Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme valakinek pszicholó...

Mi értelme valakinek pszichológushoz járnia?

Figyelt kérdés
Nekem is nagyon komoly frusztráció van, de azon de sajnos nem tud segíteni. Ugyanis nem bírom elviselni, hogy van olyan ember, aki egész életében otthon dolgozik egy kanapén ülve, míg én egyik tömegközlekedésről rohanok a másikra.
2023. júl. 17. 22:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Hát azért nincs értelme, hogy a tömegközlekedésre panaszkodj.
2023. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Te is megtanulhatsz egy olyan szakmát, amivel a kanapédról tudsz dolgozni. mi tart vissza?
2023. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#1 : Pedig engem annál jobban semmi sem frusztrál! Tehát azon kellene segítenie.
2023. júl. 17. 22:44
 4/31 anonim ***** válasza:
62%
Elsőnek igaza van, sőt annyira igaza van, és olyan szépen összehúzta neked a lényeget, hogy én a helyedben fizetnék neki, ezzel is súlyos órákat spóroltál egy pszichológusnál.
2023. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Nagyjából semmi.
2023. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Pszichológusnak nem az a fő feladata, hogy a panaszkodást hallgassa, hanem, hogy segítsen visszavezetni a gyökerekig a gondjaidat, illetve rávezessen a megoldásra.


Az más kérdés, hogy vannak esetek amikor a pszichológus és a páciens nem illik össze. Volt olyan pszichológusom, akinél úgy éreztem, hogy semmit sem haladunk előre, minden foglalkozás annyiból állt, hogy elmeséltem a múlthetemet, aztán le is telt az idő. Ráadásul sokszor más néven szólított, keverte a problémámat egy másik páciens problémájával.

Pedig egy olyan pszichológusról beszélünk, akit mások meg imádnak, egyetlen egy páciense írta, hogy neki nem segített, másoknak segített.

2023. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Én járok pszichológushoz. Miért? Mert hatalmas segítség számomra az, hogy problémákról beszélhetek egy olyan embernek aki külsős szemmel, szakértelemmel közelít meg engem. Segít az önismeretem növelésében. Vannak élethelyzetek amikor nem vagy képes magadnak feltenni súlyos kérdéseket, és így itt felteszik helyettem nekem őket.
2023. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%
Az intelligens emberek saját maguknak oldják meg a problémáit. Ha én otthon ülve szeretnék dolgozni akkor megfogom és időt, energiát nem sajnálva kitanulok egy olyan szakmát (pl: programozás) ahol ez adott. Erre kár pszichológus.
2023. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%

Mit nem tudsz elviselni, hogy valakiknek nem kell tömegközlekedést használni, vagy otthon dolgoznak? Mert van olyan aki pl autószerelő, a házánál van a műhelye, ő sem tömegközlekedést használ. Én pl autóval járok a munkahelyemre, valaki tömegközlekedéssel elmegy a munkahelyére és egy kényelmes fotelben ülve dolgozik.

Vagy csak az zavar, hogy te tömegközlekedéssel jársz?

2023. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Az én pszichológusom nem hiszem, hogy az sztk-s irodájában lakik.
2023. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!