Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire határozza meg a...

Mennyire határozza meg a hangulatodat az, hogy hol élsz?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralónk a Balatonon, nyáron nagyon sokat vagyunk ott, sőt én évközben is ott vagyok heti 3-4 napot.


Viszont amikor hazaérek (otthonra) akkor elfog egy olyan érzés, mintha elsírnám magamat.


Pedig otthon érzem magam mindkét helyen, van rendes szobám, a felszereltség is szinte ugyanaz.


Lehet, hogy a környezet van ekkora hatással rám? Ott annyira kellemes, szinte családias, nyugodt, barátságos a "miliő".


Vagy a szomszédok kellemesebbek a Balatonon? Valamiért ott érzem magamat jobban. Ott vannak végülis barátaim is.


Ittonra viszont nehezebb visszaszokni. És nem amiatt hogy vége a nyaralásnak és milyen rossz hogy haza kellett jönni, mert tudom hogy nemsokára megyek is vissza.


Évközben is ingázok végül is és akkor is ezt érzem.


Másnál is van ilyen?



2023. júl. 29. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes. Van hasonló tapasztalatom, és azt hittem, hogy teljesen bennem van, és szubjektív, de talán mégse...

Nem könnyű ezt szavakba önteni. Szerintem is úgy tűnik, hogy minden helynek más a hangulata. Különösen az országhatároknál feltűnően eltérő. Szerintem az nyomja rá egy helyre a legjobban a bélyegét, hogy akik ott éltek, milyen emberek voltak. Tehát az adott, érző emberektől lesz olyan egy hely, amilyen.

Középsuliban egyszer Erdélybe mentünk kirándulni, és ott teljesen elfogott a melankólia. De ez nem kollektív, trianoni szomorúság volt, hanem úgy éreztem, hogy maga a hely ,,szomorú".

Köv. évben Felvidékre mentünk osztály-kirándulni, az pedig valahogy ,,szűkítő" érzés volt. És mikor végre hazafelé átkeltünk a határon, mintha egy hordónyi ólmot görgettek volna le rólam, úgy megkönnyebbültem. De más hangulata van a Duna-parton ülésnek, és más az erdő járásnak, de ez szerintem a hely jellege miatt van. Tehát a vízpart lelkileg is felfrissít, ha nem is mész fizikailag bele a vízbe, és aki a vízpartra, vagy a hegyekbe megy, az otthagyja az ő boldog, megkönnyebbült érzéseit, és ezt érezni lehet.


Van egy érdekes dolog, amit felfedeztem: ha megáldod az adott helyet, akár többször, akkor jobb lesz ott lenni. Csak annyi, hogy kimondod hangosan.

2023. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt érzed, akkor ugy is van! Jobban tennéd, ha végleg oda költôznél!
2023. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az osztrák határ mellett élek egy gyönyörű kis faluban, szép, gondozott, az anyósom Jász Nagykun Szolnok megyében. Komolyan. Rosszul vagyok ott. Minden kopár, a házak romosak. Ami felújított, annak is mindegy, mert a szomszéd ház szétborul. Mindig gondolok rá, hogy hiába felénk 60 millió egy ház, ott meg 12, ha ingyen adnák sem tudnék ott élni.

Amikor hazaérünk, mégszebbnek latom a falunkat. A szomszédokat is szeretem, a környezetet is szeretem, alig várom hogy onnan eljojjek és hazaérjek. És nem az anyósom miatt, hanem a környezet miatt.

2023. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!