Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom legyőzni a...

Hogyan tudom legyőzni a haláltól való félelmemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy húszon éves lány vagyok. Nem vagyok benne biztos hogy jó kategóriát jelöltem meg... De a próblémám az lenne hogy már egész kisgyerek korom óta rettegek a haláltól. És ez sajnos a mai napig nem múlt el sőt egyre erősebb lett... Rengetegszer előfordul velem hogy az éjszaka közepén az álmomból úgy riadok fel hogy közben azt mondogatom hogy nem akarok meghalni.... Sajnos sokszor néha akaratlanul is felhozom ezt a témát a barátai társaságomban is de ők sem tudnak mit mondani rá. Sokszor ez az egész érzés pánikroham szerűen jön rám és olyankor olyan félelmem van hogy a szívem majdnem kiugrik a helyéről... Félek hogy ez az egész el fog uralkodni rajtam.Mit kellene tennem? Hogyan tudnám ezt az egészet le győzni?
2023. aug. 5. 16:17
 1/4 anonim válasza:
Szia. Sajnálom, hogy ilyen gondolatoktól szenvedsz, ezek nagyon kemény dolgok. Én hívő ember vagyok, ezért elsősorban imádkozni fogok érted, hogy gyógyulj meg. Amúgy, szüleiddel vagy más közelálló családtaggal nem tudsz beszélgetni ezekről? Nem ért mostanában valamilyen komoly truma, ijedtség, amit nem beszéltél ki magadból, esetleg nem mersz róla beszélni? Vayy akár régebben, évekkel ezelőtt? Vannak olyan események, amik hosszú évekkel később jönnek fel az ember lelkében. Szerintem ezeknek gondolj utána. És persze kitartást, remélem, minden rendbe jön!
2023. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azert felsz, mert a vallas es az anyagelvu magyarazat kozott nem maradt semmi.

Maga a halal nem felelmetes. Az elmulas igen. De ha tudod, hogy valamilyen mas formaban mindig erezni fogod a letezest, akkor tudod, hogy az itteni eleted vege nem vege mindennek.

Nagyreszt probalj kapaszkodni a valosagba. De figyeld is a veletleneket, megerzeseket, csodakat. Ha valakivel kitalaljatok egymas gondolatat, elore megerzel dolgokat, rajossz, hogy tenyleg van "valami". Bar most meg csak talalgatjuk, vallasban hisz valaki, de egy biztos. Hogy tobb van, mint az anyag. A test halala nem a veg.

Nehez. De tapasztalj.

2023. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első kommentelő az egyik nagyszülöm a szemem látára halt meg ezt azóta sem tudtam feldolgozni
2023. aug. 5. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel egy pszichológust,mert ez a félelem már fóbiaszerű.
2023. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!