Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki évek óta szed antidepr...

Van aki évek óta szed antidepresszánst? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
2023. júl. 28. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Én akkor szedtem évekig,amikor volt egy komoly pánikbetegségem,oda kell figyelni,miből mennyit vesz be az ember,és hogyan. Nálam inkább boldogság érzetet váltott ki,leszámítva amikor már nem szedtem
2023. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Csak szertralint szedek, nem túl sokat. Volt, hogy mondták, hogy többet mosolygok.
2023. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Faterom alkohollal szedi, már totál elvesztette a realitását a valósággal kapcsolatban. Zombi lett tőle.
2023. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

En mar 6 - 8 eve. Semmit nem segitett igazan. Kilot szedtem fel es ennyi. Nezetem a vilagrol, eletemrol egyre rosszabb. Most mar letettem mindent, es ugyanolyan szar minden. Kiprobaltunk SSRI/SNRI/SNDRI/MAOI/RIMA/NDRI/stimulanst de semmi nem hatott.


pedig csak klinikai depressziom van.


mashol meg olvasom hogy elsore mar az xy gyogyszer kihozta. Orulok neki picit szarkasztikusan. Meg hogy igy haladnak az eletben igy vizsgaznak en meg halasztok mert osztalyon vagyok, semmihez nincs kedvem csak aludni meg szuicid hajlamu.


Aztan jonnek hogy lusta vagyok meg az ilyenek.. ah mar fel sem sorolom... faraszto az egesz...

2023. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem szocfóbia,szorongásos depresszios zavar. A depresszió szerintem elég erős nálam is napi szintű halállal öngyilokkal kapcsolatos gondolatok. Volt régebben kisérletem is. Volt alkesz időszakom pár éve nem ittam semmit, de így is tré. Járok dokihoz szedem a gyógyszert ahogy mondja, meg emeltük is, de azt érzem ,hogy sokáig nem fogom bírni. Menjek terápiára viszont óránként elkérnekn18-20 ezret éveken át kéne járni. Nincs rá kes csoda ha valahogy megélek. Szóval nem tudon mi lesz így sok jóra nem számítok én se... Engem is basztat a környezetem vegyek be görcsoldót mikor rajtam a pánik és remegek stb kapom a savat én is. Meg szedd össze magad hasonló jókat. Egyedüli örömforrás az életemben hogy hétvégente kirándulok a kutyával a világ végére elmegyek hogy emberrel se keljen találkozzak akkor kicsit megnyugszok ennnyi a jó az életemben. Egyébként csak azt számolom még hány évet kéne lehúzzak mert mennék már nagyon innen.
2023. júl. 28. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

En TB-re jarok, bunko mint halal, de felir barmit. Legalabb ertek a dologhoz, szoval tudom mit kerjek, kulfoldi oldalakrol is tajekozodva.


En nem tudnek finanszirozni 20 ezret 2 hetente (mert olyan gyakran kell, gyogyszerek).


En emlekszem tisztan milyen volt amikor sikerult volna. Hirtelen annyira szep lett minden. Egy mezon voltam egyedul messze mindenkitol, egy faluhoz kozel. Es amikor meghuztam az eszkozt egy ideig fajt mert az adamcsutkamnal szoritott. Nyelni is fajt, hetekig. Aztan huztam a masodikatkicsit lejjebb. De es nem kaptam levegot de szo szerint. Beverzett a mindket szemem, de nem tudom az oxigen nyomas novekedesetol tanulmany szerint dopamin szint megno az agyban. Amugy ez a hypoxia, hogy a veredben nincs eleg oxigen. De a gond az volt hogy olyan erosen szoritottam a nyakamra azt a dolgot, hogy nem tudtam ala nyulni, csak ha egy nagyon eles kessel a bort felvagom icsit es ugy. Egyet sikerult leszednem, de nem volt nagy megkonyebbules, aztan a masodik sokkal nehezebb volt. Mintha az elso (masodik) le sem jott volna. Nyelni fajt nagyon. Es akkor jottem ra hogy milyen szepek a szinek, a fak, az atmoszfera. Mintha egy ilyen fel-euforikus helyzetben lettem volna. Es akkor utott be hogy en felek ezeket itt hagyni, azt hogy erezzek dolgokat, meg ilyenek. Es vegul levagtam az elsot. Borzaszto nagy megkonnyebbules volt ugy 5 percig. Majd duhos voltam meg megint hat tudod miert... semmi nem valtozott..

2023. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En is tb hez jarok. A 20 ezrest azt terapeutahoz irtam vagy klinikai szakpszichologushoz hogy biztos kene mennem de nincs ra nekemsem penzem. Csoda hogy valahogy kijovok nem majd meg mokusnak fizetek lehet segitene nem tudom. Igazabol a halalvagyam ami ku.rvara elkiser mindennap nem tudom igazabol mi varna ram de mivel vallasos meg hivo sem vagyok en bizom abban hogy semmi csak megszunok es punktum. Ez nekem boven eleg lenne.
2023. júl. 28. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

17 eve szedek. Panik, szorongas miatt a mindennapokban. Es a borderline miatti varatlan es kiszamithatatlan destruktiv idoszakaim miatt.

A borderline-ra a teljes adag tok jo, mikor felere mentem, akkor iksz ev utan kijott a szabotalhatnek.

Panikot, szorongast kordaban tartja, de kulonleges alkalmakhoz kulon nyugtato is kell. Viszont elotte ot metromegalloba belehaltam, azota egyedul repulozok is.

Egeszsegem, leleteim jok, nincs mellekhatasa. Az teny, hogy 17 ev utan nem frenetikus hatasu, ahogy az elejen volt.

2023. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!