Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet túllenni egy...

Hogy lehet túllenni egy hirtelen jött súlyos, maradandó betegségen?

Figyelt kérdés
34 évesen szívrohamom lett. Soha nem drogoztam, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, még a kávé ízét se szeretem. Mindig tisztán sportoltam, 180 cm / 75 kg voltam. Apám és Nagyapám is szívrohamban haltak meg viszonylag fiatalon, 62 és 68 évesen. Az orvosok szerint genetika az oka. Tényleg mindent megtettem a megelözés érdekében, de ez se volt elég. Most életem végéig gyógyszereket kell szednem. Sokszor aggódok a szívem miatt, mindig figyelem. Ha ugrik egyet az izom halálra rémülök és napokig kivagyok. Sportolni is alig merek, félek hogy szívrohamom lesz közben. Pedig vettem pulzusméröt, okosórát, van edzöm is, de hiába. Lefogytam 67 kilóra azóta, rettenetesen nézek ki. Nem tudom mit tegyek. Pszichológushoz járok fél éve de nem sokat segít sajnos, ugyanúgy félek. Annyira dühít, hogy pl a testvérem napi 5-6 kávét iszik, 20 éve elszív napi 1 dobozzal, hetente berúg, soha nem sportolt, aztán az orvosi kivizsgálások szerint makk egészséges 40 évesen.
2023. aug. 11. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Az a gond, ha ezen görcsölsz, az pláne nem tesz jót a szívednek...

Egyszerűen szedd a gyógyszereid, járj rendszeresen kontrollra és ennyi.

2023. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Jaj mert most az mit csináljon, akit baleset ért? Millió ok miatt kerülnek az emberek ilyen helyzetbe: lásd a balerinát, akire rászakadt az erkély. Egész életére tolókocsiba került. Szerintem te azért jobban jártál. Vagy van, akinél kiderül hogy áttétes daganatos. Na az ilyen emberek mit csináljanak? Szedjed a gyógyszereket, élj kíméletesen és ilyeneken meg főleg ne agyalj. Hát most na basszus, mit tudsz tenni? Semmit. Próbálj meg élni, az élet megy tovább ugyan úgy.
2023. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Na latod itt a pelda a genetikara.


En pont az ellenkezojet csinalom/csinaltam. Tuladagoltam magam receptes szivgyogyszerekkel, benzodiazepinekkel, alkohollal, z-gyogyszerekkel mind egyszerre ja meg rivotril, a szivgyogyszer gram szamra, ugy hogy 200mg utan a legzest is lassitja. Nem kerdes mi volt a cel.


Tul adagoltam magam utana megint hasonloan csak kevesebb gyogyszerrel.


Mondjuk ugy vegeztem akasztasos modszert, fajt utana a fejem, beverzett mindket szemem, a nyakamnal kellett elvagni az eszkozt hogy lejojjon, rizikos volt mert ott megy a carotid arteria.


Vagdostam/vagdosom magam, semmi infekcio - jo azert mert tudom a lepeseket hogy megelozzem (sterilitas mindenhol)


Tuladagolas egy hotelben megint gyogyszerekkel kb ugyanaz mint a felsoroltak, annyira emlekszem felkeltem es hanytam mint egy orult, mindent fejjel lefele lattam, elestem, bevertem a fejem, hallottam valamit eltorni nem tudtam olyan volt mintha nem lattam volna. Anterograd es retrograd amneziam lett.


Vese gond? Maj problema? Verkep mar 2x is volt utana, MINDEN OK!


Tudod milyen duhos vagyok? Es itt vagy te, aki mindent megtesz az egeszsegert, en semmit pont ellene, es te jobban szenvedsz talan mint en. Nagyanyam cukorbeteg volt, a masik alzheimeres, anyam mondjuk ongyilkos mint en.


Batyam ugyanez mint te, zoldseg, bicikli, egeszseges eletmod, mi lett? Akut limfocitas Leukemia - ALM leukemia 29 evesen! Nagyapamnak keringesi zavarai voltak huszonevesen, belilultak az ujjai es elajult. Nekem mi? LOF*SZ!


En total nem akarok mar itt lenni es mindig irigyellek titeket mert ha csak egy ejszaka sosem ebrednek fel, vagy napkozben egy 20 - 30 mp-ig tarto szuras majd eszmeletlenseg erne orokke, nem aldanam az istent mert nem leteznek vegre... a budos kva eletbe hogy en ilyen mazlista vagyok te meg ilyen betegseggel kuzdesz. Annyira inverz az egesz elet. A jo emberek pestist kapnak a szajukba, a rossz emberek meg egeszseget es penzt. Hulyeseg az egesz. Es a sz*r hogy gondolom neked van mit veszteni mert elertel dolgokat, talan szetdugtal 1000 csajt, van lakasod kocsid gyerked feleseged nem tudom, nekem nincs. Es ezert lehet neked nehezebb elhagyni az egeszet egy nap - ami egyebkent mindenkivel megtortenik majd ne izgulj - mint pl nekem akinek semmilye nincs, ezert konnyebb lesz nekem a 6.

2023. aug. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is úgy vagyok, mint az utolsó. Ha lehetne, odaadnám az életemet valakinek, aki akar élni és átvenném mástól a betegségét.
2023. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ne csináljatok butaságot!
2023. aug. 12. 07:19
 6/6 A kérdező kommentje:
A pszichológusommal fogok erröl még beszélni, akkora bajom végülis nincsen, nem lehet, ha járok a kontrollra. Ott azért megvizsgálják az embert, kiderül ha lenne valami. Azért kértem a pszichológus segítségét, hogy túllegyek ezen. Lehet, hogy túl gyorsan akartam túlleni az egészen és hosszabb terápia lesz majd célravezetö. Járni fogok továbbra is!
2023. aug. 12. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!