Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus miket szokott...

Pszichológus miket szokott kérdezni?

Figyelt kérdés

Hamarosan megyek majd először de nem tudom milyen lesz nem szoktam hozzá, hogy a problémáiról beszéljek pedig van bőven :/

A gyerekkoromról se szívesen beszélnék, vannak rossz emlékeim :(

Depresszió és szorongás miatt megyek



2023. júl. 22. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Pedig oda azért mész, hogy segítsen feldolgozni a rossz emlékeket
2023. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy standard kérdőív, hogy lefelelsz és értékeli. Mindenki más terápiát alkalmaz más tempóba.

Az első alkalom úgyis azzal fog zajlani, hogy milyen problémával mentél oda, mikor kezdődtek stb (felveszi az Anamnézist). Miután ez megvan el fogja mondani, hogy hány alkalmat lát elégnek, mikor értek rá és miket javasol addig.

Nem fog már első alkalommal az anyud méhebeli emlékeidről faggatni.

2023. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És attól jobb lesz nekem ha elmondom a rossz emlékeimet? Iskolai bántás, csúfolások pl.
2023. júl. 22. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek magától megered ott már a nyelve van akiből meg úgy kell kirangatni minden szót.


Személyiség típus függő is, így fog alkalmazkodni a pszichológus is.


Először a konkrét problémáról fog kérdezni. Hogy miért döntöttél úgy hogy felkerested


Majd egyre mélyebben kérdezget


Nem feltétlen fog kérdezni régi traumakrol.

Mivel a jelen érzéseid erdeklik.

Ezt sokan akik nem jártak sose azt hiszik, hogy órakor át beszélnek majd arról, hogy mondjuk gyerek korban verte az apjuk.

Közben azt fogja vizsgálni, hogy jelen helyzetben mi van a mögött a szorongásos zavar mögött ami mondjuk abból fakad hogy vertek.


De ez már az ő kompetenciája, én jártam régen kezelésre nem ilyen problémával de akkor a pszichológus beszélt erről is.


Hogy sokan másképp képzelik el. Hogy mi fog történni.


Pl egy gyászterapeuta azt szokta elerni, hogy levalj az elhunyt szemelytol érzelmileg és nem azt akarja megtanitani, hogy hogy kezeld a stresszes helyzetet

2023. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"És attól jobb lesz nekem ha elmondom a rossz emlékeimet? Iskolai bántás, csúfolások pl." - ha ezek okoztak egy olyan traumát, ami a gyökere lehet annak, hogy szorongsz és depressziós vagy, akkor igen, segít, ha elmondod, mert a pazichológjs tudja, mit lehet ezekkel kezdeni.
2023. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus*
2023. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen szerintem ezek is okozták, mert azóta nincs önbizalmam, utálom magam, szorongás ami még több rossz érzést eredményez emiatt magány stb. tehát ez egy ördögi kör. Remélem tud segíteni :(
2023. júl. 23. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy segíteni fog. Majd írd meg, milyen volt az első benyomásod.
2023. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!