Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alváshiánya okozhatja ezt?

Alváshiánya okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Hetek óta 3 órákat alszok,most éjjel pl. 1 percet sem aludtam,26 órája fent vagyok.

És teljes paranóia van rajtam(pánikbeteg vagyok)minden betegséget beképzelek.És mindenhol beszéd hangokat hallok,amik igazábol nem is beszédek,reggel pl anyukám meg apukám beszédét hallottam meg ahogy mászkáltak aztán kiderült,hogy még alszanak.Akkor a szomszéd állat hangjaira is azt hiszem,hogy beszéd(zajokba hallok beszédet)És rendesen már remegek,zsibbadok és most meg félek elaludni…Ez ilyenkor normális vagy meghülyültem?



2023. aug. 18. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Igen alváshiány miatt lehet. Érdemes lenne felkeresni a háziorvost, és egy beutalót szerezni vérvételre, és alváslaborba. Az interneten felesleges olvasgatni, csak megijeszti önmagát. A szakemberhez fordulás az egyetlen járható út, mielőtt nagyobb baj lesz. És ne aggódjon, nem ön az egyetlen akivel ez történik, az orvosok megértőek és hozzá vannak szokva.
2023. aug. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fél éve volt vérvételem,szerencsére minden jó volt rajta.

Köszönöm a választ!:)

2023. aug. 18. 07:12
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Mikor voltam, extrém fáradt, hasonlót tapasztaltam én is. Hallottam beszélni a testvéremet, aki itt sem volt. Anyukámat is, de nem volt fent. Kialudtam magam, feltöltődtem, elmúlt. Egy vértvétel azért nem ártana.
2023. aug. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen természetes, hogy fura dolgokat élsz át extrém kimerültség miatt.

Miért nem alszol?

2023. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Előfordulhat az alváshiany miatt is. Pl. az alvásmegvonást használják megváltozott tudatállapotok előidézésére is. Az indiánok amikor a totemállatukkal szeretnének találkozni, napokig nem alszanak, amíg egyszer csak látomasaik támadnak. Az agynak pihenésre van szüksége a normális működéshez, ugyanolyan fontos és nélkülözhetetlen, mint az evés vagy az ivás. Ha huzamosabb ideig nem alszol, az rendkívül káros, és simán bejöhetnek auditív vagy vizuális hallucinációk is.
2023. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%

Persze, hogy okozhatja. Főként, ha belegondolsz, hogy az inszomniát valamilyen stresszfaktorra adott kortizolválasz okozza. Ilyen tudatállapotot már maga a stressz is okozhat,hát még az általa kiváltott alváshiány.

Egyébként pedig sürgős életmód- és étrendváltásra lesz szükség, ha nem akarsz néhány jólfésült autoimmun betegséggel is ismeretséget kötni.

2023. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy érzed, mintha nem is nagyon igényelnéd az alvást, vagy nagyon kimerült vagy most?
2023. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!