Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit remélhetek, ha terápia...

Mit remélhetek, ha terápia nincs, csak gyógyszert kapok a pszichiátertől, havi 1x találkozunk 10 percre, felírja a gyógyszert és csá? Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Se beszélgetni se semmire sincs idő, havi 1x van időpontom, 10 percet vagyok benn, na hogy vagyunk? Van még gyógyszere? NIncs? Na felírok. Na egy hónap múlva, viszlát. Kb ennyi.


Sokkal rosszabbul vagyok mint 1 éve mert 1 éve járok. Mondtam neki, erre: na megpróbálunk egy másik gyógyszert.... kösz.


SZóval ettől a csak gyógyszerezett menettől mit remélhetek? A semmin kívül?

Terápia kéne, megmondta na de mikor? meló van 9-17h, 9 előtt ugyan milyen terápia, 17 után ugyan milyen terápia.


2023. júl. 22. 09:55
 1/7 nhzzhnnhzzhn ***** válasza:
22%

A gyógyszer csak szétb*ssza a szervezetet és csak akkor szokták felírni, ha nagyon vegső esetben vagy és muszály (vagy mert persze hülye az orvos). Nekem a nővéremmel volt hasonló a helyzet, ott Anya segített végül. Keresni kell egy jó magán pszichiátert (lehet a tied is az, sajnos ott is sok a hülye) és minnél hamarabb le kell szokni a gyógyszerekről és a rendes p

Pszichiáterhez fordulni aki segít is neked. Ha szeretnél beszélgetni nyugodtan írj privátban.

2023. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Keresni kell egy jó magán pszichiátert"


Hát ja. A havi nettóm 150.000.

A pszichiáter magánban 25-30.000 /óra.

Ez nem járható út.

2023. júl. 22. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, nem pedig pszichoterapeuta. Mit vársz tőle? Ez a dolga, gyógyszert írni. A te felelősséged az, hogy terápiát is keress közben.


Hülyeségeket pedig ne beszélj


[link]


Nem kell neked Csernushoz menni, hogy 30ezrekről beszélj... Pszichiátered van TB alapon is. Egyébként sem tudom, hogy miképp gondolod te azt, hogy, amikor súlyos pszichiáter hiány van az országban, akkor majd ott fog veled trécselgetni, miközben így sem jut idő mindenkire rendesen, mint, ahogy azt te is láthatod. Örülj, hogy van olyan orvos, aki elmegy rendelni azért a lfasz fizetésért itthon TB-re, miközben tízszer annyit kereshetne, ha elmenne 1 országgal nyugatabbra, tárt karokkal várnák.


"Terápia kéne, megmondta na de mikor? meló van 9-17h, 9 előtt ugyan milyen terápia, 17 után ugyan milyen terápia" Na, milyen? Rakás terpaeuta hajlandó fogadni 17 után is, hétvégén is, és a munkahelyeden is el kell fogadniuk, hogy orvoshoz kell menned. Vagy ez van, vagy rinyálsz tovább, és várod a csodát

2023. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az nem opció a munkahelyeden,hogy mondjuk 1 nap később mész be,de egy másik nagy bepótolod? Én is így csinálom néha meg szabit veszek ki,hogy eltudjak jutni pszichiáterhez. Nehéz megoldani tudom,de muszáj
2023. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Az nem opció a munkahelyeden,hogy mondjuk 1 nap később mész be,de egy másik nagy bepótolod?"

és ezt minden héten játsszam el 1 nap? mert a terápia heti...


minden héten 1 nap később (jelentősen később) szerinted meddig tűrik ezt? 1 hónap és utcán lennék állás nélkül.

2023. júl. 22. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a terápia heti? Úgy egyezzel meg a szakemberrel, ahogy akarsz. Járhatsz havonta is, ha vállal úgy, van amelyik fog, van amelyik nem. Ha csak kifogásokat keresel, akkor mitől lesz jobb? Gondolkodjál már, így mit vársz, csodát?
2023. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem jársz terápiára ennyi
2023. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!