Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy a terápia csak...

Igaz, hogy a terápia csak akkor ér valamit, ha fizetnek érte?

Figyelt kérdés

2023. aug. 16. 15:29
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Akkor ér vmit, ha a kliens motivalt, es hajlando tenni a valtozasert, nem csak attol varja a csodat, hogy heti 1x 50 percet ott van egy pszínèl.

Ami viszont konnyen lehet, hogy aki fizet is egy szolgaltatasert, az motivaltabb (szerintem ezert van ez a meglatas. Kollegaktol is hallottam -en nem dolgozom maganban , uh osszehasonlitasi alapom nincs

2023. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

A hatodik terápiámba járok. Kicsit mindegyik használt. Nincs összefüggés a pénz és a minőség között. Két szuper, ingyenes szakembernél is voltam.

50f

2023. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Mivel a pénzre van kiélezve az egész 😂 A sok emberből meg bohócot csinálnak. Teledumálják a fejedet mindenfélével, mint az ökör pszichológusok. Na, azoknak sem adok 10 forintot sem. Az én pénzemből nem fognak ingyenélősködni, az biztos.
2023. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem egyértelmű!


Azt tapasztaltam az életben, hogy az emberek többsége csak azt becsül meg, ami nem ingyen van. Ingyen dolgokat félvállról kezelnek, így pedig egy terápia hasztalan.


Amiért fizetni kell, az áldozat... Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy az érintett úgy gondolkodik, hogy nem hagyja kárba veszni a pénzét, mert ha már kifizetett x ezer forintot, akkor legalább kapjon valamit érte. Persze a korlátaikat nem mindig képesek megugrani, így egyértelműen nem jelenthető ki az állítás...

2023. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Az energiával is fizetsz érte, a szabad időd rááldozásával, azzal, hogy hajlandó vagy feltépni a sebeidet. Ilyen értelemben igen. De ehhez hozzávéve nem zárom ki, hogy működjön ingyenesen. (Van is állami terápia, még ha korlátozott is)
2023. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Én is voltam több szakembernél és Egyértelműen Nem volt összefüggés aközött, hogy ingyenes volt, vagy olcsó, vagy drága és hogy mennyit segített.

Nálam az volt a döntő, hogy mennyire van meg a közös hullámhossz.

2023. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Illetve az a módszer, amit az adott terapeuta folytat, az mennyire jó arra, ami a kezelt baja épp.

Meg a kezelt mennyire hajlandó változni, szembenézni a démonaival.

De persze lakatosból is van jó és rossz is.

2023. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor sem*
2023. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!