Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a pulzusomat?

Figyelt kérdés
Már azt sikerült elérnem hogy a nyugalmi pulzusom ne 100 körül legyen(kb fél év alatt), de azt nem,hogy ha megijedek ne menjen fel nagyon pl ma megijedtem 170 fele ment fel , viszonylag hamar lement, de nagyon unom már és felek, baj lesz ezekből a hirtelen pulzus változásoktól.. van e valami gyógynövény, hogy jobban bírjam a strapat és ne ijedezzek?

2023. júl. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

béta blokkolóval,


neurológus, kardiológus, pszichiáter felírhatja

2023. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

A rendszeres sport, mozgás csökkenti a pulzust és erősíti a szívet!

Szóval kezdj el mozogni valamit!

2023. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ugyanezen probleman az Ashwagandha segített! (Swanson vagy Gal)
2023. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mozogni mozgok kb 3 hete kezdtem fokozatosan, koszonom a válaszokat fogok beszélni majd azért orvossal is hogy nem e lehet ebből baj
2023. júl. 27. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet belőle baj, koszorúereknek nem jó hosszútávon.

De nem károsabb, mintha masszív dohányos lennél.


Ha rádraknak egy 24 órás vérnyomásmérőt és javarészt szapora a pulzusod, vagy magas a vérnyomásod gyógyszerelni fogják.


Mivel élettanilag nincs különbség, hogy neked stressztől van magas vérnyomásod, vagy alapból valami betegség okozza. Annyi szerencsés, hogyha pszichés alapú akkor azt, ha megszünteted akkor nem kell gyógyszer / elhagyható a gyógyszer is mellette párhuzamosan. AKi pajzsmirigy gond miatt szedi, az hiába hagyná abba a gyógyszert, ugyanúgy megmarad a problema.


Ha valakinek pajzsmirigy miatt magas a pulzusa, ugyanúgy kap rá béta-blokkolót. Mivel egészségtelen, hogy 2x annyit dolgozik a szív nyugalmi állapotban, mint kéne.

2023. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem nyugalmi pulzusom már egy 3 hónapja rendeződött 60-tol van 80-ig a nyugalmi max. Már csak azzal van a bajom, hogy a kelleténél jobban megijedek olyanon, ami amúgy nem olyan nagy baj, de ez sem mindennapos, hanem kb heti egyszer vagy kéthetente egyszer kétszer.
2023. júl. 27. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szedj valami gyógynövényest pl Valeriana, illetve próbáld ki a hasi légzést. Mély lélegzet lassan, többször mintha a hasadba lélegeznél, ettől meg lehet nyugodni, lassul a légzés így a pulzus is.
2023. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok, nem ertem miert lettem lepontozva. Az orvosom ajanlotta, ugyanis a magas kortizol szintem okozta a magas pulzust. Ahogy a kerdezo szavaibol kivettem, neki sem szervi problema all mogotte, alacsony a stresszturo képessége, az ashwaganda pont erre van "kitalalva". Tamogatja a mellekvese kerget, ezaltal csokkenti a kortizol szintet. Fokozza a szervezet stresszel szembeni ellenallokepesseget. Nekem 100 folott volt teljesen egeszseges eletmod mellett, miota szedem normalizalodott, 70 korul van max. Es jobb, mint 25 evesen gyogyszereket szedni.
2023. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
3as nem pontoztalak le , sokat hallottam az ashwagandarol, inkább ezt mint gyógyszereket szedjék :)
2023. júl. 28. 17:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthon valamiert metoprololt nyomnak, de kulfoldon nyugaton a propanolol az elterjedt
2023. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!