Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van így értelme tovább járni...

Van így értelme tovább járni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, Október óta vagyok munkanélküli, mert nem akarok dolgozni, helyette én a számítógépes játékok játszásának akarok élni. 12 éves korom óta vagyok hardcore videojátékfüggő. Napi 15 óránál többet ülök a gép előtt. Minden álmom, hogy full-time streameléssel élhessek meg, hogy munka közben is játszhassak. Ott hagytam csapot papot és megtagadom a rendes munkavállalást, "anti-work" embernek hívom magam, szüleim eltartanak.

Év elején kerestem fel a szer-ambulanciát a városomban, kaptam is egy klinikai szakpszichológust. Én szerintem okosságokat mond, míg a környezetem 100%-a szerint barom a pszichológus. Először is szerinte nem baj, hogy ennyit játszok mert ez a függőség csak egy menekülési útvonal a depresszió elől és ez létfontosságú. Szerinte nem baj az, hogy 8 éve 0 nézőnek streamelek, mert legalább munkát imitálok vele és kis rendszert ad az életembe és szeretné, hogy minden nap délután 7-től éjfélig streameljek a kerek 0 nézőnek, ne adjam fel! Munkát szerinte ne keressek, mert azért nem tudok dolgozni, mert depresszióm van és Ő ezt megállapította. De amúgy év eleje óta billeg, hogy most menjek-e vagy ne menjek ezzel a "nagyon súlyos" depressziómmal a pszichiátriára, nem tudja hónapok óta eldönteni.

Ami tanácsokat nyújt igazából az az, hogy harcoljak a szüleim ellen. Panelmondatokkal utasítsam el a szülő segítséget, mert pont azért vagyok depressziós mert folyton nyaggatnak munkával és megpróbáljuk megértetni velük, hogy ŐK tettek ilyenné.

Emellett sírjak folyamatosan az interneten, redditen és más blog oldalakon hogy hátha kapok megértést és segítséget és itt majd biztosan nem ítélnek engem el és megértik, hogy a depresszió miatt nem tudok dolgozni és majd babusgatnak itt, meg nem küldenek el egy ingyenélő senkiházinak, mint azt a szüleim teszik, mert a világ olyan csodaszép. Tehát az interneten önsajnáltatás szerinte a legjobb módszer amit tehetek.

Szerinte nem létezik lusta ember, csak depressziós. Van értelme tovább járnom ehhez a nőhöz?



2023. aug. 8. 17:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%
Akkor legalább kapsz gyógyszert! ^^
2023. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
82%
Hello, ajánlom a figyelmedbe vannak angolul dokumentum filmek amik Hikikomoriról szólnak.
2023. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Psycho ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy ugyan sok igazságot mondott a pszichológus: minden bizonnyal jól átlátja a helyzeted (gaming = pótcselekvés), de mintha lövése nem lenne, hogyan mozdítson ki Téged belőle.


Nyilván az egész függőség jön valahonnan. Magától nem alakul ki. Talán beszéltetek róla, talán nem, de célzott kérdésekkel segíthet megérteni a saját működésmódodat. Segít lefordítani a tünetek nyelvéről magyarra azt, hogy mit mesél ez a depresszió. És igen, tudjuk, elcsépelt közhely Freud óta, de mégis van abban valami, hogy a szülő-gyerek közti kapcsolat félresiklása az, ami a lelki problémák gyakori gyökere.


Ez mind szép és jó, de mitől lesz olcsóbb a kenyér???


Természetesen lássuk be, nem állítom, hogy néhány sorodból átláthatom és megérthetem, mi történik közted és a terapeuta közt. Csak próbálok olvasni a sorok közt.


Leírtad azt, hogy ŐSZERINTE mi a helyzet. De mi van Veled? TE mit gondolsz saját magadról? Illetve mi egyáltalán a cél? TE mit szeretnél?

És most nem a "százmilliós palotát, luxusautókat, háremet, 50milliós gaming settet" típusú válaszra gondolok, hanem arra, ami reális célkitűzés lehet.

2023. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"de mintha lövése nem lenne, hogyan mozdítson ki Téged belőle." De van lövése, ha elkezdek dolgozni és elköltözöm akkor meggyógyulok.

"TE mit gondolsz saját magadról?" Én nem tudom. Gondolom ez így nem jó, de a másik oldal sem jobb szerintem.

"Illetve mi egyáltalán a cél? TE mit szeretnél?" Úgy élni, hogy nem dolgozom. nem tudom ezt az antiwork mentalitást levedleni magamról. Reális clkitűzésem az öngyilkosság.

2023. aug. 21. 16:05
 15/25 anonim ***** válasza:
Max pár évig fenttartható ez az állapot, amit csinálsz, mert nem tudsz örökké fogyasztani. A fogyasztói társadalom a késő kapitalizmus alapja. Pont a rendszer tartott fent. Ennyit ér a militáns anti-work.
2023. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Jó, ellenállsz a szülőknek, erre mondjuk kitesznek. A pszichológus eltart majd?

Más: régen a pszichiátrián létezett munkaterápia. Kertészetben dolgoztak.

Nemrégiben a napfény, a levegő és a kétkezi munka két ismerősömnél is bevált. Eredeti szakmájukat hagyták ott a fű, fa, virágért, és jobban vannak.

Egy próbát megér.

2023. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem fog eltartani, miért tartana el? Szülők erkölcsi kötelessége, hisz ők hoztak világra. Ha szeretnek, ha nem.

Munkaterápiát biztos hogy nem fogok megpróbálni. Napfény és levegő oké, munka nem.

2023. aug. 29. 00:13
 18/25 anonim ***** válasza:
Ja, hogy troll vagy . Ok kiszálltam.
2023. aug. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok? Ezt miből gondolod?
2023. aug. 29. 01:18
 20/25 anonim ***** válasza:
"Szülők erkölcsi kötelessége, hisz ők hoztak világra." Nincs ilyen. Én határozottan követelem tőlük, hogy az abortusz végre kellett volna rajtam, akkor könnyebb lenne a dolgom.
2023. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!