Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyi Frontintól lehet bajom?

Ennyi Frontintól lehet bajom?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem szedem rendszeresen, bár napi 3x kéne, de évek óta csak akkor szedem, ha úgy érzem kell. Már egy ideje nem szedtem, de tegnap nagyon szükségem volt rá, és a végén úgy alakult, hogy bevettem 6db 0,25-öst. Nem egyszerre, csak éreztem, hogy nem hat, és a végén 6 után kezdett. Aztán aludtam, de ma reggel kezdődőtt és bevettem még egyet, aztán nem rég még kettőt. Ennyitől még nem lehet bajom ugye?
2023. aug. 11. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem,de miert nem mész orvoshoz és iratsz mást?

Ami erősebb és elég 1?

2023. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem lesz. Talán álmosabb leszel, kicsit lassabb. Ha lenne bajod, akkor nem tudtad volna kiírni ezt a kérdést.

Amúgy várni kell mire hat, nem szabad fél óránként be kapkodni pluszba.

2023. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem félóránkétn kapkodtam, hagytam neki időt, de még úgy sem segített.

Azért nem mentem orvoshoz, mert általában mindegyik antidepresszánst akar írni erősebb nyugtató helyett, én meg azt nem fogok szedni, de akármelyiknél voltam, így nem írt erősebbet.

2023. aug. 11. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

ember


en egy doboz 1 mg os xanaxot vettem be es tudod mi tortent? Semmi, pedig 8mg-ot szedtem napi szinten. Annyi lett hogy egy massziv szekrekedes.


Aztan volt hogy meg ittam is ra, nem ajanlom, de semmi bajom nem lett es nem kis mennyiseget ittam ra.


Bevettem 50mg-ot is mert osszegyujtottem mert nem kellett - ott sem tortent semmi.


Nalam szerintem mar kialakult ilyen vegleges tolerancia, annyit szedek be amennyit akarok, semmi bajom mert a majam total lebontja meg az aktiv metabolitot is es azt meg ki*arom.


De ezt nem ajanlom masoknak, mert ez csak nalam van, masok eleg biztos 3 -4 napig beajulnanak 50mg xanaxtol mert mire az kiurul 4 - 5 nap. Es 1 hetig nem tudsz 100%ban funckionalni. Plane ha meg ittal is ra.


De 6 db 0.25mg... mar ne haragudj, de ez nem lofingnak sem nevezheto. 4mg a max. Te meg a felet sem erted el ennek.


Semmi bajod nem lesz 99%, de hat mindig lehet hallani ezt azt szoval lehet az 1 milliard emberbol te leszel az a 0.000000000001-ik ember akinel szivroham lesz.

2023. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt se tudom mennyi a max amennyit belehet venni, szoval azert kerdeztem😄 Remeltem, hogy nem szamit ez soknak, csak mivel mindenhol azt hallani, hogy mar 1mg is sok, igy inkabb rakerdeztem.
2023. aug. 11. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen 1 mg sok annak aki most veszi be eloszor. Nekem a haziorvos 0.5mg-ot adott mar 15 eves koromban a 100db-osbol.


a max 4 mg, rivotrilbol meg 20mg, en xanaxot is szedek igaz az SR-t 4mg naponta, meg rivotril 10mg. Es nem, nem vagyok zombi baby.

2023. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért akarnak antidepresszánst írni,mert a frontin csak tűzoltás jesszus🤦‍♀️ A frontin hosszabb távon károsabb remélem tudod. Nem bántani akarlak,de jobban jársz az antidepivel hiszen az állítja helyre az agyadban lévő kémiai egyensúlyt és egy időután (minimum 6 hónap) le lehet tenni. Nem értem az orvosod nem beszélt róla részletesen? Hogy miért is kéne az antidepresszáns? Ilyenkor örülök,hogy az én orvosom tájékoztatott mindenről és nem tett gyógyszerfüggővé.
2023. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7


akkor tedd le a gyogyszerfuggosegedet ha azt hiszed nem tett gyogyszerfuggove. Egyik naprol a maskra. 3. - 4. napon be fogsz sz*rni az idegessegtol.


Xanax fuggoseg ugyanilyen ez kozhiedelem.


Hanyatlo nyugaton a xanaxot mar antidepresszansnak is tekintik egyebkent, de maradjunk keleten, stagnans kutatasok kozepette.


Ez a legnagyobb legenda, hogy quetiapine, venlafaxine/duloxetine/mirtazapine-tol nem lesz elvonasi tunet, a fenet nem. Remegni fogsz, fosni fogsz, ugyanaz mint egy xanax elhagyasnal.


De jatsszad a struccpolitikat es etesd a nepet ezzel. Az en neurologusom/pszichiaterem meg tajekoztatott arrol hogy ez az egesz mizeria az antidepresszansokkal fals-remeny. Hizol, vernyomas ingadozas, cukor-problemak, szekrekedes, es johetnek ezekre is a gyogyszerek. Javulas? Minimalis, majd ugyanott tartasz.

2023. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

De, tájékoztatott az orvos rendesen, szedtem Antidepresszánst már többet is kipróbáltam. De hosszú szedés után se segített kb egyik sem normálisan, sőt soknál csak negatív hatásokat tapasztaltam. Ezért nem vagyok már hajlandó igazából, a negatív mrllékhatásaik miatt sokat szenvedtem egy időben, és nem akarom ezt megint😅

2023. aug. 13. 03:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!