Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD-re utalhatnak ezek a...

PTSD-re utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Állandó magas nyugalmi pulzus (100 BPM)


Sokszor otthonon kívül harcolj, vagy menekülj reakció, emiatt gyilkossági gondolatok.


Pánikroham jellegű érzés: szédülés, hideg veríték, magas vérnyomás.


Amikor olyan ruhadarabot viselek, mint amilyen az elhunyton volt, gondolat, hogy fogom, és elégetem.


Hirtelen aggresszivitás családtagokkal szemben.



2023. júl. 31. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Milyen gyilkossagi gondolat? Mast megolni?
2023. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Igen. Pl. az utcán, ha jönnek velem szemben fiatal kölykök, már készülök arra, hogy biztos belémkötnek majd, és akkor megölöm őket.
2023. júl. 31. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

fu broder


ezt oke hogy leirod ide, de ha jot akarsz magadnak, pszichiatrian meg ne emlitsd ezt meg semmi ilyet. Barmit csinalsz akar veletlen, megveded magad 4 embertol es beleutsz egybe es teged vertek szet, lehet te is kapsz valamit ha a pszichiatriai anamnezisedben van ilyen. Ha meg egy ember tamad meg, azonnal te leszel a bunos. Ezt a reszt hagyd ki mindenhonnan. Pszichologus is ha jol tudom koteles ertesiteni 112-t ha kozvetlen onveszelyes vagy masra veszelyeztetett magatartast mutat. Ha meg elotte elkezdesz panikolni, es tudja hogy ilyen sztorid van, nem jo... Nekem hasonlo van, de nem ilyen gyilkolaszas. En legalabb azt tudom mondani hogy nem voltam beszamithato. De te nem tudod emiatt. Az osszes dolgodat kezeltesd pszichologussal eloszor de errol egy szot sem meg tavolrol sem. Nekem is vannak/voltak ilyen tendenciaim, otleteim mar tudom miert, a szuleim, meg a suliban levo szekalasok miatt. De en autoagresszorra valtam tole. Magamat vagdosom es azt elvezem, nem mas veret. De neha arra is kivancsi lennek de mindig megallit a dolog hogy es akkor mivel lennek elorebb? Unalmas lenne, nem artott senkinek ha jol tudom meg ilyenek. De en tudom magamrol milyen vagyok ezert vagdosom magam. Te az en ellentetem vagy ezek szerint. Lehet en vagyok a szerencsesebb, bocs.


Nehez ezt igy kezelni, mert ha nyugtatot Xanaxot adnak mondjuk, lehet agressziv leszel. En peldaul az. Szeket dobalok, falat utok, ilyenek. Ha benned van egy ilyen hajlam es nalad is ilyet valt ki, nem tudom te mit csinalnal erted.

2023. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Milyen elhunyton?


Pszichiáter felkeresését javaslom egyébként.

2023. aug. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Lehet PTSD, de pszichózis is. A legjobb viszont az lenne, ha elmennél egy pszichiáterhez.
2023. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy azóta?
jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!