Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiai kezelés?

Pszichológiai kezelés?

Figyelt kérdés

6 hete járok a pszichológushoz.


Pénteken úgy folyt az ülés, hogy el kellett képzelnem egy kényelmetlen helyzetet. A terapeutámnak mesélni kellett, hogy mit érzek, mi az ami miatt aggodalmat, feszültséget érzek.


Csukva volt a szemem egy kényelmes üléspozícióban. Én az autóvezetésről beszéltem, mert nem szeretek, vagy az utazás ami ilyen.

Izzadt a tenyerem, már pánikroham közeli volt az érzés. Kértem, hogy hagyjuk abba, de azt mondta, hogy akkor nem fog megoldódni. Utána már zakatolt a szívem és nagyon rosszul éreztem magam.

Azt mondta, hogy a legközelebbi alkalom jobb lesz. Annyit szűrt le az egészből, hogy túlgondolom a dolgokat, mert arról beszéltem, hogy attól félek hogy balesetünk lesz és meghalunk.

Ebből azt bogozta ki, hogy rossz séma van a fejemben és mindig káoszt vázolok fel. Azt mondta hogy erre a reakcio természetes, mert egy egészséges is rosszul lesz ha azt vázoljuk fel neki utazás előtt, hogy utazás végére lehet meghal balesetben. De hogy ilyet nem kéne elképzelni és ezen kell dolgozni.

Oké, de erre már nem adott megoldókulcsot...


De annyira rossz volt, hogy félek. Lehet többször nem szeretnék hozzá menni.


2023. júl. 22. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem másnak kell vezetnie az elmédet, ez nem ilyen misztikus, mint az amerikai filmekben. Ez nem hipnózis, csak imagináció, és nem egy alkalommal fog sitty-sutty megoldást hozni, hanem egy ülésfolyam alatt. Imitálja a félelemkeltő helyzetet, hogy a testi érzésekhez hozzászokj, és már ne legyenek kellemetlenek, mert nem vagy veszélyben. Jelen állapotodban az autónak már a látványa is előhívja az ijesztő gondolatokat, úgy ülsz bele a kocsiba, és a keletkező fizikai érzet bénít. Ezzel a terápiával a fizikai pánikérzet élét akarja elvenni. Hogy nyugodtan ülj be a kocsiba, mint mindenki más, és nyugodt állapotban biztonsággal fogsz tudni vezetni. Persze, a szorongásodnak az okát is ki kell deríteni, mert ez csak tünet, bármi mástól is félhetnél, az oroszlántól is. Erős szorongásnál felmerül a szorongásgátló gyógyszerrel való megtámogatás is.
2023. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat.


Mielőtt úgy jönne le, nem kötekedésnek szántam a válaszaimat.

Csak én azt hittem ez a normális, hogy mivel ő a szakember ő tudja mit kell csinálni is. Mivel én pont ezért fordultam segítségért, mert magamtól nem ment.

2023. júl. 22. 17:43
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
A pszichológus nem tanácsot ad vagy megmondóember, hanem szakemberként technikákat gyakoroltat be veled, és közben magyarázatokat ad. Nyugodtan azzal is kezdheted legközelebb, hogy el se akartál újra jönni, úgy beszéltek rá. A pszichológus abból tudja az állapotodat érzékelni, amit te elmondasz neki.
2023. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A válaszolóknak igaza van mégis levan mindenki pontozva wtf
2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Előadássorozat az autóvezetéstől való félelemről

[link]

2023. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!