Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lehet?

Ez pánikroham lehet?

Figyelt kérdés

Többször előfordul velem, hogy hirtelen a semmiből rosszul leszek, felmegy a pulzusom, úgy érzem menekülnöm kell, hogy mentőt kell kihívnom, hogy meg fogok halni. 5-10 perc alatt visszamegy a pulzus és jobban leszek. Éppen válás közepén vagyok, 34 éves férfi. A feleségem húzta fel az agyamat a roham előtt 1 órával éppen. Szívemet kivizsgálták 2x idén ultrahanggal is kardiológusok, azt mondták nincs bajom.

Lehet hogy ez pánikroham volt? Erősen szorongok napi szinten minden miatt. Nagyon ijesztő volt, éppen autót vezettem, azt hittem végen van, az életemért küzdöttem. Otthon mértem vérnyomást, a szokásos 120/70 volt, a pulzus 70.

Hogy lehet ebből kijönni?


2023. aug. 3. 08:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Attól is félek ilyenkor, hogy félre félrehúzódok az autóval, tegnap pont egy kihalt pihenőbe és ott halok meg ahol nem talál rám senki. Sajnos a barátaim hátat fordítottak nekem, a feleségemet választották mert neki nagyon gazdag a családja, mindenki szeret vele jóban lenni. Teljesen egyedül maradtam, családom külföldön lakik, Amerikában, én a gyerekem miatt nem tehetem meg, hogy elhagyom az országot, nem hagyhatom itt. Telefonon Anyám szokott segíteni, de élőben nincs kihez szólnom.
2023. aug. 3. 08:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát hasonló a pánikroham, de ha erre gyanakszol miért nem szakemberrel beszélsz? Pszichológus sokkal jobban segítene. Amúgy az én pánikrohamaim ilyenek: pulzus felmegy, kalapál a szívem, elkezdem kapkodni a levegőt mert olyan mintha az oxigén körülöttem elfogyna és fulladoznék, a tér beszükül körülöttem mintha összemenne. Volt hogy lidlben jött rám és úgy dobtam el mindent bevásárlókocsit stb hogy kimeneküljek a boltból mert azt hittem megfulladok. Szóval ez ilyen, vannak triggerek (nálam tömeg, különösen szük helyen és durván stresszes szituk) de vannak technikák amikkel lehet managelni.
2023. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyé orvoshoz
2023. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Eléggé pánikbetegség jellegű amiket leírtál. Sajnos a mai világban sok embernek van hasonló baja. Nekem is vilt egy időben és van egy jó hírem, legyőzhető! Bár kemény meló és sok idő is lehet. Nekem a sport segített leginkább. Futás, túrázás, küzdősport. Azért jók ezek mert a fizikai fáradtság egy idő után kinullázza a negatív gondolatokat, nem agyalsz pl futás közben azon, hogy de rossz az életem. Lehet menni szakemberhez is de nekem nem sokat ért. Felírja a bogyeszt azt szvsz! Kezdésnek valami gyengébb szorongáscsökkentő azért nem árthat, valami gyengébb xanax de ne pattanj rá! Jó tartalmas alvások is segítenek, a kimerűltség nem tesz jót az idegeknek. Kb ennyi ami most eszembe jutott. Sok sikert!
2023. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Párom pánikbeteg, és igen, valahogy így néz ki egy pánikroham. Olyankor azt hiszi agyvérzése van/lesz, cukorbeteg, vagy szívrohama van/lesz, ezek szoktak lenni. Zsizseg az egész teste, folyton mocorognia kell, de légzési problémái nem szoktak lenni. Escitilt szed és Frontint viszonylag alacsony dózisban. Megviseli minden vàltozás, idegen környezet, nagyon ragaszkodik a szokásaihoz. 2,5 éve együtt vagyunk, de még nem voltunk egy esküvőn kívül sehol, ahol ott kéne aludni.

Sajnálom, ami veled történt, reméljük csak átmeneti, és nem tartós, mint páromnál.

2023. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez bizony pánikbetegség. Keress egy jó pszichológust, aki segít felderíteni, hogy milyen lelki trauma okozza a problémát!

Pszichiáterhez is mehetsz, a gyógyszeres kezelés abban segít, hogy amíg a pszichológussal feltárjátok és feldolgozzátok a lelki problémákat, kicsit könnyebben viseled az egészet, de a pszichológus megkerülhetetlen, mert a gyógyszer csak tüneti kezelés. Előfordulhat, hogy ha rosszabb passzban vagy, nagyobb dózisnak érzed a szükségét, aztán megint és megint, és jó sokáig növeled, és teljesen lemondasz arról, hogy elhagyd a gyógyszert, de attól a lelki problémáid még feldolgozatlanul maradnak.

Hidd el, én már megjártam ezt az utat, és jó sok pofont kellett kapnom, hogy rájöjjek, hogy amíg a traumák nincsenek feldolgozva, addig teljesen mindegy, mennyi gyógyszert szedek, nem leszek jobban.

Szóval igen, pánikrohamaid vannak, és irány a pszichológus!

2023. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre gyogyszer kell, es kezeletlenul a vezetes veszelyes.
2023. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!