Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mesterdiploma depresszió,...

Mesterdiploma depresszió, szorongás és alvászavar mellett?

Figyelt kérdés

Kiemelkedő eredményekkel végeztem el az alapdiplomámat, szín ötösökkel, díjakkal. Kihagytam egy évet utána, mivel így indul a szak, biztosan felvételt nyerek a szeptembertől induló képzésre de ahogy közeleg ez az időpont egyre inkább érzem a nyomást.

Nagyjából tavaly augusztusban egy elég súlyos romláson ment keresztül a mentális egészségem, ismert de ismeretlen okokból is kifolyólag. 2022 augusztus - január az életem egyik legsötétebb időszaka volt, depresszióval, gad (generalizált szorongás) és alvászavarral diagnosztizáltak. Teljesen megszűnt az emberekben a bizalmam, sokkal zárkózottab lettem, nagyon gyakoriak voltak a teljes idegösszeroppanásaim igazán kis problémák miatt is (iszonyatos sírás és rombolás magamban és a környezetemben), valamint elég erősen önbántalmaztam. Jódarabig jártam pszichoterápiára, kaptam szorongásoldó gyógyszert.

Ehhez az időszakhoz képest jelentősen javult a helyzet azóta, ezek a kiborulások sokkal ritkábbak lettek, de valamiért még is rettegek az egyetem elkezdésétől. Mesterdiploma mellett b2-es szintig egy nyelvet is meg kell tanulnom, valamint dolgoznom se ártana, ha egyáltalán azt még bírnám. Ezeknek a gondolata számomra rettenetesen nyomasztó, úgy érzem, hogy nem fogom bírni, össze fogok roppanni a nyomás alatt, annak ellenére hogy jó képességeim vannak, mert a mentális állapotom drasztikusan más most, mint amikor alapdiplomám volt, és nagyon látom magamon, hogy jelenleg szinte egyáltalán nem tudom kezelni a stresszt, mintha egy teljesen másik emberré változtam volna.

Jelenleg otthon ülök, pár hónapja abbahagytam a munkát amit több mint egy éve csináltam otthonról (megszűnt, de egyébként azt szerettem csinálni), így a napjaimat többnyire figyelemeltereléssel töltöm, hasznossal és haszontalannal. Tudom, hogy ez nem a legegészségesebb állapot, de valamiért még is azt érzem legbelül, hogy ez kell most, a nyugalom, a béke, a semmi. Folyamatosan azon gondolkodom, hogy esetleg valahogy halasztanom kell az egyetem során legalább még egy évet, de ettől bűntudatom van, lustának érzem magam. Egyszerűen tényleg nem tudom mi tévő legyek.

Esetleg mások akik hasonló helyzetben vannak tudnak tanácsot adni? Már arra is gondoltam, hogy esetleg el kell fogadni azt, hogy egyáltalán az egész egyetemet felejtsem el egy darabig.



2023. jún. 27. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem lesz jobb, ha halasztasz, nem lesz jobb ha semmit sem csinálsz.

Keress munkát, most! Egyetem alatt meg nem halmoznám a munkát, esetleg ha valami nagyon bejön, akkor megtartanék belőle kis részidőt.

Ezek a szorongások csak erősödnek, ha nem megy szembe velük az ember.

Igaz nem múlnak el egy csapásra, de ha dédelgeted őket, akkor meg nőnek és nőnek.

A legjobbakat kívánom! A szakemberről se feledkezz meg!

2023. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Kiemelkedő eredményekkel végeztem el az alapdiplomámat szín ötösökkel, díjakkal


Nagyjából tavaly augusztusban egy elég súlyos romláson ment keresztül a mentális egészségem, ismert de ismeretlen okokból is kifolyólag


depresszióval, gad (generalizált szorongás) és alvászavarral diagnosztizáltak


Jódarabig jártam pszichoterápiára, kaptam szorongásoldó gyógyszert.


jelentősen javult a helyzet azóta


a kiborulások sokkal ritkábbak lettek, de valamiért még is rettegek az egyetem elkezdésétől


b2-es szintig egy nyelvet is meg kell tanulnom


dolgoznom se ártana


Ezeknek a gondolata számomra rettenetesen nyomasztó


annak ellenére hogy jó képességeim vannak


nem tudom kezelni a stresszt


ez kell most, a nyugalom, a béke, a semmi


azon gondolkodom, hogy esetleg valahogy halasztanom kell az egyetem során legalább még egy évet


egyáltalán az egész egyetemet felejtsem el egy darabig.


----------------------- ezek idezetek toled amiket irtal


Nagyon ugy hangzik, hogy kiegtel, de ennek ellenere magabiztos vagy.


Szerintem nagyon sokat varsz el magadtol hirtelen, ahogy irtad nyugira vagysz, bekere, a semmire - de oszinten tedd fel magadnak a kerdest -> mitol?.


Szerintem a sok magadtol valo elvarasoktol.


Dolgozni akarsz, mester kepzes, nyelvet tanulni, jo jegyeket varsz el magadtol, egy kis szunet, halasztani akarsz, buntudat hogy nem dolgozol, produktiv akarsz lenni ezert is buntudat.


Ez nem hangzik klinikai depresszionak. A depresszio hangulat, nem betegseg.


Szerintem te nagyon szorongsz es emiatt felrediagnosztizaltak. Sokszor van ilyen.


Tarts szunetet, tul sokat varsz el magadtol, ne gondolj semmire, ahogy irtad. Beke, nyugalom, semmi, esetleg baratok/baratno/parkapcsolat - ezekre sem hagysz idot gondolom tul sokat.


Erezd jol magad vegre legalabb egy kicsit - egy fel evet. Ellentetben az 1-gyessel aki jobban nyomja a faktorokat amik a szorongasodat novelik.

2023. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én max a halasztást tartom reálisnak. Milyen eredménnyel járt a terápia?
2023. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3


A "reális"-t úgy érted hogy lusta vagy az egy opció?

2023. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lusta, hanem a félelmei gúzsba kötik. De ha visszahúzódik a csigaházába, akkor jobban érzi ugyan magát, de nem jön el a várt változás, se holnap, se holnapután. Sajnos kínlódni kell érte, és nem is keveset, meg nem is rövid ideig.

Sok erőt kívánok, és járj még tovább a pazichológushoz .

2023. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik valaki szerint bele kellene kezdenem, valaki szerint még szüneteltetnem. Én mindkettőt el tudom fogadni, mind a kettőnek tudom a az előnyeit és a hátrányait. Tudom, hogy ha valamikor mindenképpen el kellene kezdenem újra "élni" és ha folyamatosan itthon vagyok nem fog varázsütésre elmúlni ez az érzés (pedig valamiért erre várok, hogy saját magától regenerálódik az agyam), viszont az elkezdéstől meg azért félek, mert nem tudom, hogy fogom bírni, és benne van a pakliban egy akár még nagyobb összeroppanás is.

A középút pedig a következő: elkezdem most, és ha túl sok passziváltathatok, vagy esetleg a záróvizsgát húzom ki. Ez viszonylag barátságosabbnak tűnik.

Pszichoterápiára kb 6x mehettem, havi max 1.5-szer (SZTK). Sajnos én annyira nem éreztem nagy változást. Sok tanácsot kaptam persze, főleg az alvásproblémákról beszéltünk, a depresszióról, szorongásról annyira nem. De tudom, hogy folytatnom kéne.

Aki pedig azt mondta hogy lusta vagyok: gondolom te még soha nem élted át azt az érzést amit itt egyébként mások mind megértettek, hogy milyen az amikor megbénul a tested egy rettenetesen nehéz időszak után, és próbálsz kimászni belőle csak nem sikerül/nem tudod hogyan.

2023. jún. 29. 22:57
 7/8 A kérdező kommentje:
2: Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy nem diagnosztizáltak félre, sőt mondták is hogy a szorongásos betegségek nagyon gyakran társulnak depresszióval. Mivel nagyon könnyen és erősen szorongok szinte bármitől ez rányomja a bélyegjét az életem minden szakaszára, ebből ered a depresszióm. Szinte teljes izolációban élek miatta, nem megyek sehova, nem találkozom senkivel. De viszont nem is szeretnék. Jelenleg attól érzem magam jól, és komfortosan, ha otthon vagyok teljes nyugalomban minden ingertől teljesen elzárva. Ha valami kicsit is ér, már rosszul érzem magam. Ez egyértelműen depresszió, és szerintem már nem is az enyhe fajta.
2023. jún. 29. 23:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg pszichiáter és gyógyszer? Azt nem vállalod?
2023. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!