Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi vált be a legjobban...

Kinek mi vált be a legjobban a szorongás csökkentésére?

Figyelt kérdés

A google szerint fellelhető legtöbb infóval próbálkoztam.


Most a kondizás tűnik a legjobbnak, ez önbizalmat is ad és érzem fizikálisan is fejlődö. A külső megjelenésem a legutolsó szempont.

Minimális szorongás van bennem, mikor a kondiba vagyok attól is, de próbálom kizárni a külső ingereket.


Pár dolog amit próbáltam, de nem sokat éreztem tőle, csak minimálisan vagy egyáltalán nem vezette a stresszt (talán a kerékpár ami picit jobban hatott):


túrázás, sétálás, kerékpározás, olvasás, jóga, talajtorna


2023. aug. 16. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem egyetlen egy dolog vált be, de az hottbiztosan.


Meg kell szüntetni a szorongás okát.


Minden más csak tüneti kezelés.

2023. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Ne a benzokkal kezdj, pl Xanax, hanem beta-blokkolokkal. Ha azzal nem megy, akkor valts Xanaxra vagy Rivotrilra.


Turazas, setalas, olvasas azoknak jo akiknek mindennapi szorongasuk van nem pedig generalizalt szorongas peldaul.


Akkor neked most milyen szorongasod van? Ha minimalis akkor valoban menj es turazzal.


De mentalis betegeknek a turazas meg ilyenek placebo mert hazamennek es mi van? Ugyanaz mielott elindultak.

2023. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
#1 Nálam a szorongást az emberek váltják ki. Mégis hogy szüntessem meg az embereket? :D
2023. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Kickbox, sőt átlendített a ló túl oldal@ra.
2023. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Beta blokkolo olyan hatóanyagcsoport, melyet szív-érrendszeri megbetegedések kezelésére alkalmaznak. Hogy jön ehhez a szorongás?


Én például reggel fél szem rexetint, este egy szem yarocent szedek. És meg lett mondva, hogy mozduljak ki (pl kirándulás).

2023. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

5


Nezz utana.

2023. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Hosszabb távon pszichoterápiával fejtheted meg, mi az oka annak, hogy szorongsz. Ha megérted, mi miért alakult ki, csökken a szorongás.

Addig is antidepresszánsok segíthetnének.

2-nak (=6-nak) üzenném, hogy abbahagyhatnád az állandó nyugtatókkal való okoskodást, rengeteg kérdésnél látlak téged. Borzasztó vagy, súlyos gyógyszerfüggő, de imádsz okoskodni a gyógyszerekről.

2023. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

3-as, nyilván nem az embereket szunteted meg, hanem az okot megkeresed, hogy miért szorongsz tőlük. És az okot feldolgozod. Akár egyedül, akár szakember segítségével.


Nem bonyolult.


De a gyógyszerek teljesen biztosan csak a tünetet nyomják el, tartós segítséget nem nyújt.


Ezért kár volt lepontozni az egyest, mert tuti volt a válasza.


(egy coach).

2023. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

O, nagyon bolcs egyes. Anyukam nagyon szeretett, a csalad is. Csecsemo koromtol siros voltam, maganorvoshoz is vittek, nem talalt okot. Kesobb rohamaim voltak, sirtam, reszkettem, szorongtam. Milyen ok? Milyen?

Par evtized szorongas utan belementem az antidepresszans szedesebe alkalmankenti nyugtatoval kombinalva. Azota tudom uralni, azota tudok elni, utazni, barmit megcsinalni. De szorongasom van, csak el tudom mulasztani, csillapitani. Es ha mondjuk anyamban a farfekves nem tetszett, akkor azon mit mulasszak el.

2023. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Sportolás feloldja a szorongást, saját tapasztalat alapján .
2023. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!