Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy nárcisztikus vagyok?

Lehet, hogy nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés

Elviselhetetlenül rossz érzéseim vannak tőle ha más megkapja azokat a dolgokat amiket én is szeretnék de nincsenek. Ilyenek pl. pénz, figyelem, törődés. Van, hogy sokat panaszkodok, szeretném ha figyelnének rám meg kiadni magamból a rossz érzéseimet de azt mondják önző vagyok, hogy csak azzal foglalkozok nekem milyen rossz.

Ha valaki feldühít nagyon rosszakat kívánok neki magamban amíg meg nem nyugszom. Szeretnék szép lenni, gazdag és hogy figyeljenek, elismerjenek, törődjenek velem az emberek de azt érzem ezt sose kapom meg, mert nem vagyok jó semmire ezért gyakran gondolok az öngyilkosságra. 24 éves vagyok de úgy érzem magam kb. mint aki megragadt 16-17 éves szinten, nagyon nehezemre esik a munka, felelősségvállalás stb. Úgy érzem magam néha, mint egy hisztis hülye de mégse tudok megváltozni, mert belül szenvedek. Lehetséges, hogy nárcisztikus vagyok? Hogyan vizsgálják ki pszichológushoz kell menni?



2023. júl. 24. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a nárcizmushoz. Mélyponton vagy én ezt mondanám. Az öngyilkosság gondolata felvetheti a depressziót, sőt....Keress egy szakembert.
2023. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagy nárcisztikus, de mindenképp fordulj szakemberhez (legalább pszichológus)!
2023. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De már gyerekkoromban is ilyen voltam azért gondoltam nárcisztikusra irigy voltam másokra, hogy ők pl. mennek nyaralni nekünk meg nem volt rá pénz stb. és emiatt hisztis, dühös voltam. Ez csak egy példa de már félek mi bajom van, nem akarok rossz ember lenni de ha belegondolok ezekbe a tulajdonságaimba mégis az vagyok.
2023. júl. 24. 18:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg, hogy nem tudom abbahagyni, hogy áldozatként tekintsek magamra bármi igazságtalanság ér amin más ember túllép én napokig nem tudok. Szakember tud segíteni, mert én már nehezen bírom ezt?
2023. júl. 24. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikust nem gyötri a lelkiismeret, hogy ő esetleg rossz ember és nem akar az lenni azon, hogy nem akar rossz ember lenni.

Szerintem nem vagy rossz ember, csak egy nehéz élethelyzetedben vagy, felnőtt vagy, szeretnél elérni dolgokat, értelmet adni az életedben dolgoknak, szeretnéd, hogy szeressenek (ki nem?) vágysz dolgokra, és rettenetesen elszomorodsz attól, hogy ezeket jelenleg elérhetetlennek érzed. Gondolom, nem szoktál ártani másoknak csak azért, hogy megkapd a vagyott figyelmet, tiszteletet, stb. Az, hogy áldozatnak érzed magad és nehezen lépsz túl a sérelmeken, az lehet érzékenység, szorongó alkat lehetsz. Ha egy konfliktusban akkor is áldozatnak állítod be magad, amikor igazából te vagy az, aki azt gerjesztette és ártott másnak, vagy paranoid vagy, és azt hiszed, mindenki gonosz és hülye, a vilag összeesküdött ellened, és csak te vagy jó és tökéletes, na, az már lehet gyanús.

Aki depressziós, eleve reménytelennek és kilátástalannak érez mindent, nem látja a jövőben a lehetőségeket, és egyre mélyebbre kerül.


Mindenképp keress fel egy pszichológust. Segíteni fog helyretenni a dolgokat önmagaddal kapcsolatban.


Egyébként ha annyira érdekel, nézz utána a nárcizmus kritériumainak, ugyanis ez egy személyiségzavar, és több feltételnek is teljesülnie kell, hogy valakit ezzel diagnosztizáljanak, nem merül ki abban, hogy szeretetre, tiszteletre és gazdagságra vágysz, illetve irigykedsz másokra és szorongsz.

Egyébként vágyai.mindenkinek vannak, mindenki szeretne nyaralni menni, szeretné, ha tisztelnék, szeretnék, ha lenne elég pénze, stb., ezzel kapcsolatban a kérdés leginkább az, meddig megy el az ember, hogy ezeket megszerezze magának.

Van a neten teszt is, ha esetleg érdekel:

[link]

2023. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
* A nárcisztikust nem gyötri a lelkiismeret, hogy ő esetleg rossz ember és nem gondolkodik arról, hogy nem akar az lenni.
2023. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kèrdező, szerintem vezess naplót. Legyèl magadhoz őszinte ès írj ki mindent magadból.


Amúgy nem hinném, hogy nárcisztikus lennèl, ők ezt be sem tudnàk vallani.....

2023. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A narcisztikusoknak annyira patológiás az irigységük, hogy akire irigyek, képesek tettlegességig gonoszkodni velük... ha te nem, akkor nem vagy az. De ha az is lennél, nagy valószínűséggel magadnak sem tűnne fel, hogy ennyire irigy vagy.
2023. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem ez valami kisebbségrendűségi gond... A nárcizmus - tudomásom szerint - egészen más kórképekkel rendelkezik, aminek 1-1 mozzanata csak az, ami neked van, de összességében Makó és Jeruzsálem...
2023. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
nárcisztikus csak az lehet,aki teli van zsével.ezért tartják kevesebbnek a szegényebbeket.
2023. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!