Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok magammal csinálni,ho...

Mit tudok magammal csinálni,hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,2,5 éve beutaltak a pszichiátriára és megállapítottak nálam emocionális zavart.Erre egy terápiás kezelést kaptam,ami annyit takart,hogy bent tartottak 1,5 hétig majd se puszi se pá kiengedtek.Tehát semmi haszna nem volt az egésznek,ugyanakkor a problémám az azóta is fennáll,sőt mi több egyre súlyosabb.Mindent túlreagálok,nagyon impulzív vagyok, állandóan veszekszem a környezetemmel aztán megöl a bűntudat,mert olyan ronda dolgokat vágok hozzá mindenkihez.Ha valami/valaki felidegesít ott kő kövön nem marad,amit látok verem szét.Nem bírom visszatartani,rengeteg kellemetlenség ért már emiatt,az emberek kezdenek nagyon elfordulni tőlem.Úgyérzem szerethetetlen vagyok.Viszont ha valakit szeretek és éppen nem sértett meg semmivel,akkor nagyon nagyon jó barát tudok lenni,tele vagyok szeretettel.Ezek mellett állandó szorongással küzdök, egyszerűen gyűlölöm az iskolát,egy pokol az egész,rengeteg stressz ér ott, és ezáltal még nehezebben tudom kezelni az érzéseimet, amik már alapból sokkal intenzívebben jelen vannak nálam.Utálom ezt az egészet,és,hogy senki nem tud rajtam segíteni,kezdem teljesen elveszíteni önmagam,kezdek teljessn megőrülni.Már nem tudom ki vagyok,nincs stabil énképem,nem tudok véleményt alkotni, döntést hozni.Az itallal is hadilábon állok,egyre többet iszom.Sokszor már azt se tudom milyen nap van, csak sodródok az árral.Ez így nagyon nem jó.Szenvedek.Rengeteg pszichológusnál voltam már,de valahogy egyikőjüknél se éreztem,hogy segített volna.

2023. aug. 14. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy így érzed magad, rettentően hangzik. Viszont nagyon érettnek tűnsz az alapján, hogy saját magad, már ilyen sok formában fordultál segítséghez. Sajnos Magyarországon jelenleg a pszichiátriai beteggondozás borzasztó állapotban van, nagyon könnyű olyan helyre kerülni, ahol nem tudnak megfelelően segíteni. Sokszor pont az a megértés és törődés hiányzik, amire ilyenkor a legnagyobb szükség lenne.

Viszont nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ilyen kitartó vagy és most is segítséget keresel. Szerintem keresd fel olyan alapítványoknak az oldalát, akik pszichológia és pszichiátriai tanácsadással foglalkoznak. Keress fel annyit, amennyit csak tudsz, szánd rá mindenképpen az időt.

Általában sokkal odaadóbbak a szakmájuk iránt, mint az állami egészségügyben.

És a pszichológusokban se add fel a reményt, sok érdekes van, de ugyanakkor rettentő jó szakemberek is. Amiket mondtál, azok alapján szerintem neked egy klinikai szakpszichológus végzettségű szakemberre van szükséged.

2023. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek az előttem szólóval, hogy jó, hogy így látod magad, le is tudod írni és még segítset keresel.


Az biztos, hogy aki keres, talál, még akkor is, ha kevés a választék, mert közben az is segít, hogy tudod, hogy mi nem vagy, az is segít abban, hogy megtudd, hogy mi vagy. Ezen kívül nagy általánosságban az is jó, ha te magad tanulsz pszichológiát, pláne a self-pszichológiára fókuszálva, hiszen nem töltheted az életed csak kereséssel, közben is kell fejlődnöd, ami persze automatikusan is történik, de mindenféle önsegítő eszközök is segíthetnek neked, mint pl. felfedeztél egy problémát, amin változtatnál, mert nem szereted magadban, aztán elhatározod, hogy meg akarsz változni, és ahányszor mégis azon kapod magad, akkor magad felé is szeretetteljesen emlékeztesd magad, hogy már más vagy, vagy más akarsz lenni, mint aki ilyen.

2023. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!