás nélkül hogy ezzel idegesítse mert előző karácsonykor nem kínálta meg szaloncukorral, mást meg igen aki szintén ott volt és ezért nagyon megharagudott. Amikor kiderülnek a dolgai az anyja olyan rosszul lesz hogy nem alszik meg eszik, viszont ő nem izgatja magát, azt mondja ezért nem kerül börtönbe. Mit gondoltok mi lehet a baja?

2023. júl. 21. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező! Mi lenne, ha nem próbálnál differenciál diagnózisokat a semmiből felállítani- megúszva ezzel 11 év egyetemi ill. klinikusi szakképzést? Attól, hogy ma a Chatgpt és a gugli mindenki számára elérhető, ill. annyira beszűkültek a szociális tranzakciós terek, hogy tömegek figyelik egymás szir-szar tevékenységeit (rendkivül produktív..), még nem azt jelenti, hogy minden fotel virológus, fotel politológus már fotel pszichológus is lehet. Akinek nincs meg ezekhez a szükséges végzettsége és releváns szakmai tapasztalata, az csak egy naív imposztor, semmi más- akkor is ha liturgiákat hablatyol. A szövegelésedben -amelyről ordít egyébként, hogy fikció, ezért is van tele mindenféle mesebeli elemmel és átkötő (aktualizáló) metafórával-összemosol 3-4 kórképet, ebből két személyiségzavart amelyet megpróbálsz ráhúzni valakire, akiről ,,belsős" infóid vannak gyerekkora óta... Ha igaz is lenne a sztorid, azt kellene elsősorban megvizsgálnod, hogy veled mi a gond, hogy egy általad ágybavizelő erőszakos troll pszichopatával ápolsz ,,ismerettségi" kapcsolatot; mivel a sztori kamu, itt meg azt kellene átgondolnod, hogy miért fantáziálgatsz ehhez hasonló deviáns fikciókat és hogy hova kellene segítségért fordulnod. Minden egyéb valid helyzetben, az egyszerű állampolgár élhet bejelentési kötelezettségével, ha tudomása van arról, hogy egy általa ismert személy kriminális tevékenységekben vesz részt, vagy bármilyen visszatérő erőszakos cselekményt követ el xy sérelmére; lehetősége van elhatárolódni az erőszakos személytől és lehetősége van segítséget is kérni a számára külső civil szervezetek révén. Azonban az egyszerű állampolgárnak nem feladata nulla szakmai tudás mellett kórisméket felállítani,-főképp nem megérzések útján ál-diagnosztizálni- szóval fejezd be az erről való máladaptív álmodozást. Olyan alacsony önismerettel rendelkező imposztoroknak, mint amilyen te is vagy, rendíkvül káros ez a viselkedés. Maradj inkább egyszerű troll és használd az előfizetési havidíjadat infószerzésre- könyvek tucatja letölthető, érdemes lenne a legegyszerűbbekkel kezdve talán olvasgatni, és akkor nem szorulnál rá arra, hogy anoním fullba nyomd a hülyeséget!
2023. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Az a veszély fenyeget, hogy ha hangosan házibulizol, akkor rád hívja a rendőrséget. Ezen kívül, ha prostituált vagy, akkor lehet, hogy veled is akar majd egy kört. Az ingyen letölthető könyvekből sokkal több van, mint pár tucat és nemcsak szépirodalmi művek.
2023. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem értem miért gondolod hogy kitalált történet így látatlanban. Igaz elég hihetetlen, talán én sem hinnék el ilyeneket mert nagyon furcsa dolgok valóban. Onnan tudom hogy ez az ember egy házban lakik velem és annyi idős mint én. Gyerekkorunkban játszottunk a ház udvarán többen akik gyerekként ott laktunk, ő is lejött így megismertem. Osztálytársait is ismertem párat így az infók onnan vannak, a többit meg láttam vagy hallottam, volt amikor az anyja beszélt szomszéddal róla. Ezek nem kitaláltak, pont ezért végiggondoltam ezt a rengeteg szokatlan dolgot és próbálom megfejteni miért ilyen.
2023. júl. 21. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez egyszerre a kettő, de előbb az édesanyjának kellene vele menni egy pszichiáterhez, hátha ő meg tudja állapítani, hogy mi ez.
2023. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!