Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiai kezelés?

Pszichológiai kezelés?

Figyelt kérdés

6 hete járok a pszichológushoz.


Pénteken úgy folyt az ülés, hogy el kellett képzelnem egy kényelmetlen helyzetet. A terapeutámnak mesélni kellett, hogy mit érzek, mi az ami miatt aggodalmat, feszültséget érzek.


Csukva volt a szemem egy kényelmes üléspozícióban. Én az autóvezetésről beszéltem, mert nem szeretek, vagy az utazás ami ilyen.

Izzadt a tenyerem, már pánikroham közeli volt az érzés. Kértem, hogy hagyjuk abba, de azt mondta, hogy akkor nem fog megoldódni. Utána már zakatolt a szívem és nagyon rosszul éreztem magam.

Azt mondta, hogy a legközelebbi alkalom jobb lesz. Annyit szűrt le az egészből, hogy túlgondolom a dolgokat, mert arról beszéltem, hogy attól félek hogy balesetünk lesz és meghalunk.

Ebből azt bogozta ki, hogy rossz séma van a fejemben és mindig káoszt vázolok fel. Azt mondta hogy erre a reakcio természetes, mert egy egészséges is rosszul lesz ha azt vázoljuk fel neki utazás előtt, hogy utazás végére lehet meghal balesetben. De hogy ilyet nem kéne elképzelni és ezen kell dolgozni.

Oké, de erre már nem adott megoldókulcsot...


De annyira rossz volt, hogy félek. Lehet többször nem szeretnék hozzá menni.


2023. júl. 22. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

A kérdés pedig....?

A panikbetegseget alapból így kezelik. Pánik helyzet elképzelése, vagy akaratlanul eloidezese. A megoldokulcsot neked kell megtalalni.

2023. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A megoldókulcsot nem tudom megtalálni, mivel pánikhelyzetekben számtalan pánikrohamom volt.


És sose jöttem rá a megoldásra. Szóval azzal, hogy kellemetlen helyzetben voltam még önmagában semmi.


Nem a terapeutának kéne ilyenkor mondani valamit?

2023. júl. 22. 16:52
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Örülj,hogy ilyen pszichológusod van próbálja feltárni a gondjaidat és segíteni akar az enyém csak hallgat 20 percig néha még a szemét is becsukja annyira untatom. Nem könnyű a terápia néha fájdalmas,de így gyógyulsz
2023. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
De menjél, a pszichológus az ilyen, hogy meg kell dolgozni a sikerért, nem buksisimi. Hanem egy biztonságos közegben meg tudod élni a kellemetlen érzéseket is, anélkül, hogy ténylegesen veszélyben lennél. Lassan, fokozatosan megtanulsz úrrá lenni a pánikot okozó fizikai érzéseken, megtapasztalod, hogy túléled. Ezt hívják deszenzitizálásnak, fóbiák kezelésében használatos. Beviszed magadat a terapeuta megnyugtató jelenlétében a pánikérzésbe, de rájössz, hogy baj nélkül túlélted. Ezt minél többször ismétled, annál kevésbé lesz ijesztő, mert hozzászoksz. A cél az, hogy a félelmed oldódjon. Ennek az eléréséhez kell kitartanod; ha kiszállsz, a probléma marad. A pszichológus szobájában viszont nem történhet bajod.
2023. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem neki kell mondania, a munkát te végzed, nem ő, ő csak ott van biztonságos támaszként, akinek elpanaszolhatod, hogy rosszul vagy, hogy ne legyél egyedül ebben a helyzetben. Te mész, ő pedig fogja a kezedet, hogy menni tudj, mert egyedül nem mennél sehova.
2023. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem neki kell mondania, mert ezt neked kell megoldani. O segit neked, de nem a megoldással.

Nekem pl nem valódi ok vagy helyzet váltja ki, így nálam magát a rohamot próbáljuk meg kivaltani fizikailag, bár eddig sikertelenül. A lényege az lenne, hogy ha akarattal okozod a tüneteket, akarattal le is tudod állítani, így panikroham esetén is működhet ez a berogzodes. Mondjuk nálam eddig még nem sikerült a tüneteket kivaltani....

2023. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Volt már baleseted vagy ilyeneket szoktál nézni a tévében? A balesettől való félelem annyiban normális, amíg motivál, hogy józanul ülj a volán mögé és figyelj, tartsd be a szabályokat, ne versenyezz a sztrádán. Idézd fel, hogy miket tanultál, mit mondott a tanárod. A rutin idővel kialakul.
2023. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne volán mögé ülni.
2023. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha nagy sebességgel haladok megijedek tőle. Ezért félek hogy nekicsapódok valaminek.

Ha buszon utazok egy nagy hodállyal nem érzek ilyet.


De nem tudtam megnyugodni. Mondta figyeljek a légzésemre de nem volt szaporább nekem az nem változik meg. Szédüléses érzetem van meg félek.


Azt hittem ilyenkor neki kéne vezetnie az elmémet.

Én hogy vezessem ha korábban 100 ból 100x se sikerült és ezért már ott tartunk hogy nem ülök autóba se?

2023. júl. 22. 17:09
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Ér arra is gondolni, hogy a félelmed csak benned van, nem vagy valódi veszélyben, hiszen csak a pszichológusod foteljében relaxálsz.
2023. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!