Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duciltia antidepresszáns...

Duciltia antidepresszáns csökkentése hogyan érdemes hogy kevésbé legyek rosszul?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam dokinál, megbeszéltük hogy elkezdem csökkenteni (pontosabban tovább csökkenteni) a Duciltia nevű antidepresszáns gyógyszert amit majdnem 2 éve szedek, mert jobban vagyok. A kísérő gyógyszert (Xanax) már régebben elhagytam, és a Duciltiát (60 mg) is csökkentettem már hónapokkal ezelőtt napi 2-ről nap 1 darabra. Eddig szuper.

Most úgy beszéltük meg, hogy napi 1 helyett két naponta szedek be 1-et. Viszont ez már nem megy olyan könnyen, mert minden másnap kivégeznek az elvonási tünetek: hasogat a fejem, szédülök, ilyen surrogó hangok vannak a fejemben, minden bajom van. Ma este be kellett vennem 1,5 nap után egy szemet, mert azt hittem meghalok olyan rosszul voltam. Még most is rosszul érzem magam, bár kicsit már jobb.

Néztem hogy ebből a gyógyszerből van 30 mg-os kivitel is. Nem lenne jobb úgy szedni hogy abból egyet mindennap? Sokkal kiegyensúlyozottabb lenne szerintem.

Nektek van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Aki lejött erről vagy hasonló gyógyszerről, nálatok hogy ment a leszoktatás? Normális egyáltalán az hogy ennyire rosszul vagyok minden másnap?



2023. júl. 26. 00:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lepontoznak, de a Xanax igenis normalis adagban nem okoz elvonasi tunetet, ugyhogy en alkalmilag visszahoznam. Es nem tudom, filmtabletta-e, nen szabad-e eltorni. En sajat magam negyedelek gyogyszereket, es itt meg az egy utan a haromnegyedet is bevetnem. Mar orvossal egyeztetve.
2023. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja, nekem gyanus a minden masnap rosszullet. Bar en Seroxatot szedek, de antidepresszansok altalanossagban maskepp hatnak, mint a nyugtato, ami szedestol kezd hatni, aztan elmulik. Itt fel vagy toltve a hatassal, es nem a beveteltol szamit, mit erzel. Tehat folyamatosan kene erezned, hogy feleannyi, nem szamit igazan, melyik nap a bevetel napja.
2023. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Meg mindig en irok. Ezzel egyutt tenyleg a minden nap feleannyi kellene. Szerintem a mas mg kiszerelesnel adminisztralni kell nekik kulon meg, na de megis illene.

A gyogyszerrel ugyan fel vagy toltve, de az alvas-ebrenlet ritmusba beleszolhat, ha masnaponkent.

2023. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de nekem gyanús hogy csak ez lehet, mert mindig másnapra leszek rosszul amikor nem veszem be, és ha meg beveszem akkor másnapra meg jobban vagyok. Más gyógyszer nem lehet, hónapok óta nem szedek semmi mást.

Esetleg front erősíthet még rajta, azokra érzékeny vagyok sajnos.

2023. júl. 26. 00:36
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

120mg duloxetinet szedtél?


"Néztem hogy ebből a gyógyszerből van 30 mg-os kivitel is. Nem lenne jobb úgy szedni hogy abból egyet mindennap?"

De, kifejezetten ezt kéne tenni.

2023. júl. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyébként ez duloxetine elvonás, igen. Örülj, hogy nem "csapkod az áram" az agyadba, nekem olyan volt, mikor lusta voltam feliratni. MOndjuk nekem hamar elmúlt, mert nem régóta szedtem. Azóta szedem újra, mert nagyon jó volt, soha nem hagyom abba szerintem többet :D
2023. júl. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

2x60 mg volt ami igen 120 mg, de nem egyben, hanem egyet reggel egyet délben.

De ez már hónapokkal korábban volt. Vagy 3-4 hónapja csak napi egyet veszek be délben, és azzal is tök jól elvagyok.

2023. júl. 26. 00:43
 8/21 anonim ***** válasza:

Hát az elég hardcore dózis amúgy.



Szerintem holnap hívd fel az orvost, és kérdezd meg, hogy nem-e volna szíves írni egy 30-asat, és akkor kicsit egyszerűbb lenne ez a buli. Sőt, megsúgom, hogy szét is lehet szedni ám a kapszulát, és a golyócskákat is lehet osztani, szorozni. Persze nem annyira biztos, de jobb, mint szenvedni. Csak azt ésszel kell nagyon. Beszéld meg a dokiddal, hogy a 30asat mindenképp racionálisabb megoldásnak látod. A duloxetine az egyik legvadabb antidepi, ha le kell tenni, sokan kikészültek már benne. :D De viszont effektív, ha szorongásról van szó.

2023. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát effektív az tuti, két éve a házból sem tudtam kimozdulni, most meg simán utazok 200 km-t bármi más rásegítés nélkül. De letenni úgy tűnik vad menet lesz.
2023. júl. 26. 00:51
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja, az lesz. TUdsz angolul? Ha igen nézz fel a redditre r/cymbalta. Ott van 1-2 horror story :D
2023. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!