Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus észreveszi ha a...

Pszichológus észreveszi ha a páciense hazudik?

Figyelt kérdés
Rá tud jönni pl. a páciens testbeszédéből? Pl. ha valaki nem néz a szemébe az lehet azért van, mert hazudik de akár a szorongás miatt is, nehéz lehet eldönteni. Vagy mindenkiről azt feltételezik, hogy igazat mond, nem figyelnek ilyenekre?

2023. júl. 31. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Legtöbbször igen, de azért ő is emberből van.

És igen, figyelnek erre, a testbeszédre, a metakommunikációra. Aki ebből nem tud olvasni, nem jó pszichológus.

2023. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudom, hogy észreveszi e, de mindenesetre nem a pszichológussal b@szik ki, hanem saját magával. Ha hazudgál, azzal csak a gyógyulását hátráltatja, és nem a pszichiáter érdeke, hogy meggyógyuljon az illető, hanem a saját maga érdeke. Elvégre a pszichológus ígyis úgyis megkapja a pénzét.
2023. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Észreveheti.
2023. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha jobb pókeres, mint te, akkor igen.
2023. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a gyógyuláshoz tényleg el kell mindent mondani? Még a nagyon gáz/elítélendő dolgokat is?
2023. júl. 31. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen el kell, úgy azért könnyebb megérteni a dolgok miértjét. Én pl most készülök terápiára, és nekem is vannak furcsa dolgaim, és akármennyire is nehéz lesz elfogom mondani, a gyógyulás érdekében.
2023. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért illegális dolgokat nem kell :)

Én még suli pszichológustól kerültem pszichiátriára 3 hétre szóval ahogy gondolod. De szerintem igen mindent IS. Hisz azért van hogy segítsen nem azért hogy ítélkezzen, ha ezt teszi cserélni kell mert csak hátráltat.

2023. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Csak úgy van értelme pszichológushoz járni, ha tényleg őszinte vagy. Ahhoz képes tanácsot adni, amiről tud. Illegális dolgokat leszámítva mindent bizalmasan kezel, nem adhatja ki harmadik személynek, nem kell félned, bízhatsz benne.

Hazudni a pszichológusnak olyan, mint elmenni az orvoshoz törött lábbal, hogy gyógyítson meg, de te könnyeiddel küzködve azért is ráállsz a törött lábadra, nehogy kiderüljön már, hogy nem tudsz járni. Csak magaddal szúrsz ki.

Egyébként ha észre is veszi, hogy hazudsz, valószínűleg nem tenné szóvá.

2023. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"illegális dolgokat nem kell"

de.

2023. aug. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha olyan dolgot mond el köteles jelenteni, az illegális dolgokat pedig ha ki akar lábalni akkor mindenképp el kell mondani. Nekem csak kicsúszott nem voltam annyira benne,de konfliktus lett belőle, megbántam.
2023. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!