Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem állandóan...

A pszichiáterem állandóan azzal zaklat hogy találjak munkát, ez normális? Ráadásul a gyógyszerem csökkentését is ehhez köti. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Röviden: majd két éve járok pszichiáterhez, mostanság már ritkábban, 2-3 havonta 1x. Pánikbetegség + szorongás miatt kerestem fel, mert már nem volt életem, kimozdulni se bírtam itthonról. Gyógyszerrel egész komoly eredményt értünk el, már simán utazok, kimozdulok, nem stresszelek annyit, nem szédülök stb.

Le akarnám tenni a gyógyszert szép lassan, mivel már nem kell, de mikor erre utaltam legutóbb, azt mondta egyelőre nem, majd ha találok munkát. Meg egyébként is állandóan az a legfontosabb neki hogy van-e már munkám. Csak tudnám miért? Nem is keresek, van passzív bevételem (ezt mondtam is neki), meg tesóm cégéhez is bedolgozok, ennyi pont elég, nem fogok elmenni rabszolgának sehova csak mert az orvosnak így tetszik.

Ez amúgy nem az első eset, korábban egy pszichológusnál is voltam, az is állandóan számon kérte van-e már munkám, azt ott is hagytam utána szó nélkül. De a pszichiáter esetében sajnos ezt nem tudom megtenni mert ott a gyógyszer amit szednem kell, az elvonási tünetekbe belereccsenek ha saját szakállamra abbahagyom két év után.

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?



2023. júl. 13. 01:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Keress munkát. Talán még meg is szeretnéd. Nem csak a pénzért dolgoznak az emberek sokszor, egy kis tapasztalatgyűjtés lenne ez. Aztán ha letetted a gyógyszert és nem tetszik a meló, nyugodtan felmondhatsz.
2023. júl. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha ingerszegeny az eleted, nincs kerete, akkor ujra es ujra elo fog jonni a panik. A figyelem elterelesenek egy nagyon jo modja a kotottseg.
2023. júl. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Aha, kötöttség... Jó eséllyel abba betegedtem bele, amiatt lettem pánikos, szédülős, szorongó, hogy huszon éven át kb. minden a kötöttségről szólt, a sablonokról és a kötelezettségekről, kelni ötkor, buszozni gimibe, egyetemre, vizsga, házi feladat, ügyintézés... Biztos sokat segítene ha most ugyanez folytatódna csak munkahellyel.

Amióta itthon vagyok és a gyógyszerek segítettek, azóta végre jól érzem magam. Nem fogok dolgozni menni, ez egészen biztos. Nem, nem lustaságból, hanem mert nem akarok megdögleni. Nem bírom a folyamatos terhelést. maximum az egyéni vállalkozás jöhetne szóba. De azt se most fogom elkezdeni, és azt se az orvos mondja már meg. Nem azért mentem hozzá hogy munkát közvetítsen, hanem a betegségem miatt.

2023. júl. 13. 01:36
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Te is csak a figyelmet akarod. A pszichológus véleménye nem is érdekel téged csak a gyógyszer. Ha nem azt mondja amit hallani akarsz már otthagyod. Menj el dolgozni és ne hisztizz
2023. júl. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Én 1100 mg-t szedek!
2023. júl. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
3%
Én 1100 mg-t szedek pszichés gyógyszerből elnyom délután 3ig
2023. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
Nem kötheti a gyógyszer fokozatos elhagyását ahhoz hogy keress munkát. Igazából semmi ilyesmihez nincs joga. Max tanácsolhat, de nem köthet semmit feltételhez.
2023. júl. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
Ja és magyarázd el neki, hogy nem fogsz elmenni dolgozni, és azt is hogy miért. Légy határozottabb, hogy le akarod tenni a gyógyszert fokozatosan, és ha visszajönnek a tüneteid, akkor újra elkezded szedni.
2023. júl. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem normális, a gyógyszer elvileg nem fenyítőeszköz, amit közveszélyes munkakerülésért szedet veled. De az sem normális, hogy nem keresel másik pszichiátert, ha megengedheted magadnak, hogy ne dolgozz, megengedheted a magánorost is, az meg van bőven.
2023. júl. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Én már sok pszichiáternel voltam, nem dolgozok, soha egyik sem mondta, hogy dolgozzak. Annyiból szerintem jobb ha dolgozol, hogy jót tesz mentálisan, emberek között vagy, hasznosnak érzed magad, persze nem gyári szalagmunkara gondolok. Meg kellene mondanod neki, hogy nem is tervezel dolgozni, mert másból szerzel pénzt.
2023. júl. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!