Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a külsővel kapcsolatos önbizalomhiányt? 25/L

Figyelt kérdés

Kicsit fura lehet, hogy már kinőttem a tini korszakomat, de most kerültem bele először egy huzamosabb önbizalomhiányos időszakba.


Jelenleg rosszul esik az, ha másoknak dicséreteket mondanak, mert eszembe jut, hogy én nem kapok. Rosszul esik, ha más olyan jellegű interakciót kap, ami azt érezteti, hogy ő tetszik másoknak valamilyen szempontból, csak mert én nem kapok ilyeneket. Rosszul esik a social median az, ha valaki ezer likeokat kap valami selfiere, én meg legjobb esetben 50-et. Pedig ennek nem kéne ekkora jelentőségének lenni, mégis rosszul esik, mert azt érezteti, hogy én akkor tuti csúnya vagyok.


Pedig nem értem, azzal tisztában vagyok, hogy ha a fejemet nem nézzük, akkor bombanő is lehetnék, még talán fejre sem nézek ki szörnyen, viszont a fejem, az arcom adja a külsőmmel kapcsolatos problémáim nagy részét. Egyszer egész szépnek látom magam, de sokszor viszont nagyon nem. Nem rendelkezem nőies arcvonalakkal sajnos, egész karakteres arcom van. Smink nélkül már el sem hagyom a házat, azon belül is elengedhetetlen az extrém tusvonal, más különben nem látom vállalhatónak magam.


2023. júl. 28. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

A digitális világ okozta gondok egyike...


Azt hiszem, kicsit mélyen húzódik ennek az alapja...

2023. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy multkor szerintem egyszer már kiírtad ezt, akkor mintha elfogadtad volna hogy igenis megpróbálsz picit nyitni az emberek felé, ha jól rémlik még a sulis bántásokat is említetted.
2023. júl. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

És hogyan tudsz segíteni nekem?


#2

Én nem írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban, mert még csak most mélyültem benne el eléggé, hogy rájöjjek, ez nem megy egyedül.


Nem is azzal van a bajom, hogy nem nyitok emberek felé, mert amúgyis sokat utazok, és olyan emberekkel találkozom, akikkel még soha nem találkoztam. Igaz, céllal történik, és ki fogsz nevetni, ha azt mondom, hogy modellt állok nekik, de tényleg így van és tényleg alacsony az önbizalmam.

2023. júl. 29. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az 1-es válaszban szerepel: fontos lenne tudni, mi az önbizalomhiány gyökere. Fontos lenne azt beazonosítani, azon dolgozni.


Úgy gondolom, erre vonatkozik az utalás, hogy mélyen húzódhat meg az oka. Ha tudsz erről valamit, szerintem célszerű lenne kifejtened.

2023. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Rosszul esik a social median az, ha valaki ezer likeokat kap valami selfiere, én meg legjobb esetben 50-et."


Első feladat: megszüntetni a social media profiljaidat, a nőknek a depresszió és a külsővel kapcsolatos önbizalomhiány elsődleges forrása a XXI. században.


Ha ezt megteszed, jelentősen javulni fog az életminőséged. Én tudom, mert én is megtettem ezt.

2023. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-össel egyetértem, no FB, Insta, Twitter, Messenger, Snap és társai...

Ha komolyan akarod venni magad, és mindenképp kell valami, akkor már LinkedIn, bár az nem hátköznapi bájcsevelyre való, következésképp más is a haszna.

2023. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!

Ezt akár én is írhattam volna, szintén 25 éves nő vagyok. És szintén az arcommal nem vagyok megbékülve. Teljesen vegyes kommenteket kaptam eddig, a két véglettel találkoztam, volt aki gyönyörűnek, egyedinek nevezett, és akadt férfi, aki a külsőmmel támadt be, miután elutasítottam.. Mindig is tudtam, hogy nekem nincs tipikus baba arcom dús ajkakkal. Markáns, csontosabb vonásaim vannak, az oldalprofilom egyenesen utáltam sokáig. Mostanában már próbálom valamelyest elfogadni.

De az a fura, hogy mások sosem vennék észre, hogy nincs önbizalmam, többször megkaptam, hogy vagyok ilyen magabiztos: a testbeszéd a kulcsa.

Az alakom szeretem, pici vékony csaj vagyok, ezért előszeretettel magassarkúzom szép kisruhákban, vagy hosszú, nyáriakban (: Megtanulom ezt lesz@rni. A párom így akar, amilyen vagyok - ráadásul ő nagyon jól néz ki :D - én meg megtanultam bírni magam azért, aki vagyok, nem azért, ahogyan kinézek. Sok mindenen mentem magammal keresztül, így tanultam meg. Szóval emelt fővel sétálok bárhol, és igen, van hogy elkapom a tekinteteket. A külső amúgy is rohadtul múlandó. Ha nőként ezt nem tanulja meg az ember, a szorongás örök spiráljába kerülhet, vagyonokat ölve kencékre, meg plasztikai beavatkozásokra.

Ami segíthet: ha olyanokat csinálsz, ami önbizalmat adhat, egy hobbi, amiben tehetséges vagy, használd inkább erre a social mediát! Nézelődj ilyenek után, tölts fel róla akár tartalmat. Vagy kezdj el sportolni ilyat, ami éppen érdekel, nekem az edzés is sokat segített. (:

2023. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizony: offline életmód!

Nem azt mondom, hogy töröld magad mindenhonnan, de korlátozd a hozzáférésed. Nekem pl. nincs semmilyen alkalmazásom sem az okostelefonomon, de elérhetek bármit böngészőn keresztül, amikor én akarom, ne ő szóljon már. A számítógép böngészőjében meg használom a news feed eredicatort, amely leblokkolja a hírsávokat. És igen: generációs betegség.


Ezen kívül az én saját elméletem az, hogy a szépség és az önbizalom fordítottan arányos egymással, azaz minél kevesebb az önbizalmad, annál szebb lehetsz. :) Ez adjon önbizalmat neked! :)

2023. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Én ugy kûzdöttem le, hogy rendszeressen eljàrtam a Fitniss klubba edzeni a testemet. Amikor megjelentem a Strandon nem volt konkurensem!
2023. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Itt az a baj, hogy a gond nem veled van, hanem másokkal, a média, internet súlykolja bele az emberekbe azt, hogy csak az a szép, aki első ránézésre dekoratív, szexi, stb. Ettől nem leszel kevesebb, de sajnos neked emiatt 3x annyira kell igyekezned, hogy valaki felfigyeljen rád. Ha sminkelned kell magad úgy érzed, az ad némi önbizalmat, akkor csináld azt. De férfiként elmondom, hogy a tusvonal nekem pl. visszataszító még egy dekoratív nő esetén is.
2023. aug. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!