Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril elhagyásakor más is...

Rivotril elhagyásakor más is tapasztalt beszédzavart?

Figyelt kérdés
Próbálom elhagyni, bár nem is szedtem rendszeresen. Nehezen tudom elmagyarazni, de ha nem szedem, akkor nagyon furcsán kezdek beszélni, fáj az ínyem, az allkapcsom, a fogaim mintha kiakarnanak esni, tulzottan termelodik a nyalam es meg a nyeles is nehez. Az arcizmaim befeszulnek, itt-ott remegnek is olykor. Ahogy ujra veszek be, elmulnak ezek a tunetek, ezert gondolom, hogy a rivotril elvonas okozza. Legutobb 2 hetig birtam, de borzasztoan felek, hogy ha teljesen elhagyom, így maradok... Van valakinek tapasztalata hasonloval? :(
2023. júl. 22. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Doki mit mond?
2023. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek tipikus stresszes tünetek. Nem kifejezetten a rivótól van, hanem attól, hogy az eddig lenyugtatott, most meg stresszelsz. Valószínűleg nem vagy olyan idegállapotban még, hogy elhagyd. Az orvos javasolta? Milyen ütemben jössz le róla?
2023. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve nagyon durván ráfüggtem, 10+mg-okat ettem naponta, aztán egyik nap eldöntöttem, hogy többet nem nem szedek be. 3 napig konkrétan az összes létező izmom fájt és be volt feszülve, remegtem, alig bírtam felkelni. Utána ez elmúlt, de még egy évig időnként visszatért ez az állapot, bár lehet csak pszichés okok miatt.

Ne add fel, el fog múlni, sokkal jobb nélküle élni.

2023. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az eddigi válaszokat! 3/3,igazan buszke lehetsz magadra! 🙏🏻 Hatalmas dolog, hogy letudtal jonni rola!

Az orvosom nem tud rola, azt sem tudta, hogy rendszertelenül szedem. Nagyon eroltette, de en csaladon belul lattam milyen szinten tud tonkretenni es teljesen leepiteni hosszútávon, emiatt en egyaltalan nem akartam benzodiazepint szedni. Mankonak ideiglenesen jo volt, bar igy is tul sokaig szedtem, de a betegsegem kapcsan a pszichoterapiara szeretnek igazan hangsulyt fektetni.

Egyebkent az a kulonos, hogy mentalisan egesz jol erzem magam, egyedul ezek miatt a tunetek miatt stresszelek extrem modon.

2023. júl. 22. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyit szedsz és mennyire rendszertelenül?
2023. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ugy fel eve max 3 egymast koveto napon vettem be 0,5 mg-ot es minimum 5 napot kihagytam utana.

Ezelott masfel evig kevesebb napot hagytam ki es volt, hogy betartottam a napi 3x alkalmazast is.

2023. júl. 22. 22:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tűnik olyan soknak amúgy, de valamit nagyon elcseszett bennem😟
2023. júl. 22. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg semmi mennyiség. Nyilván az a helyes válasz hogy majd az orvos segít, de szerintem csak próbáld felezni, majd negyedelni a mennyiséget.

3# vagyok

2023. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!