Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológustól kérdezni?

Pszichológustól kérdezni?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz egy jó ideje. 2 éve voltam nála először, most újra járok. Minden egyes beszélgetés után azt veszem észre, hogy azon kattogok vele mi van. Eddig gyűrűt hordott, de már nem. Valamiért nagyon foglalkoztat a kérdés. Elvált? Van felesége? Gyerekei? Hol él?

Nyilván semmi közöm hozzá, de szerintetek ha rákérdeznék az nagyon kellemetlen szituációt vonna maga után?

Pórbáltam rákeresni minden felületen, nem találtam a munkásságán kvül semmit.

Más volt így ezzel? Rossz, hogy ő mindent tud rólam de én semmit. Nyilván ennek gy kell lennie, de valamiért nagyon foglalkoztatnak ezek a kérdések



2022. jan. 17. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

én amikor a pszichiáteremmel beszélgettem én kérdeztem arról, hogy milyen volt lipotmezőn dolgozni? nem félt e a pácienseitől. Amikor kanadába ment meglátogatni a gyerekét és az unokáit arról is kérdeztem, ő mesélt róla. Én is érdeklödő vagyok.


A mostani pszichológusomat azért nem kérdeztem még, mert hát..celeb pszichológus meg posztol is fbn. Szóval nagyjából ezt a vágyamat kielégiti.:D

2022. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusi etika kimondja, hogy a páciens csak páciens. Nem kerülhettek közeli viszonyba, nem lehettek barátok, mert az hosszú távon nem hoz semmi jót.

Ha az egyik alkalom végén megkérdezed, és ő elmondja neked, az rendben van, de többet ne hozakodj elő vele. Neked ő csupán a segítőd, neked is ártana, ha ennél bármivel több lenne. Ha pedig nem mondja el, tartsd tiszteletben és ne hozd fel többé a dolgot.

2022. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy valaki kérdez felőle még nem lesz közeli viszony..Nem lesz belőle közösülés, vagy kávézgatás a session után. Kár ezt ennyire túlfújni.


Én a pszichiáteremet szivesen kérdeztem és azzal, hogy ő válaszolt én nem lettem belé szerelmes, cserébe sokkal öszintébben beszéltem magamról.

2022. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem is azt mondom, de legyen ez egy egyszeri dolog, és bizonyosodj meg arról, hogy tényleg puszta kíváncsiságból történik. Ne hátsó szándékkal.

Nem túlfújni akarom, csak sajnos sokan nem látják át ezt a részét, és jobb, ha az etikával a páciens is tisztában van. Mondom ezt pszichológus hallgatóként, mert el tudom képzelni, én milyen nehezen fogom kezelni az etikai problémát felvető helyzeteket. Szóval ha elmondod neki, hogy csak egyszerűen kíváncsi vagy, de ennyi, és több ilyen nem lesz, akkor az ő dolgát is nagyban megkönnyíted, hogy ne kelljen ezen gondolkodnia később.

De persze lehet, hogy csak ém dramatizálom túl magamban, még nem vagyok pszichológus.

2022. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyáltalán nem akarok tőle semmit. Csak érdekelnek a válaszok.

De inkább nem kérdezek rá, őt sem akarom kellemetlen helyzetbe hozni.

2022. jan. 20. 08:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Végül megkérdezted, vagy elengedted a dolgot és túltetted magad a kíváncsiságon?


Nem feltétlenül kell ennek félre vinnie a terápiát. Az én pszichológusom időnként mond a saját életéről, családjáról, hobbijairól, vagy épp a szakmai képzésével kapcsolatban is dolgokat - de sosem öncélúan, csak azért, hogy mondjon valamit, vagy ő panaszkodjon, hanem mindig azért és olyankor, ha valamilyen módon kapcsolódik az éppen érintett témához.


Nem arról van szó, hogy titkolózik és nem akarja, hogy tudj valamit, hanem egyszerűen a találkozásaitok rólad szólnak, nem róla, ő foglalkozik veled.

2023. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!