Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a sötétben egyedül...

Kiskutya86 kérdése:

Félek a sötétben egyedül elaludni. Miért jött ez elő nálam?

Figyelt kérdés

Amikor nem a barátnőmmel vagyok gyakorlatilag képtelen vagyok egyedül itthon elaludni. Régen is kicsinek féltem a sötétben de évekig semmi problémám nem volt. Aztán egy olyan másfél hónapja szabályosan lehetetlen számomra az elalvás egyedül. Van, hogy megvárom a reggel 5órát és amikor látom, hogy kint világos van csak akkor tudok elaludni. Minden felzaklat, a hangok, mindenféle zörejek. A telefont nyomom úgy, hogy közben megy a vaku. És amint megpróbálok sötétben lenni semmi esélyem mert egyből a legrosszabb dolgokat vizualizálom a sötétbe. Egyszer még ajtómat is bezártam mert már annyira féltem hogy valaki egyszer benyit, folyamatosan a kilincset néztem. Mindig azt hiszem hogy a sötétben van valami borzalmas aki bánthat és amint felvilágítok a sötétben a pofámba rohan. Nem tudom mi van velem, ennyire betegesen soha sem volt problémám a sötéttel és az elalvással. Simán elég a facebookon egy kép, vagy youtubeon egy olyan videókép ami egy ilyesztő arc vagy bármi és azonnal kinyírja az estémet. Az álom is kimegy a szememből. De akár elég egy valami és napokkal késöbb is attól félek. Nem tudom miért van ez mert a barátnőmmel soha sincs baj amikor vele alszom. Képtelen vagyok egyedül aludni itthon. Pedig teljesen egészséges vagyok, a kapcsolatunk is virágzó, egyszerűen csak nem tudok megmaradni. Mindig valamit meghallok, mindig valami eszembejut hogy van valami a sötétben és végem.

Már muszály volt kiírnom magamból.

További szép estét mindenkinek és köszönöm aki ír.


21/F



2023. júl. 25. 03:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust.
2023. júl. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Félsz a sötéttől. Javaslom a sötét erdőket, temetőket, én így küzdöttem le.

A félelmeid nagy része az agyad fantázia szüleménye.

2023. júl. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagolj mindenféle horrorfilmnézést, megbijeszto videókat, ha ez egyszer ilyen hatással van rád. Próbálj meg felkapcsolt villany mellett aludni.
2023. júl. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: ahogy első írja, nagyon jól tudna pszichológussal való beszélgetés segíteni ezen.
2023. júl. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Juj, ilyen nekem is volt. Nálam az hozta elő, hogy túl keveset voltam emberek közt, túl kevés programom volt. Horror filmeket sose néztem. Aztán épp lett új munkahelyem, új ismerősök és attól elmúlt.

A pszichológus azt mondta, félek a bizonytalanságtól, meg félek X,Y dologtól, amit nem akarok igazán megélni, ezért inkább félek a sötétben (vagy vmi ilyesmi 😀)

2023. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Teljes mértékben ugyanez van velem is:) halálfélelem... ami nekem segített, az egy stabil éjjeli fényforrás bevezetése a szobámba, olyan, ami mellett lehet aludni, kellemes a fénye, tehát nem telefon zseblámpa vagy rendes szobalámpa. Emellett, ha tudom, hogy az adott este egyedül alszom, semmiféleképpen nem nézek olyan tartalmat, ami felkavarhat. Ez tudom, hogy nem feltétlenül megoldás mivel akár több ideje nézett tartalom is kísérthet, de mindenképpen előnyös. Elalvás előtt próbáld bekapcsolni a komfort sorozatod, talán könnyebben belealszol. Tapasztald ki, hogy neked mi segít, akár természetes altató hatású készítmények. Ha semmi nem válik be, mindenképp keress fel egy szakembert, mert ez hosszútávon tönkreteheti a bioritmusodat is, a kialvatlanságnál nagyobb kínzás pedig nincs:( számtalan negatív hatása van.
2023. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sötétségtől való félelem, a kiszámíthatatlantól, a félelmektől és a rossz dolgoktól való félelem. A fényforrás abban fog segíteni, hogy életed végéig felkapcsolva hagyod a lámpát sötétben, de ettől még nem küzdöd le. Gyerekkoromban nekem is volt ilyen, én 20-as éveimben elkezdtem sötét helyekre mászkálni, 1-2 évig remegtem, félelmetes volt, aztán rájöttem hogy a sötétség valami tök békés dolog, azóta imádom. A félelmeid és az élénk fantáziád kavar be, az pedig a belső világodban van. Azt kell rendbe tenni. Szóval én a sötétséggel való szembenézést, megbékélést nagyon ajánlom!
2023. júl. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!