Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki szerelmi bánat miatt vet véget az életének?

Figyelt kérdés
2023. aug. 15. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az szerepel a legutolsó helyen, amik megelőzik az a: súlyos betegség, anyagi csőd, teljesen felborult élet.

Régen én is azt gondoltam, az ex hiányzik nagyon, valójában a környezet, a programok, az egész életvitel. Maga az ex egy nagy púp volt.

2023. aug. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Aki ilyet tesz egy teljesen más tudatállapotban van...ez eddig oké (értsd jól). DE! Ha az emberek folyamatosan foglalkoznának magukkal, önismeret terén fejlődni akarnának és nem tartanák cikinek a pszichológushoz való eljárást akkor is, ha ugy érzik rendben az életük, sokkal kevesebb ilyen lenne.

Hiszen mit ér el egy ilyen tettel? Sokaknak nagyobb és hosszabb fájdalmat okoz, mint maga a kiváltó ok (egy másik nő vagy pasi)...plusz elveszi az esélyét annak, hogy eljöjjön a boldogság és a jó az életében.

Sok szaron átmentem az eddigi szűk 40 évem alatt. De mindig úgy gondoltam, hogy kötelességem megpróbálni küzdeni és kihozni belőle a maximumot. Csak így adhatok esélyt annak, hogy jó életem legyen. Ha már megszülettünk toljuk végig becsülettel. Ha mélypont is van, akkor lesz csúcs is, de ezt csak akkor tudjuk meg milyen és csak akkor érhet el minket, ha nem adjuk fel.

Nekem bejött...és köszönöm jól vagyok! Volt benne kitartás, meló, sok fájdalom, de megcsináltam..tudatosan!


38/F

2023. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha megrohamozzak a szerelmi banatosok ezt a kerdest akkor a kerdesedre azt fogok kapni hogy nagyon gyakori.


Ha atlag embert kerdezel azt fogja mondani, szerintem nem olyan veszes hogy megolje azert magat


Ha realista embert kerdezel, valasza az lesz, hogy nem fogja megolni magat, elso par honap lehet kellemetlen, majd az ido meggyogyitja es gondolni sem fog ilyesmire.


Ha magadat kerdezed, akkor meg szerintem nagyon gyakori lenne es sulyos problema amire kulon pszichologiai szakterulet kene - szerinted.

2023. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem gyakori. Attól (is) függ, ki milyen lelki alkat. Meg azt sem lehet tudni, hogy ténylegesen emiatt vetett-e véget az életének, vagy csak ez volt az utolsó csepp a pohárban, mert mondjuk amúgy sem szeretett volna már élni.
2023. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!